Αθλητικά: Αποτελέσματα τοπικών πρωταθλημάτων Δυτ. Μακεδονίας

podosfairo_vole2342Μόνος στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, παρέμεινε ο Μακεδονικός Κοζάνης, μετά τα παιχνίδια της 18ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα Α΄ κατηγορίας της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Κοζάνης.

Το παιχνίδι του δεύτερου Τιτάνα Σερβίων με την Κοζάνη 2004 αναβλήθηκε, ενώ βαθμολογικές απώλειες είχαν Ασβεστόπετρα και Μακεδονικός Φούφα. Σημαντικές νίκες πέτυχαν η ΑΕΠ Καραγιαννίων και η Ελίμεια, επί της ΑΕ Κοζάνης και της Άρδασσας, αντίστοιχα.

Στη Β΄ και στη Γ΄ κατηγορία της ΕΠΣ Κοζάνης, τα πρωταθλήματα ξεκίνησαν και πάλι, μετά από διακοπή δυόμισι μηνών, λόγω κακοκαιρίας. Επίσης, μετά από το ίδιο χρονικό διάστημα, αγωνιστική δραστηριότητα είχαμε το Σαββατοκύριακο 3 και 4 Μαρτίου στις ΕΠΣ Γρεβενών και Καστοριάς.

Α΄ ΕΠΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 18η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΚΟΡ

Βελβεντό – Μακεδονικός Σιάτιστας

3-0

Μακεδονικός Κοζάνης – Πρωτοχώρι

1-0

Ακαδημία Σιάτιστας– Μακεδονικός Φούφα

2-2

Μ. Αλ. Χαραυγής – Ασβεστόπετρα

2-2

ΑΕΠ Καραγιαννίων – Α.Ε Κοζάνης

2-1

Αναγ/ση Πτολεμαίδας – Γαλατινή

3-2

Ελίμεια – Άρδασσα

1-0

Κοζάνη 2004– Τιτάν Σερβίων

δδ

Θ

ΟΜΑΔΑ

Β

1

Μακεδονικός Κοζάνης

36

2

Τιτάν Σερβίων

30

3

Ασβεστόπετρα

30

4

Μακεδονικός Φούφα

30

5

ΑΕΠ Καραγιαννίων

29

6

Άρδασσα

28

7

Βελβεντό

28

8

Ελίμεια

27

9

Α.Ε Κοζάνης

26

10

Γαλατινή

22

11

Πρωτοχώρι

20

12

Αναγ/ση Πτολεμαίδας

19

13

Ακαδημία Σιάτιστας

16

14

Κοζάνη 2004

15

15

Μ. Αλ. Χαραυγής

15

16

Μακεδονικός Σιάτιστας

7

 

Β1 ΕΠΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΚΟΡ

Ροδιανή – Μικρόκαστρο

3-0

Αίας Μικροβάλτου – Ελάτη

0-1

Μεταξάς– Δράση Τσοτυλίου

5-1

Πλατανόρεμα – Τρανόβαλτο

2-0

Αναγέννηση Εράτυρας – Αιανή

4-1

Κρανίδια– Ελπίδες ΑΕΚ

1-0

Ανθότοπος – Λιβαδερό

7-0

Θ

ΟΜΑΔΑ

Β

1

Αναγέννηση Εράτυρας

37

2

Ροδιανή

30

3

Κρανίδια

29

4

Αιανή

25

5

Τρανόβαλτο

21

6

Λιβαδερό

21

7

Μικρόκαστρο

17

8

Πλατανόρεμα

16

9

Μεταξάς

15

10

Ανθότοπος

12

11

Ελάτη

12

12

Δράση Τσοτυλίου

10

13

Ελπίδες ΑΕΚ

9

14

Αίας Μικροβάλτου

7

 

