Δείτε όλα τα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου και τις βαθμολογίες στα πρωταθλήματα της ΕΠΣ Κοζάνης

2017-18-21h-tit-aek-lhksh

Α’ κατηγορία

Άλλαξε κάτοικο η κορυφή

Ντόρτια  της Κοζάνης κι έπιασε κορυφή

Ήττα της Σιάτιστας μέσα στην σκληροτράχηλη Αναγέννηση

Επιστροφή στις νίκες για το Μακεδονικό Κοζάνης

Πήρε φόρα η ΑΕ Κοζάνης, διπλό στα Σέρβια

Νίκη βάλσαμο και βαθμολογική ανάσα για Βελβεντό

Αναβλήθηκε λόγω ακαταλληλότητας του αγωνιστικού χώρου το παιχνίδι των Ακριτών με το Βόιο

21η αγωνιστική

Ακρίτες Κοζάνης – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου  αναβλήθηκε

Αναγέννηση Πτολεμαΐδας –  Μακεδονικός Σιάτιστας   2-1

Μακεδονικός Κοζάνης – Δόξα Λευκόβρυσης  3-0

Φ.Σ. Κοζάνη – Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής  4-0

Α.Σ. Βελβεντό – ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης  2-1

Τιτάν Σερβίων – Α.Ε. Κοζάνης  1-3

 Εθνικός Βατερού  – Αλιάκμων Αιανής αναβλήθηκε

Α.Μ.Σ. Γαλατινή – Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας  αναβλήθηκε

Βαθμολογία

Φ.Σ. Κοζάνη 54
Μακεδονικός Σιάτιστας 53
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 49
Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής 46
Μακεδονικός Κοζάνης 35
ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης 31
Τιτάν Σερβίων 30
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 28
Α.Ε. Κοζάνης 27
Α.Μ.Σ. Γαλατινή 26
Α.Σ. Βελβεντό 22
Εθνικός Βατερού 22
Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας 19
Αλιάκμων Αιανής 16
Ακρίτες Κοζάνης 16
Δόξα Λευκόβρυσης 1

*Από έναν αγώνα λιγότερο έχουν η Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου, η Γαλατινή, ο Εθνικός Βατερού, η Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας, οι Ακρίτες Κοζάνης και ο Αλιάκμων Αιανής.

Επόμενη αγωνιστική  – 22η

Αναγέννηση Πτολεμαΐδας  – Εθνικός Βατερού

Αλιάκμων Αιανής  – Α.Σ. Βελβεντό

Μακεδονικός Σιάτιστας  – Μακεδονικός Κοζάνης

ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης  – Ακρίτες Κοζάνης

Δόξα Λευκόβρυσης  – Τιτάν Σερβίων

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου  – Φ.Σ. Κοζάνη

Α.Ε. Κοζάνης  – Α.Μ.Σ. Γαλατινή

Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας – Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής

Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος

Αναβλήθηκαν τα παιχνίδια των δυο πρωτοπόρων.

Τρία  διπλά και μία ισοπαλία

Φιλόξενες ήταν οι έδρες

18η   Αγωνιστική

Α.Ο. Κρόκου – Απόλλων Αυλών  αναβλήθηκε

Α.Σ. Καρυδίτσας –  ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής  1-2

Έλατος Ελάτης –  Α.Ε. Καισαρειάς  1-1

Ερμής Πλατανορέμματος – Πρόοδος Μεταξά  1-2

Αίας Μικροβάλτου –Α.Ε. Άνω Κώμης  0-4

Αναγέννηση Λιβαδερού –Κένταυρος Πρωτοχωρίου  αναβλήθηκε

Ρεπό: ΑΕ Κρανιδίων

Βαθμολογία

Κένταυρος Πρωτοχωρίου 41
Α.Ο. Κρόκου 37
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 28
Αναγέννηση Λιβαδερού 26
Έλατος Ελάτης 25
Ερμής Πλατανορέμματος 24
Πρόοδος Μεταξά 24
Α.Ε. Άνω Κώμης 24
Α.Ε. Κρανιδίων 18
Α.Σ. Καρυδίτσας 18
Απόλλων Αυλών 11
Αίας Μικροβάλτου 9
Α.Ε. Καισαρειάς 7

*Από έναν αγώνα λιγότερο έχουν ο Α.Ο. Κρόκου, ο  Απόλλων Αυλών , η Αναγέννηση Λιβαδερού και ο Κένταυρος Πρωτοχωρίου.  

