Δείτε τα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου στα πρωταθλήματα της ΕΠΣ Κοζάνης

eps_kozanis

Κέφια είχαν οι επιθετικοί, σημειώθηκαν 28 γκολ. 
Αφιλόξενες ήταν οι έδρες  έξι νίκες γηπεδούχων,  δύο φιλοξενούμενων, έλειψε η ισοπαλία. 
«Ροπαλιά» του Ηρακλή στην Κοζάνη – Μεγάλη και ιστορική νίκη 
Έπιασε κορυφή η Σιάτιστα 

Δια πυρρός και σιδήρου η νίκη του Βοΐου που έπιασε τη δεύτερη θέση 
Γεύτηκε τη χαρά της νίκης, μετά από έξι αγωνιστικές η ΑΕΚ
Επέστρεψε στις νίκες ο Μέγας Αλέξανδρος 
Με ανατροπή πήρε τη νίκη το Βατερό …πολλά τα παράπονα για τη διαιτησία του Πελετίδη η Γαλατινή 
Νίκη ανάσα για το Βελβεντό 
Σπουδαίο εκτός  έδρας τρίποντο για την Αναγέννηση 

Α’ κατηγορία

13η  Αγωνιστική

Α.Ε. Κοζάνης – Ακρίτες Κοζάνης 4-1

Μακεδονικός Σιάτιστας  – Αλιάκμων Αιανής 2-0

Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής – Τιτάν Σερβίων 3-0

Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας – Φ.Σ. Κοζάνη 1-0

Εθνικός Βατερού – Α.Μ.Σ. Γαλατινή  2-1 
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου  – Μακεδονικός Κοζάνης  2-1 
Δόξα Λευκόβρυσης – Α.Σ. Βελβεντό 1-5 
ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 2-3 

Βαθμολογία

Μακεδονικός Σιάτιστας 34
Φ.Σ. Κοζάνη 33
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 33
Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής 28
Μακεδονικός Κοζάνης 24
ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης 23
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 18
Α.Μ.Σ. Γαλατινή 18
Τιτάν Σερβίων 17
Εθνικός Βατερού 14
Α.Ε. Κοζάνης 13
Α.Σ. Βελβεντό 12
Αλιάκμων Αιανής 12
Ακρίτες Κοζάνης 12
Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας 10
Δόξα Λευκόβρυσης 1

Επόμενη Αγωνιστική – 14η

Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας – Εθνικός Βατερού

Α.Μ.Σ. Γαλατινή – Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής

Φ.Σ. Κοζάνη – Α.Ε. Κοζάνης

Τιτάν Σερβίων – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου

Ακρίτες Κοζάνης – Δόξα Λευκόβρυσης

Μακεδονικός Κοζάνης – ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης

Α.Σ. Βελβεντό – Μακεδονικός Σιάτιστας

Αναγέννηση Πτολεμαΐδας – Αλιάκμων Αιανής

Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος

12η   Αγωνιστική 

Αναγέννηση Λιβαδερού – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής

Α.Ε. Κρανιδίων – Αίας Μικροβάλτου

Α.Ε. Άνω Κώμης – Ερμής Πλατανορέμματος

Πρόοδος Μεταξά – Α.Ο. Κρόκου

Απόλλων Αυλών – Έλατος Ελάτης

Α.Ε. Καισαρειάς – Α.Σ. Καρυδίτσας

Ρεπό: Κένταυρος Πρωτοχωρίου

Βαθμολογία

Κένταυρος Πρωτοχωρίου 28
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 23
Α.Ο. Κρόκου 21
Ερμής Πλατανορέμματος 20
Αναγέννηση Λιβαδερού 18
Α.Ε. Άνω Κώμης 15
Έλατος Ελάτης 12
Πρόοδος Μεταξά 10
Α.Σ. Καρυδίτσας 9
Α.Ε. Κρανιδίων 7
Αίας Μικροβάλτου 7
Α.Ε. Καισαρειάς 6
Απόλλων Αυλών 5

