Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε το 5ο τουρνουά σκακιού του Γ.Σ. Ποντοκώμης – Δείτε τα αποτελέσματα

Με επιτυχία διεξήχθη στο γυμνάσιο Ποντοκώμης ,το 5ο τουρνουά σκακιού  με την επωνυμία «Νίκος  Σαμαράς», που διοργάνωσαν ο Γ.Σ. Ποντοκώμης και η ΕΣΣΚΕΔΥΜ,  την Κυριακή 8 Σεπτεμβρίου 2013 με τη συμμετοχή 97 σκακιστών.  

Ο Γ.Σ. Ποντοκώμης και η ΕΣΣΚΕΔΥΜ, ευχαριστούν τους διαιτητές, τον Οργανισμό Πολιτισμού, Νεολαίας  και Αθλητισμού του Δήμου Κοζάνης, τον ΑΗΣ Καρδιάς της ΔΕΗ Α.Ε,  τον υπεύθυνο γιατρό αγώνων Τζήκα Ευθύμιο, το φροντιστήριο Μ.Ε. ΑΙΧΜΗ, το Τμήμα πρασίνου και Καθαριότητας του Δήμου Κοζάνης, τον Διευθυντή του γυμνασίου Παπαθύμιο Γεώργιο, την Τζιώρου Δάφνη, τον Τζιώνα Ιωάννη και την σκακίστρια του Γ.Σ. Ποντοκώμης Φώτογλου Βικτωρία όπου και φιλοτέχνησε την αφίσα. Η συμπαράσταση όλων και η βοήθεια τους υπήρξε πολύτιμη.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων έχουν ως εξής:

Α’ ΓΚΡΟΥΠ

Rank

Name

Rtg

Club

Pts

1

Kosmidis Ioannis

1882

ΣΟΠΠΤΟΛΕΜΑΙΟΣ

6

2

Vasiliadis Anastasios

1942

ΛΠ ΦΛΩΡΙΝΑΣ

6

3

Sougakis Anthimos

2057

ΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ

6

4

Minas Ioannis

2086

ΛΠ ΦΛΩΡΙΝΑΣ

5

5

Papas Georgios

1265

ΣΑΠ “Ο ΣΚΑΚΙΣΤΑΚΟΣ”

5

6

Atmatsidis Panagiotis

1708

ΣΟ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ

5

7

Babalikis Alexandros

1636

ΣΑΠ “Ο ΣΚΑΚΙΣΤΑΚΟΣ”

5

8

Michailidis Dimosthenis

1682

ΓΣ ΠΟΝΤΟΚΩΜΗΣ

5

9

Harizopoulos Ioannis

1619

ΣΟΠΠΤΟΛΕΜΑΙΟΣ

5

10

Hatzis-Bakratsas Alexandros

1807

ΛΠ ΦΛΩΡΙΝΑΣ

11

Notaras Nikolaos

1000

ΣΛ ΦΛΩΡΙΝΑΣ

12

Prokopiou Ioannis

1574

ΣΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

13

Sourgkounis Angelos

1933

ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ ΟΣ

4

14

Prokopiou Ekaterini

1603

ΣΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

4

15

Hatzisavvas Vasilios

1420

ΣΟΠ “ΔΟΥΡΕΙΟΣ ΙΠΠΟΣ”

4

16

Demelkas Ioannis

1347

ΠΣΣΚ ΣΕΡΡΩΝ

4

17

Bekiarian Christos

1000

ΣΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ

4

18

Kalfas Charalampos

1000

ΣΟ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ

4

19

Samara Fani

1000

ΣΟΠ “ΠΤΟΛΕΜΑΙΟΣ”

4

20

Pavlitsas Konstantinos

1000

ΚΟΖΑΝΗ

4

21

Pavlidis Nikolaos

1000

ΣΑΠ “Ο ΣΚΑΚΙΣΤΑΚΟΣ”

4

22

Hatzisavvas Alexandros

1145

ΣΟΠ “ΔΟΥΡΕΙΟΣ ΙΠΠΟΣ”

