Δείτε τα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου στα Πρωταθλήματα της ΕΠΣ Κοζάνης

2017-18-14h-koz-aek-fash4

19 γκολ σημειώθηκαν στην προτελευταία αγωνιστική της Α’ κατηγορίας ΕΠΣ Κοζάνης.

Τρεις άσσοι, τρία διπλά και δύο Χ.

Σπουδαίο διπλό για το Μακεδονικό Σιάτιστας σε μια δύσκολη έδρα

Παράπονα για την διαιτησία εξέφρασε το Βελβεντό

Καθάρισε από το α” ημίχρονο η Κοζάνη 

Πραγματικός Τιτάνας …. μεγάλη νίκη επί του Βοΐου! 

Απόλυτη μοιρασιά στο Μακεδονικός Κοζάνης – ΠΑΟΚ Κοίλων 

Διπλό ψυχολογίας και βαθμολογικής σημασίας η Αιανή

Άσφαιρη ισοπαλία στο Ηρακλής – Βατερό 

Έκαναν τα εύκολα δύσκολα οι Ακρίτες 

Το πάλεψε στο β” ημίχρονο η Λευκόβρυση 

Δια πυρρός και σιδήρου πέρασε η Χαραυγή από τη Γαλατινή, πέτυχε δύσκολη και σημαντική νίκη  

Α’ κατηγορία

14η  Αγωνιστική

Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας – Εθνικός Βατερού 0-0

Φ.Σ. Κοζάνη – Α.Ε. Κοζάνης 3-0

Τιτάν Σερβίων – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 2-1

Ακρίτες Κοζάνης – Δόξα Λευκόβρυσης 3-2

Μακεδονικός Κοζάνης – ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης 1-1

Α.Σ. Βελβεντό – Μακεδονικός Σιάτιστας 0-4

Αναγέννηση Πτολεμαΐδας – Αλιάκμων Αιανής 0-1

Α.Μ.Σ. Γαλατινή – Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής 0-1

Βαθμολογία

Μακεδονικός Σιάτιστας 37
Φ.Σ. Κοζάνη 36
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 33
Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής 31
Μακεδονικός Κοζάνης 25
ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης 24
Τιτάν Σερβίων 20
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 18
Α.Μ.Σ. Γαλατινή 18
Αλιάκμων Αιανής 15
Ακρίτες Κοζάνης 15
Εθνικός Βατερού 15
Α.Ε. Κοζάνης 13
Α.Σ. Βελβεντό 12
Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας 11
Δόξα Λευκόβρυσης 1

Επόμενη Αγωνιστική – 15η

Εθνικός Βατερού – Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής

Α.Ε. Κοζάνης – Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου  – Α.Μ.Σ. Γαλατινή

Δόξα Λευκόβρυσης – Φ.Σ. Κοζάνη

ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης – Τιτάν Σερβίων

Μακεδονικός Σιάτιστας  – Ακρίτες Κοζάνης

Αλιάκμων Αιανής – Μακεδονικός Κοζάνης

Αναγέννηση Πτολεμαΐδας – Α.Σ. Βελβεντό

Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος

21 γκολ σημειώθηκαν στην τελευταία αγωνιστική του α’ γύρου

Τρεις νίκες γηπεδούχων, ένα διπλό και δύο ισοπαλίες

Πρωταθλητής χειμώνα ο Κένταυρος Πρωτοχωρίου

Κέρδισε κι ανέβηκε στην δεύτερη θέση ο ΑΟ Κρόκου

Πήραν το ντέρμπι των ουραγών με ανατροπή, οι Αυλές

13η   Αγωνιστική

Α.Ο. Κρόκου – Α.Ε. Κρανιδίων 2-0
Αίας Μικροβάλτου – Αναγέννηση Λιβαδερού 1-1

Ερμής Πλατανορέμματος – Κένταυρος Πρωτοχωρίου  2-2

Έλατος Ελάτης – Α.Ε. Άνω Κώμης 1-0

Α.Σ. Καρυδίτσας – Πρόοδος Μεταξά 0-4

Απόλλων Αυλών – Α.Ε. Καισαρειάς 6-2

Ρεπό: ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής

Βαθμολογία

Κένταυρος Πρωτοχωρίου 29
Α.Ο. Κρόκου 25
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 23
Ερμής Πλατανορέμματος 22
Αναγέννηση Λιβαδερού 22
Έλατος Ελάτης 18
Α.Ε. Άνω Κώμης 16
Πρόοδος Μεταξά 14
Α.Σ. Καρυδίτσας 12
Α.Ε. Κρανιδίων 10
Αίας Μικροβάλτου 8
Απόλλων Αυλών 8
Α.Ε. Καισαρειάς 6

