Δείτε τα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου στους αγώνες των πρωταθλημάτων της ΕΠΣ Κοζάνης

2017-18-18h-aek-sia-fash5

Α’ κατηγορία

36 γκολ σημειώθηκαν στην 18η αγωνιστική της Α’ κατηγορίας

Τέσσερις  νίκες γηπεδούχων, δύο  διπλά και δύο Χ.

Βρόντηξαν οι επιθέσεις … έμπαζαν οι άμυνες!

Στα χασομέρια έσωσε την παρτίδα η Σιάτιστα

Με την τύχη της τα έχει η ΑΕΚ

Πήρε τη νίκη με ανατροπή η Κοζάνη κόντρα σε έναν δυνατό Μακεδονικό

Πυροβολούσε το Βόιο

Ματσάρα στην Χαραυγή πήρε τη νίκη με ανατροπή ο Μέγας Αλέξανδρος

Αγγλικό διπλό πήρε ο Τιτάνας στην Ξηρολίμνη

Λευκή ισοπαλία στο εορδαϊκό ντέρμπι

Δια πυρρός και σιδήρου η νίκη της Γαλατινής

Λαχτάρισε αλλά καθάρισε το Βατερό

18η αγωνιστική

Μέγας Αλέξανδρος  Χαραυγής – Αλιάκμων Αιανής   3-2

Ακρίτες Κοζάνης  –  Τιτάν Σερβίων  3-4

Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας  0-0

Α.Ε. Κοζάνης –  Μακεδονικός Σιάτιστας 3-3

Φ.Σ. Κοζάνη – Μακεδονικός Κοζάνης  2-1

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου – ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης  5-0

Δόξα Λευκόβρυσης –  Εθνικός Βατερού  2-5

Α.Μ.Σ. Γαλατινή – Α.Σ. Βελβεντό  2-1

Βαθμολογία

Μακεδονικός Σιάτιστας 47
Φ.Σ. Κοζάνη 45
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 43
Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής 40
Μακεδονικός Κοζάνης 32
Τιτάν Σερβίων 27
ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης 25
Α.Μ.Σ. Γαλατινή 25
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 22
Εθνικός Βατερού 22
Α.Σ. Βελβεντό 19
Α.Ε. Κοζάνης 18
Αλιάκμων Αιανής 16
Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας 16
Ακρίτες Κοζάνης 15
Δόξα Λευκόβρυσης 1

Επόμενη αγωνιστική  – 19η

Εθνικός Βατερού – ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης

Μακεδονικός Σιάτιστας  – Δόξα Λευκόβρυσης

Αλιάκμων Αιανής – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου

Αναγέννηση Πτολεμαΐδας – Α.Ε. Κοζάνης

Α.Σ. Βελβεντό – Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής

Μακεδονικός Κοζάνης – Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας

Ακρίτες Κοζάνης – Α.Μ.Σ. Γαλατινή

Τιτάν Σερβίων – Φ.Σ. Κοζάνη

Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος

Αέρας το Πρωτοχώρι και ο Κρόκος  και ξεφεύγουν στην βαθμολογία

15η   Αγωνιστική

Α.Ο. Κρόκου – Αίας Μικροβάλτου  8-0

ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής – Ερμής Πλατανορέμματος 2-2

Α.Σ. Καρυδίτσας – Αναγέννηση Λιβαδερού 1-0

Α.Ε. Καισαρειάς –Κένταυρος Πρωτοχωρίου  1-4

Απόλλων Αυλών – Α.Ε. Κρανιδίων 0-4

Πρόοδος Μεταξά –Α.Ε. Άνω Κώμης  1-0

Ρεπό: Έλατος Ελάτης

Βαθμολογία

Κένταυρος Πρωτοχωρίου 35
Α.Ο. Κρόκου 31
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 25
Ερμής Πλατανορέμματος 23
Αναγέννηση Λιβαδερού 22
Πρόοδος Μεταξά 21
Έλατος Ελάτης 18
Α.Ε. Κρανιδίων 18
Α.Ε. Άνω Κώμης 17
Α.Σ. Καρυδίτσας 15
Αίας Μικροβάλτου 9
Απόλλων Αυλών 8
Α.Ε. Καισαρειάς 5

Επόμενη Αγωνιστική – 16η  

Α.Ο. Κρόκου – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής

Ερμής Πλατανορέμματος – Έλατος Ελάτης

Αίας Μικροβάλτου – Α.Σ. Καρυδίτσας

Αναγέννηση Λιβαδερού – Απόλλων Αυλών

Κένταυρος Πρωτοχωρίου – Πρόοδος Μεταξά

Α.Ε. Κρανιδίων – Α.Ε. Άνω Κώμης

Ρεπό: Α.Ε. Καισαρειάς

Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος

Πολλοί οι μνηστήρες της κορυφής για τις δύο προνομιούχες θέσεις

Ξανά στην πρώτη θέση ο Ατρόμητος  

Πήραν το ντέρμπι τα Κομνηνά   

15η   Αγωνιστική 

Βέρμιο Καρυοχωρίου – Κοζάνη 2004 7-1

Δαναοί Κοζάνης – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 0-1

Δόξα Βερμίου Πύργων – Πρόοδος Κομνηνών 0-1

Δόξα Μικροκάστρου – Α.Ε.Κ. Καλαμιάς 3-3

Κεραυνός Πετρανών – Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης  2-3

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας – Α.Ε. Περδίκκα  2-1

Ρεπό: Ερμής Ασβεστόπετρας  

Βαθμολογία

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 29
Πρόοδος Κομνηνών 28
Ερμής Ασβεστόπετρας 28
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης 26
Α.Ε.Κ. Καλαμιάς 25
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 24
Βέρμιο Καρυοχωρίου 22
Δόξα Βερμίου Πύργων 20
Α.Ε. Περδίκκα 18
Δαναοί Κοζάνης 14
Κεραυνός Πετρανών 10
Δόξα Μικροκάστρου 9
Κοζάνη 2004 1

Επόμενη Αγωνιστική – 16η  

Δόξα Βερμίου Πύργων – Δαναοί Κοζάνης

Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας – Ερμής Ασβεστόπετρας

Πρόοδος Κομνηνών – Δόξα Μικροκάστρου

Α.Ε.Κ. Καλαμιάς – Βέρμιο Καρυοχωρίου

Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας

Κοζάνη 2004 – Α.Ε. Περδίκκα

Ρεπό: Κεραυνός Πετρανών      

Από τις Ματιές στα Σπορ

Σχολιάστε