4

23

Voutskidis Panagiotis

1000

ΚΟΖΑΝΗ

24

Tsakmakis Georgios

1381

ΣΟΠ “ΠΤΟΛΕΜΑΙΟΣ”

25

Tzaralis Georgios

1257

ΦΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ

26

Athanasiadis Vasilios

1000

ΠΣ ΑΓ.ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ

27

Trikos Konstantinos

1005

ΣΟΠ “ΔΟΥΡΕΙΟΣ ΙΠΠΟΣ”

3

28

Gkogkos Georgios

1055

ΣΑΠ “Ο ΣΚΑΚΙΣΤΑΚΟΣ”

3

29

Chorozidis Stylianos

1000

ΓΣ ΠΟΝΤΟΚΩΜΗΣ

3

30

Tsakmakis Dimitrios

1005

ΣΑΠ “Ο ΣΚΑΚΙΣΤΑΚΟΣ”

3

31

Chorozidis Avraam

1000

ΓΣ ΠΟΝΤΟΚΩΜΗΣ

3

32

Sertaridis Dimitrios

1005

ΦΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ

3

33

Pepa Ersi

1000

ΓΣ ΠΟΝΤΟΚΩΜΗΣ

3

34

Kodounas Georgios

1305

ΣΑΠ “Ο ΣΚΑΚΙΣΤΑΚΟΣ”

35

Skoutelas Ioannis

1005

ΣΑΠ “Ο ΣΚΑΚΙΣΤΑΚΟΣ”

36

Samaras Iordanis

1000

ΓΣ ΠΟΝΤΟΚΩΜΗΣ

37

Fotoglou Viktoria

1000

ΓΣ ΠΟΝΤΟΚΩΜΗΣ

38

Chatzimanolis Emmanouil

1000

ΣΟΠΠΤΟΛΕΜΑΙΟΣ

39

Kizimidou Ourania

1000

ΓΣ ΠΟΝΤΟΚΩΜΗΣ

40

Pavlidis Georgios

1000

ΣΟΠ “ΔΟΥΡΕΙΟΣ ΙΠΠΟΣ”

2

41

Giaprakas Emmanouil

1000

ΚΟΖΑΝΗ

2

42

Tounas Nestoras

1000

ΠΣ ΑΓ.ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ

2

43

Fotoglou Dimitrios

1000

ΓΣ ΠΟΝΤΟΚΩΜΗΣ

44

Tsios Charalampos

1000

ΣΟΠ “ΔΟΥΡΕΙΟΣ ΙΠΠΟΣ”

1

45

Michailidis Christos

1000

ΓΣ ΠΟΝΤΟΚΩΜΗΣ

1

Β’ ΓΚΡΟΥΠ

Rank

Name

Rtg

Club

Pts

1

Topsis Evaggelos-Vasilios

1406

ΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ

2

Tsotsos Alexandros

1005

ΣΑΠ “Ο ΣΚΑΚΙΣΤΑΚΟΣ”

3

Tselepidis Dimitrios

1000

ΓΣ ΠΟΝΤΟΚΩΜΗΣ

4

Pepa Mario

1005

ΓΣ ΠΟΝΤΟΚΩΜΗΣ

5

Tsidaridis Georgios

1010

ΓΣ ΠΟΝΤΟΚΩΜΗΣ

5

6

Sertaridou Aikaterini

1005

ΦΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ

5

7

Prapavesis Thomas

1005

ΦΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ

5

8

Liouri Anastasia

1005

ΣΑΠ “Ο ΣΚΑΚΙΣΤΑΚΟΣ”

5

9

Papadimitriou Alexandros

1000

ΣΑΠ “Ο ΣΚΑΚΙΣΤΑΚΟΣ”

