Αποτελέσματα και βαθμολογίες στα Πρωταθλήματα της ΕΠΣ Κοζάνης

eps_kozanis

Α’ κατηγορία 

Αγχωτικό διπλό κι ένα βήμα πριν την Γ Εθνική η ΑΕΠ

Εξαντλεί όλες τις πιθανότητες η Σιάτιστα πήρε τη νίκη μέσα στην ΑΕΚ

Ιστορική νίκη της Χαραυγής επί της Κοζάνης

Με φόρα συνεχίζει ο Μακεδονικός Κοζάνης

Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς ΠΑΟΚ και Αιανή

Τρίποντο για τον Τιτάν

Διπλό του Βελβεντού στην Καλαμιά

29η αγωνιστική 

Α.Ε. Άνω Κώμης – Μακεδονικός  Κοζάνης  1-5

Α.Ε. Κοζάνης  – Μακεδονικός Σιάτιστας  0-2

Τιτάν Σερβίων  – Εθνικός Βατερού 3-0

Π.Α.Ο. Κοίλων  – Αλιάκμων Αιανής  1-1

Αναγέννηση Πτολεμαΐδας  – Α.Ε.Π. Καραγιαννίων  1-2

Α.Ε. Καλαμιάς  – Α.Σ. Βελβεντό  2-4

Μ.  Αλέξανδρος Χαραυγής  – Κοζάνη   3-2

Γαλατινή  – Αναγέννηση Εράτυρας  3-0α.α.

 Βαθμολογία

Θέση Ομάδα Β
1 Α.Ε.Π. Καραγιαννίων 70
2 Μακεδονικός Σιάτιστας 68
3 Φ.Σ. Κοζάνη 60
4 Φ.Σ. Εθνικός Βατερού 51
5 Μακεδονικός Κοζάνης 48
6 Αλιάκμων Αιανής 45
7 Μ. Αλ. Χαραυγής 44
8 Α.Σ. Βελβεντό 43
9 Τιτάν Σερβίων 42
10 Α.Μ.Σ. Γαλατινή 41
11 ΠΑΟ Κοίλων 39
12 Α.Ε. Κοζάνης 38
13 Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 32
14 Α.Ε.Κ. Καλαμιάς 14
15 Α.Ε. Άνω Κώμης 9
16 Αναγέννηση Εράτυρας 1

*Η Αναγέννηση Εράτυρας έχει -6 βαθμούς και αποβλήθηκε από το πρωτάθλημα

Επόμενη αγωνιστική  – 30η – τελευταία  

Α.Ε. Κοζάνης  – Α.Ε. Άνω Κώμης

Μακεδονικός  Κοζάνης  – Τιτάν Σερβίων

Μακεδονικός Σιάτιστας  – Π.Α.Ο. Κοίλων

Εθνικός Βατερού  – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας

Αλιάκμων Αιανής  – Α.Ε. Καλαμιάς

Α.Ε.Π. Καραγιαννίων  – Γαλατινή

Α.Σ. Βελβεντό  – Μ.  Αλέξανδρος Χαραυγής

Αναγέννηση Εράτυρας  – Κοζάνη

Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος

Πήρε το ντέρμπι η Λευκόβρυση κόντρα στους Ακρίτες αλλά πανηγύρισαν και οι δύο την άνοδο στην Α’ κατηγορία

Υποβιβάστηκε ο Άργιλος

26η αγωνιστική 

Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης  – Α.Ο. Κρόκου 0-1

Δόξα Λευκόβρυσης  – Ακρίτες Κοζάνης  2-0

Α.Σ. Καρυδίτσας  – Α.Ε. Κρανιδίων 1-3

Αναγέννηση Λιβαδερού  – Έλατος Ελάτης  4-2

Κένταυρος Πρωτοχωρίου  – Πρόοδος Μεταξά  2-5

Μ.Α.Π.Σ. Αγία Παρασκευής  – Ερμής Πλατανορέμματος  3-2

Κεραυνός Πετρανών  – Αναγέννηση Αργίλου  3-0 α.α.

Βαθμολογία

Θέση Ομάδα Β
1 Δόξα Λευκόβρυσης 68
2 Ακρίτες Κοζάνης 60
3 Ερμής Πλατανορέμματος 56
4 Κεραυνός Πετρανών 52
5 Έλατος Ελάτης      43
6 Κένταυρος Πρωτοχωρίου 42
7 Α.Ο. Κρόκου 40
8 Α.Ε. Κρανιδίων 28
9 Μ.Α.Π.Σ. Αγίας Παρασκευής 26
10 Πρόοδος Μεταξά 25
11 Αναγέννηση Λιβαδερού 24
12 Α.Σ. Καρυδίτσας 22
13 Ελπίδες  Α.Ε. Κοζάνης 16
14 Αναγέννηση Αργίλου 13

* Μ.Α.Π.Σ. Αγία Παρασκευή  έχει -2 βαθμούς περυσινή αρνητική βαθμολογία

Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος

Γιόρτασε το πρωτάθλημα και την άνοδο η Ακαδημια Βοΐου

Στην Α” κατηγορία ο Ηρακλής Πτολεμαΐδας
Επεισοδιακό φινάλε στην Ασβεστόπετρα
Υποβιβάζεται ο Πολυνίκης

26η αγωνιστική

Ηρακλής Κρυόβρυσης  – Δράσις Τσοτυλίου 1-1

Ελπίδες Ελλησπόντου  – Δόξα Βερμίου Πύργων 7-2

Πολυνίκης Πτολεμαΐδας  – Βέρμιο Καρυοχωρίου 0-3αα

Ερμής Ασβεστόπετρας  – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 1-1

Κοζάνη 2004 – Δόξα Μικροκάστρου 1-2

Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας  – Πρόοδος Κομνηνών 4-0

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου  – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 2-1

Βαθμολογία – τελική

Θέση Ομάδα Β
1 Ακαδημία Π. Βοΐου 59
2 Ηρακλής Πτολεμαΐδας 53
3 Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 52
4 Δράσις Τσοτυλίου 49
5 Ηρακλής Κρυόβρυσης 46
6 Βέρμιο Καρυοχωρίου 44
7 Δόξα Βερμίου Πύργων 40
8 Ερμής Ασβεστόπετρας 37
9 Ελπίδες Ελλησπόντου 33
10 Δόξα Μικροκάστρου 32
11 Μ. Αλ. Άρδασσας 25
12 Πρόοδος Κομνηνών 24
13 Κοζάνη 2004 17
14 Πολυνίκης Πτολεμαΐδας -9

*  Ο Πολυνίκης Πτολεμαΐδας  έχει -4 βαθμούς περυσινή αρνητική βαθμολογία.

*  Ο Πολυνίκης Πτολεμαΐδας  έχει -6 βαθμούς και αποχώρησε από το πρωτάθλημα.

Από τις Ματιές στα Σπορ

Σχολιάστε