Β2 ΕΠΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΚΟΡ

Ελπίδες Υψηλάντη – Άργιλος

0-2

Πολυνίκης Πτολεμ – Καρυοχώρι

0-2

Ατρόμητος Πτολεμ. – Μαυροπηγή

1-1

Λέοντες Αναρράχης – Ακαδημία Ηρακλή

3-2

ΠΑΟ Κοίλων – Προάστειο

3-3

Κρυόβρυση – Ακρίτες

0-3

Μακεδονομάχος – Απόλλων Ακρινής

0-3αα

Θ

ΟΜΑΔΑ

Β

1

Απόλλων Ακρινής

35

2

Λέοντες Αναρράχης

32

3

Καρυοχώρι

26

4

Κρυόβρυση

25

5

ΠΑΟ Κοίλων

22

6

Προάστειο

21

7

Ελπίδες Υψηλάντη

20

8

Ακρίτες

20

9

Μαυροπηγή

18

10

Πολυνίκης Πτολεμ.

17

11

Ακαδημία Ηρακλή

16

12

Ατρόμητος Πτολεμ.

15

13

Άργιλος

11

14

Μακεδονομάχος

-6

 

 

Γ΄ ΕΠΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΚΟΡ

Ηρακλής Δρεπάνου – Αγία Παρασκευή

1-2

Δόξα Μεσιανής – Δαναοί Κοζάνης

2-1

Αστραπή Κλείτου – Απόλλων Αυλών

3-2

Καρυδίτσα – Ποντοκώμη

3-2

Δόξα Λευκόβρυσης – Μ.Α. Λευκοπηγής

0-6

Κεραυνός Πετρανών- Ακαδημία Βοίου

1-4

Θ

ΟΜΑΔΑ

Β

1

Δόξα Μεσιανής

33

2

Καρυδίτσα

26

3

Δαναοί Κοζάνης

24

4

Ακαδημία Βοίου

21

5

Ποντοκώμη

20

6

Απόλλων Αυλών

16

7

Αστραπή Κλείτου

16

8

Κεραυνός Πετρανών

13

9

Μ. Αλέξ. Λευκοπηγής

8

10

Δόξα Λευκόβρυσης

6

11

Ηρακλής Δρεπάνου

2

12

Αγία Παρασκευή

1

 

 

Α΄ ΕΠΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΚΟΡ

Αμυγδαλιά – Άρης Καρπερού

2-1

ΑΕΠ Βατολάκου – Παλιουριά

1-1

Κτηνοτροφικός – ΑΕ Κοκκινιάς/Πολύδ

13-0

Καμβουνιακός – Σειρήνα

4-0

Κιβωτός – Ποντινή

7-0

Άγιος Γεώργιος – Ιτέα

δδ

Μέγαρο

 

Θ

ΟΜΑΔΑ

Β

1

Κτηνοτροφικός

40

2

Κιβωτός

33

3

Μέγαρο

25

4

Αγιος Γεώργιος

25

5

ΑΕΠ Βατολάκου

24

6

Ιτέα

23

7

Ποντινή

23

8

Καμβουνιακός Δεσκάτης

21

9

Άρης Καρπερού

20

10

Παλιουριά

12

11

Σειρήνα

11

12

Αμυγδαλιά

7

13

ΑΕ Κοκκινιάς/Πολύδενδρου

-1

 

Α΄ ΕΠΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ 16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΚΟΡ

Παναργειακός– Οινόη

4-1

Αμπελόκηποι – Κρόνος

3-1

Νταηλάκη – Μαυροχώρι

1-1

Κορησός – Βίτσι

3-0

Γραμμοχώρια – Πεντάβρυσος

1-0

Ασπροκκλησιά – Διποταμιά

1-4

Νεστόριο – Πολυκάρπη

δδ

Θ

ΟΜΑΔΑ

Β

1

Παναργειακός

41

2

Κορησός

39

3

Γραμμοχώρια

34

4

Πεντάβρυσος

33

5

Πολυκάρπη

32

6

Νταηλάκη

29

7

Μαυροχώρι

24

8

Αμπελόκηποι

24

9

Οινόη

19

10

Κρόνος

14

11

Νεστόριο

13

12

Βίτσι

12

13

Διποταμιά

6

14

Ασπροκκλησιά

1

 

ΕΡΑ ΚΟΖΑΝΗΣ

 

Σχολιάστε

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.