5

10

Vounotripidis Theodoros

1000

ΠΣ ΑΓ.ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ

5

11

Tsidaridis Iakovos

1010

ΓΣ ΠΟΝΤΟΚΩΜΗΣ

12

Demelkas Vasileios

1005

ΠΣΣΚ ΣΕΡΡΩΝ

13

Tzikas Charilaos

1000

ΣΟΠ “ΔΟΥΡΕΙΟΣ ΙΠΠΟΣ”

14

Karidis Alexandros

1000

ΣΟΠ “ΔΟΥΡΕΙΟΣ ΙΠΠΟΣ”

15

Papapavlidis Petros

1005

ΣΟΠ “ΔΟΥΡΕΙΟΣ ΙΠΠΟΣ”

16

Zaikos Dimitrios

1005

ΛΠ ΦΛΩΡΙΝΑΣ

4

17

Apostolidis Athanasios

1000

ΣΛ ΦΛΩΡΙΝΑΣ

4

18

Gkogkou Vasiliki

1005

ΣΑΠ “Ο ΣΚΑΚΙΣΤΑΚΟΣ”

4

19

Vairinou Elisavvet

1000

ΣΟΠ “ΔΟΥΡΕΙΟΣ ΙΠΠΟΣ”

4

20

Samara Anastasia

1005

ΓΣ ΠΟΝΤΟΚΩΜΗΣ

4

21

Fanakis Ioannis

1005

ΣΑΠ “Ο ΣΚΑΚΙΣΤΑΚΟΣ”

4

22

Chatzitipis Filippos Ath.

1000

ΦΛΩΡΙΝΑ

4

23

Siokis Loukas

1000

ΦΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ

4

24

Apostolidis Anastasios

1000

ΛΠ ΦΛΩΡΙΝΑΣ

4

25

Apostolidis Angelos

1000

ΣΛ ΦΛΩΡΙΝΑΣ

4

26

Papadopoulos Spyros

1000

ΦΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ

27

Sioki Sotiria

1005

ΦΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ

28

Kizimidou Christina

1005

ΓΣ ΠΟΝΤΟΚΩΜΗΣ

3

29

Harizopoulou Panagiota

1005

ΣΟΠ “ΠΤΟΛΕΜΑΙΟΣ”

3

30

Christopoulou Marilena

1000

ΣΛ ΦΛΩΡΙΝΑΣ

3

31

Voutskidis Ioannis

1000

ΣΟΠ “ΠΤΟΛΕΜΑΙΟΣ”

3

32

El-Lon Alexandros Afif

1000

ΣΑΠ “Ο ΣΚΑΚΙΣΤΑΚΟΣ”

3

33

Lazaridis Georgios

1000

ΓΣ ΠΟΝΤΟΚΩΜΗΣ

3

34

Liouri Maria

1005

ΣΟΠ “ΔΟΥΡΕΙΟΣ ΙΠΠΟΣ”

3

35

Datsiadis Nikolaos

1000

ΣΑΠ “Ο ΣΚΑΚΙΣΤΑΚΟΣ”

3

36

Papagiannis Asterios

1005

ΣΟ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ

3

37

Chatzisavvidis Anastasios

1000

ΓΣ ΠΟΝΤΟΚΩΜΗΣ

3

38

El-Lon Nefeli Nanta

1000

ΣΑΠ “Ο ΣΚΑΚΙΣΤΑΚΟΣ”

3

39

Chatzisavvidou Ermioni

1000

ΓΣ ΠΟΝΤΟΚΩΜΗΣ

3

40

Liouri Styliani

1000

ΣΟΠ “ΔΟΥΡΕΙΟΣ ΙΠΠΟΣ”

41

Chatzisavvidou Anastasia

1000

ΓΣ ΠΟΝΤΟΚΩΜΗΣ

42

Pavlidis Konstantinos

1000

ΓΣ ΠΟΝΤΟΚΩΜΗΣ

43

Liouri Anastasia M.

