Αποτελέσματα Τσάμπιονς Λίγκ 03/11/2010

2BALLLA_574_355Η Μαρσέιγ έκανε την νίκη της δεύτερης βραδιάς της 4ης αγωνιστικής της φάσης των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ. Με χατ-τρικ του Ζίνιακ, δύο τέρματα του Λούτσο Γκονζάλες και από ένα των Ρεμί και Χάιντσε οι Γάλλοι διέλυσαν την Ζίλινα με 7-0, σκορ το οποίο είχε διαμορφωθεί από το 64΄.
Στο ντέρμπι της βραδιάς, στο Μιλάνο, μπορεί η Ρεάλ να ήταν η απόλυτη κυρίαρχος και να είχε το προβάδισμα με το τέρμα του Ιγκουαίν από το 45΄. Ωστόσο η απαίτηση του κόσμου των ροσονέρι να μπει στο γήπεδο ο Φιλίπο Ιντζάγκι άλλαξε τα δεδομένα. Ο 37χρονος επιθετικός ισοφάρισε μετά από λάθος του Κασίγιας στο 68΄και δέκα λεπτά αργότερα έφερε τα πάνω κάτω, από θέση οφσάιντ. Η δικαίωση για την ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο ήρθε στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων όταν ο Πέδρο Λεόν που είχε μπει αλλαγή στο 80ο λεπτό, έγραψε με δυνατό σουτ το τελικό 2-2.
Στην Ελβετία η Ρόμα έμεινε ζωντανή στο κυνήγι της πρόκρισης επικρατώντας της  Βασιλέιας με 3-2, ενώ στην Ρουμανία η Μπάγερν Μονάχου επικράτησε εύκολα της Κλουζ με 0-4. Άνετη επικράτηση και για την Τσέλσι επί της Σπαρτάκ Μόσχας με 4-1, ενώ η Άρσεναλ αν και προηγήθηκε στην Ουκρανία γνώρισε την ήττα με 2-1 από την Σαχτάρ. Τέλος, στο Βελιγράδι η Παρτιζάν ηττήθηκε από την Μπράγκα με 0-1 και ουσιαστικά αποχαιρέτισε τις όποιες ελπίδες για πρόκριση στην επόμενη φάση.