Επόμενη Αγωνιστική – 19η  

ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής  – Α.Ε. Καισαρειάς

Απόλλων Αυλών  – Α.Σ. Καρυδίτσας

Πρόοδος Μεταξά  – Έλατος Ελάτης

Α.Ε. Άνω Κώμης  – Α.Ο. Κρόκου

Α.Ε. Κρανιδίων  – Ερμής Πλατανορέμματος

Κένταυρος Πρωτοχωρίου  – Αίας Μικροβάλτου

Ρεπό: Αναγέννηση Λιβαδερού

Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος

Ξεπέρασαν και το εμπόδιο του Περδίκκα τα Κομνηνά  και άνοιξαν την διαφορά από τον δεύτερο.

Μεγάλο διπλό του Ατρόμητου και πέρασε στη δεύτερη θέση.

Μια ανάσα πιο πίσω Ερμής Ασβεστόπετρας και Καλαμιά.

18η   Αγωνιστική 

Δόξα Μικροκάστρου – Δαναοί Κοζάνης  0-0

Ερμής Ασβεστόπετρας – Κεραυνός Πετρανών  2-0

Δόξα Βερμίου Πύργων  – Βέρμιο Καρυοχωρίου 0-0

Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 2-3

Πρόοδος Κομνηνών  – Α.Ε. Περδίκκα  1-0

Α.Ε.Κ. Καλαμιάς –  Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης  4-0

Ρεπό: Κοζάνη 2004  

 Βαθμολογία

Πρόοδος Κομνηνών 37
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 33
Ερμής Ασβεστόπετρας 32
Α.Ε.Κ. Καλαμιάς 32
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης 30
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 28
Δόξα Βερμίου Πύργων 25
Βέρμιο Καρυοχωρίου 23
Α.Ε. Περδίκκα 22
Δαναοί Κοζάνης 18
Δόξα Μικροκάστρου 11
Κεραυνός Πετρανών 10
Κοζάνη 2004 1

Επόμενη Αγωνιστική – 19η  

Δαναοί Κοζάνης  – Κεραυνός Πετρανών

Βέρμιο Καρυοχωρίου  – Δόξα Μικροκάστρου

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας  – Ερμής Ασβεστόπετρας

Α.Ε. Περδίκκα – Δόξα Βερμίου Πύργων

Κοζάνη 2004 – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας

Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης  – Πρόοδος Κομνηνών

Ρεπό: Α.Ε.Κ. Καλαμιάς

Γ’ κατηγορία

Ημέρα φιλοξενούμενων η 12η αγωνιστική

Τέσσερις νίκες φιλοξενούμενων και μόνο μία νίκη γηπεδούχου

Ξεφεύγει ο Πολύμυλος … χαμός για τις άλλες προνομιούχες θέσεις

12η αγωνιστική 

Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας  – Εθνικός Πτολεμαΐδας  3-0

ΦΣ Εορδαϊκός – Δάφνη Πολυμύλου  1-2

Δράσις Τσοτυλίου – Ηρακλής Δρεπάνου  1-3

Αναγέννηση Εράτυρας  – ΑΣ Ποντίων Μεσοβούνου   1-2

Αναγέννηση Αργίλου  – Αστραπή Κλείτου  1-5

Βαθμολογία

Δάφνη Πολυμύλου 28
Αστραπή Κλείτου 21
Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας 20
ΑΣ Ποντίων Μεσοβούνου 20
Δράσις Τσοτυλίου  19
ΦΣ Εορδαϊκός  15
Αναγέννηση Αργίλου 12
Ηρακλής Δρεπάνου 11
Αναγέννηση Εράτυρας 10
Εθνικός Πτολεμαΐδας 10

Επόμενη αγωνιστική  13η  

Εθνικός Πτολεμαΐδας  – Αναγέννηση Αργίλου

Δάφνη Πολυμύλου  – Αναγέννηση Εράτυρας

Αστραπή Κλείτου – Δράσις Τσοτυλίου

Ηρακλής Δρεπάνου  – ΑΣ Ποντίων Μεσοβούνου

Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας  – ΦΣ Εορδαϊκός 

Από τις Ματιές στα Σπορ

Σχολιάστε