1000

ΣΑΠ “Ο ΣΚΑΚΙΣΤΑΚΟΣ”

2

44

Nikolaou Nikolaos

1000

ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

2

45

Farmakis Marinos – Argyrios

1000

ΓΣ ΠΟΝΤΟΚΩΜΗΣ

2

46

Lilis Konstantinos

1000

ΣΑΠ “Ο ΣΚΑΚΙΣΤΑΚΟΣ”

2

47

Vairinos Athanasios

1000

ΣΑΠ “Ο ΣΚΑΚΙΣΤΑΚΟΣ”

2

48

Myron Alexandros

1000

ΠΣ ΑΓ.ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ

2

49

Symeonidis Stavros

1000

ΓΣ ΠΟΝΤΟΚΩΜΗΣ

2

50

Kanakaki Athina

1000

ΓΣ ΠΟΝΤΟΚΩΜΗΣ

51

Farmakis Thomas – Marios

1000

ΓΣ ΠΟΝΤΟΚΩΜΗΣ

1

52

Papadopoulos Efthimios

1000

ΓΣ ΠΟΝΤΟΚΩΜΗΣ

½

Οι βραβεύσεις ανά ηλικίες ήταν:

Ηλικιακή κατηγορία κάτω των 8

     

Θέση

Όνομα

 

Έλο

Βαθ.

1ος

Apostolidis Angelos

 

1000

4

2ος

El-Lon Alexandros Afif

 

1000

3

3ος

Papagiannis Asterios

 

1005

3

1η

El-Lon Nefeli Nanta

Θ

1000

3

2η

Liouri Anastasia M.

Θ

1000

2

         

Ηλικιακή κατηγορία κάτω των 10

     

Θέση

Όνομα

 

Έλο

Βαθ.

Sertaridou Aikaterini

Θ

1005

5

1ος

Papadimitriou Alexandros

 

1000

5

2ος

Tsidaridis Iakovos

 

1010

3ος

Demelkas Vasileios

 

1005

2η

Vairinou Elisavvet

Θ

1000

4

3η

Sioki Sotiria

Θ

1005

         

Ηλικιακή κατηγορία κάτω των 12

     

Θέση

Όνομα

 

Έλο

Βαθ.

1ος

Topsis Evaggelos-Vasilios

 

1406

2ος

Tsotsos Alexandros

 

1005

3ος

Tselepidis Dimitrios

 

1000

1η

Liouri Anastasia

Θ

1005

5

2η

Gkogkou Vasiliki

Θ

1005

4

Samara Anastasia

Θ

1005

4

         

Ηλικιακή κατηγορία κάτω των 14

     

Θέση

Όνομα

 

Έλο

Βαθ.

1ος

Harizopoulos Ioannis

 

1619

5

2ος

Prokopiou Ioannis

 

1574

3ος

Demelkas Ioannis

 

1347

4

1η

Samara Fani

Θ

1000

4

2η

Fotoglou Viktoria

Θ

1000

3η

Kizimidou Ourania

Θ

1000

         

Ηλικιακή κατηγορία κάτω των16

     

Θέση

Όνομα

 

Έλο

Βαθ.

1ος

Atmatsidis Panagiotis

 

1708

5

2ος

Hatzis-Bakratsas Alexandros

 

1807

1η

Prokopiou Ekaterini

Θ

1603

4

3ος

Bekiarian Christos

 

1000

4

 

Goody’s Burger House Κοζάνης | Υπηρεσία delivery και take away για τις αγαπημένες σας γεύσεις
Ταμειακές Μηχανές στην Κοζάνη | Πώληση και τεχνική υποστήριξη ταμειακών μηχανών από τη Webtouch
Vet Plus | Πρόγραμμα διαχείρισης αιγοπροβάτων από τον κτηνίατρο Νικόλαο Καραλίγκα στην Κοζάνη
Kaplanoglou Photography | Νέα πακέτα γάμου και βάφτισης για τις ανάγκες και απαιτήσεις σας
Δημιουργίες Like a Dream | Τα πάντα για τον στολισμό ενός ονειρεμένου γάμου και βάφτισης

 

 

 

Σχολιάστε

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.