Αποτελέσματα και βαθμολογίες στα Πρωταθλήματα της ΕΠΣ Κοζάνης

eps_kozanis

Α’ κατηγορία 

Αγχωτικό διπλό κι ένα βήμα πριν την Γ Εθνική η ΑΕΠ

Εξαντλεί όλες τις πιθανότητες η Σιάτιστα πήρε τη νίκη μέσα στην ΑΕΚ

Ιστορική νίκη της Χαραυγής επί της Κοζάνης

Με φόρα συνεχίζει ο Μακεδονικός Κοζάνης

Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς ΠΑΟΚ και Αιανή

Τρίποντο για τον Τιτάν

Διπλό του Βελβεντού στην Καλαμιά

29η αγωνιστική 

Α.Ε. Άνω Κώμης – Μακεδονικός  Κοζάνης  1-5

Α.Ε. Κοζάνης  – Μακεδονικός Σιάτιστας  0-2

Τιτάν Σερβίων  – Εθνικός Βατερού 3-0

Π.Α.Ο. Κοίλων  – Αλιάκμων Αιανής  1-1

Αναγέννηση Πτολεμαΐδας  – Α.Ε.Π. Καραγιαννίων  1-2

Α.Ε. Καλαμιάς  – Α.Σ. Βελβεντό  2-4

Μ.  Αλέξανδρος Χαραυγής  – Κοζάνη   3-2

Γαλατινή  – Αναγέννηση Εράτυρας  3-0α.α.

 Βαθμολογία

ΘέσηΟμάδαΒ
1Α.Ε.Π. Καραγιαννίων70
2Μακεδονικός Σιάτιστας68
3Φ.Σ. Κοζάνη60
4Φ.Σ. Εθνικός Βατερού51
5Μακεδονικός Κοζάνης48
6Αλιάκμων Αιανής45
7Μ. Αλ. Χαραυγής44
8Α.Σ. Βελβεντό43
9Τιτάν Σερβίων42
10Α.Μ.Σ. Γαλατινή41
11ΠΑΟ Κοίλων39
12Α.Ε. Κοζάνης38
13Αναγέννηση Πτολεμαΐδας32
14Α.Ε.Κ. Καλαμιάς14
15Α.Ε. Άνω Κώμης9
16Αναγέννηση Εράτυρας1

*Η Αναγέννηση Εράτυρας έχει -6 βαθμούς και αποβλήθηκε από το πρωτάθλημα

Επόμενη αγωνιστική  – 30η – τελευταία  

Α.Ε. Κοζάνης  – Α.Ε. Άνω Κώμης

Μακεδονικός  Κοζάνης  – Τιτάν Σερβίων

Μακεδονικός Σιάτιστας  – Π.Α.Ο. Κοίλων

Εθνικός Βατερού  – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας

Αλιάκμων Αιανής  – Α.Ε. Καλαμιάς

Α.Ε.Π. Καραγιαννίων  – Γαλατινή

Α.Σ. Βελβεντό  – Μ.  Αλέξανδρος Χαραυγής

Αναγέννηση Εράτυρας  – Κοζάνη

Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος

Πήρε το ντέρμπι η Λευκόβρυση κόντρα στους Ακρίτες αλλά πανηγύρισαν και οι δύο την άνοδο στην Α’ κατηγορία

Υποβιβάστηκε ο Άργιλος

26η αγωνιστική 

Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης  – Α.Ο. Κρόκου 0-1

Δόξα Λευκόβρυσης  – Ακρίτες Κοζάνης  2-0

Α.Σ. Καρυδίτσας  – Α.Ε. Κρανιδίων 1-3

Αναγέννηση Λιβαδερού  – Έλατος Ελάτης  4-2

Κένταυρος Πρωτοχωρίου  – Πρόοδος Μεταξά  2-5

Μ.Α.Π.Σ. Αγία Παρασκευής  – Ερμής Πλατανορέμματος  3-2

Κεραυνός Πετρανών  – Αναγέννηση Αργίλου  3-0 α.α.

Βαθμολογία

ΘέσηΟμάδαΒ
1Δόξα Λευκόβρυσης68
2Ακρίτες Κοζάνης60
3Ερμής Πλατανορέμματος56
4Κεραυνός Πετρανών52
5Έλατος Ελάτης     43
6Κένταυρος Πρωτοχωρίου42
7Α.Ο. Κρόκου40
8Α.Ε. Κρανιδίων28
9Μ.Α.Π.Σ. Αγίας Παρασκευής26
10Πρόοδος Μεταξά25
11Αναγέννηση Λιβαδερού24
12Α.Σ. Καρυδίτσας22
13Ελπίδες  Α.Ε. Κοζάνης16
14Αναγέννηση Αργίλου13

* Μ.Α.Π.Σ. Αγία Παρασκευή  έχει -2 βαθμούς περυσινή αρνητική βαθμολογία

Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος

Γιόρτασε το πρωτάθλημα και την άνοδο η Ακαδημια Βοΐου

Στην Α’ κατηγορία ο Ηρακλής Πτολεμαΐδας
Επεισοδιακό φινάλε στην Ασβεστόπετρα
Υποβιβάζεται ο Πολυνίκης

26η αγωνιστική

Ηρακλής Κρυόβρυσης  – Δράσις Τσοτυλίου 1-1

Ελπίδες Ελλησπόντου  – Δόξα Βερμίου Πύργων 7-2

Πολυνίκης Πτολεμαΐδας  – Βέρμιο Καρυοχωρίου 0-3αα

Ερμής Ασβεστόπετρας  – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 1-1

Κοζάνη 2004 – Δόξα Μικροκάστρου 1-2

Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας  – Πρόοδος Κομνηνών 4-0

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου  – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 2-1

Βαθμολογία – τελική

ΘέσηΟμάδαΒ
1Ακαδημία Π. Βοΐου59
2Ηρακλής Πτολεμαΐδας53
3Ατρόμητος Πτολεμαΐδας52
4Δράσις Τσοτυλίου49
5Ηρακλής Κρυόβρυσης46
6Βέρμιο Καρυοχωρίου44
7Δόξα Βερμίου Πύργων40
8Ερμής Ασβεστόπετρας37
9Ελπίδες Ελλησπόντου33
10Δόξα Μικροκάστρου32
11Μ. Αλ. Άρδασσας25
12Πρόοδος Κομνηνών24
13Κοζάνη 200417
14Πολυνίκης Πτολεμαΐδας-9

*  Ο Πολυνίκης Πτολεμαΐδας  έχει -4 βαθμούς περυσινή αρνητική βαθμολογία.

*  Ο Πολυνίκης Πτολεμαΐδας  έχει -6 βαθμούς και αποχώρησε από το πρωτάθλημα.

Από τις Ματιές στα Σπορ

Σχολιάστε