*από έναν αγώνα λιγότερο έχουν ο Μεταξάς και τα Κρανίδια

Επόμενη Αγωνιστική – 13η (τελευταία α’ γύρου)

Αίας Μικροβάλτου – Αναγέννηση Λιβαδερού

Ερμής Πλατανορέμματος – Α.Ε. Κρανιδίων

Α.Ο. Κρόκου – Α.Ε. Κρανιδίων

Έλατος Ελάτης – Α.Ε. Άνω Κώμης

Α.Σ. Καρυδίτσας – Πρόοδος Μεταξά

Απόλλων Αυλών – Α.Ε. Καισαρειάς

Ρεπό: ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής

Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος

12η   Αγωνιστική 

Α.Ε.Κ. Καλαμιάς-Δαναοί Κοζάνης 5-1

Κοζάνη 2004-Πρόοδος Κομνηνών 0-2 

Α.Ε. Περδίκκα-Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας-Δόξα Βερμίου Πύργων

Βέρμιο Καρυοχωρίου-Ερμής Ασβεστόπετρας

Κεραυνός Πετρανών-Δόξα Μικροκάστρου

Ρεπό: Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης 

Βαθμολογία

Πρόοδος Κομνηνών 22
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 22
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης 22
Α.Ε.Κ. Καλαμιάς 21
Ερμής Ασβεστόπετρας 21
Βέρμιο Καρυοχωρίου 16
Α.Ε. Περδίκκα 15
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 15
Δαναοί Κοζάνης 14
Δόξα Βερμίου Πύργων 13
Κεραυνός Πετρανών 6
Δόξα Μικροκάστρου 4
Κοζάνη 2004 1

Επόμενη Αγωνιστική – 13η (τελευταία α’ γύρου)

Πρόοδος Κομνηνών-Α.Ε.Κ. Καλαμιάς

Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας-Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης

Δόξα Βερμίου Πύργων-Κοζάνη 2004

Ερμής Ασβεστόπετρας-Α.Ε. Περδίκκα

Δόξα Μικροκάστρου-Ατρόμητος Πτολεμαΐδας

Βέρμιο Καρυοχωρίου-Κεραυνός Πετρανών

Ρεπό: Δαναοί Κοζάνης

Γ’ κατηγορία

8η  αγωνιστική

Ηρακλής Δρεπάνου- Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας  4-7

ΑΣ Ποντίων Μεσοβούνου – Δράσις Τσοτυλίου  0-1

Αστραπή Κλείτου – Αναγέννηση Εράτυρας  1-0

ΦΣ Εορδαϊκός  – Ακαδημία Ποδ. Πτολ/δας – Εθνικός Πτολεμαΐδας 1-0

Δάφνη Πολυμύλου-Αναγέννηση Αργίλου

Βαθμολογία

Δάφνη Πολυμύλου 15
Αστραπή Κλείτου 14
Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας 13
Δράσις Τσοτυλίου  11
ΑΣ Ποντίων Μεσοβούνου 11
Εθνικός Πτολεμαΐδας 10
Αναγέννηση Αργίλου 8
Αναγέννηση Εράτυρας 7
ΦΣ Εορδαϊκός  6
Ηρακλής Δρεπάνου 5

*Από έναν αγώνα λιγότερο έχουν Αναγέννηση Αργίλου, Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας

*δύο αγώνες λιγότερους το Τσοτύλι

Επόμενη αγωνιστική  9η (τελευταία α’ γύρου)

Ηρακλής Δρεπάνου-ΦΣ Εορδαϊκός  – Ακαδημία Ποδ. Πτολ/δας

Αναγέννηση Εράτυρας- Εθνικός Πτολεμαΐδας

Δράσις Τσοτυλίου – Δάφνη Πολυμύλου

Αστραπή Κλείτου – ΑΣ Ποντίων Μεσοβούνου

Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας -Αναγέννηση Αργίλου

Από τις Ματιές στα Σπορ

Σχολιάστε