*από έναν αγώνα λιγότερο έχουν ο Μεταξάς και τα Κρανίδια

Επόμενη Αγωνιστική – 14η (πρώτη β’ γύρου)

Αίας Μικροβάλτου –  ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής

Αναγέννηση Λιβαδερού  – Α.Ο. Κρόκου

Κένταυρος Πρωτοχωρίου– Έλατος Ελάτης

Α.Ε. Κρανιδίων – Α.Σ. Καρυδίτσας

Α.Ε. Άνω Κώμης –Α.Ε. Καισαρειάς

Πρόοδος Μεταξά –Απόλλων Αυλών

Ρεπό: Ερμής Πλατανορέμματος

Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος

Έπεσε η  αυλαία του α’ γύρου με 15 γκολ στον 2ο όμιλο της Β’ κατηγορίας

Δύο νίκες γηπεδούχων και δύο φιλοξενουμένων  

Χωρίς να ιδρώσει το τρίποντο η Ασβεστόπετρα και πρωταθλήτρια χειμώνα

Από κοντά ο Ατρόμητος Πτολεμαΐδας και Καλαμιά που πήρε το ντέρμπι με τα Κομνηνά

13η   Αγωνιστική 

Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας-Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης 1-0

Δόξα Βερμίου Πύργων-Κοζάνη 2004 6-0

Δόξα Μικροκάστρου-Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 0-2

Ερμής Ασβεστόπετρας-Α.Ε. Περδίκκα 3-0 α.α.

Βέρμιο Καρυοχωρίου-Κεραυνός Πετρανών 0-3 α.α.

Πρόοδος Κομνηνών-Α.Ε.Κ. Καλαμιάς   2-4

Ρεπό: Δαναοί Κοζάνης

Βαθμολογία

Ερμής Ασβεστόπετρας 27
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 26
Α.Ε.Κ. Καλαμιάς 24
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης 22
Πρόοδος Κομνηνών 22
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 21
Δόξα Βερμίου Πύργων 17
Βέρμιο Καρυοχωρίου 16
Α.Ε. Περδίκκα 15
Δαναοί Κοζάνης 14
Κεραυνός Πετρανών 10
Δόξα Μικροκάστρου 5
Κοζάνη 2004 1

Επόμενη Αγωνιστική – 14η (πρώτη του β’ γύρου)

Α.Ε.Κ. Καλαμιάς  – Πρόοδος Κομνηνών

Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης  – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας

Κοζάνη 2004 – Δόξα Βερμίου Πύργων

Α.Ε. Περδίκκα  – Ερμής Ασβεστόπετρας

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας  – Δόξα Μικροκάστρου

Κεραυνός Πετρανών  – Βέρμιο Καρυοχωρίου

Ρεπό: Δαναοί Κοζάνης

Γ’ κατηγορία

20 γκολ σημειώθηκαν στην τελευταία αγωνιστική της Γ’ κατηγορίας

Δύο νίκες γηπεδούχων και τρεις νίκες φιλοξενούμενων.

Πρωταθλήτρια χειμώνα η Δάφνη Πολυμύλου

9η  αγωνιστική τελευταία α’ γύρου

Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας -Αναγέννηση Αργίλου 4-2

Ηρακλής Δρεπάνου-ΦΣ Εορδαϊκός 0-4

Αστραπή Κλείτου – ΑΣ Ποντίων Μεσοβούνου 1-4

Αναγέννηση Εράτυρας- Εθνικός Πτολεμαΐδας 2-1

Δράσις Τσοτυλίου – Δάφνη Πολυμύλου 0-2

Βαθμολογία

Δάφνη Πολυμύλου 21
Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας 16
Αστραπή Κλείτου 14
ΑΣ Ποντίων Μεσοβούνου 14
Δράσις Τσοτυλίου  11
Εθνικός Πτολεμαΐδας 10
Αναγέννηση Εράτυρας 10
ΦΣ Εορδαϊκός  9
Αναγέννηση Αργίλου 8
Ηρακλής Δρεπάνου 5

*Από έναν αγώνα λιγότερο έχουν Αναγέννηση Αργίλου, Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας

*δύο αγώνες λιγότερους το Τσοτύλι

Επόμενη αγωνιστική  10η (πρώτη  β’ γύρου)

Αναγέννηση Αργίλου  – Ηρακλής Δρεπάνου  

ΦΣ Εορδαϊκός   – Αναγέννηση Εράτυρας  

Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας  – Δράσις Τσοτυλίου  

Εθνικός Πτολεμαΐδας  – ΑΣ Ποντίων Μεσοβούνου  

Δάφνη Πολυμύλου  – Αστραπή Κλείτου  

Από τις Ματιές στα Σπορ – Γιώργος Κατσίκας

Σχολιάστε