Πλούσια δράση στα Πρωταθλήματα της ΕΠΣ Κοζάνης – Δείτε αποτελέσματα και βαθμολογίες

2016-17-b24h-elp-kar-fash2aeryesyre

Α” κατηγορία 

28η αγωνιστική 

Μακεδονικός Σιάτιστας – Α.Ε. Άνω Κώμης  1-0

Εθνικός Βατερού  – Μακεδονικός  Κοζάνης 4-5

Αλιάκμων Αιανής  – Α.Ε. Κοζάνης 2-2

Α.Ε.Π. Καραγιαννίων  – Τιτάν Σερβίων 0-0

Α.Σ. Βελβεντό  – Π.Α.Ο. Κοίλων  0-2

Κοζάνη  – Α.Ε. Καλαμιάς  9-0

Μ.  Αλέξανδρος Χαραυγής  – Γαλατινή 1-1
Αναγέννηση Εράτυρας – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 0-3 α.α.  

 Βαθμολογία

Θέση Ομάδα Β
1 Α.Ε.Π. Καραγιαννίων 67
2 Μακεδονικός Σιάτιστας 65
3 Φ.Σ. Κοζάνη 60
4 Φ.Σ. Εθνικός Βατερού 51
5 Μακεδονικός Κοζάνης 45
6 Αλιάκμων Αιανής 44
7 Μ. Αλ. Χαραυγής 41
8 Α.Σ. Βελβεντό 40
9 Τιτάν Σερβίων 39
10 Α.Ε. Κοζάνης 38
11 Α.Μ.Σ. Γαλατινή 38
12 ΠΑΟ Κοίλων 38
13 Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 32
14 Α.Ε.Κ. Καλαμιάς 14
15 Α.Ε. Άνω Κώμης 9
16 Αναγέννηση Εράτυρας 1

*Η Αναγέννηση Εράτυρας έχει -6 βαθμούς και αποβλήθηκε από το πρωτάθλημα

* Α.Ε. Κοζάνης  και Α.Σ. Βελβεντό  έχουν από έναν αγώνα λιγότερο

Επόμενη αγωνιστική  – 29η – προτελευταία  

Α.Ε. Άνω Κώμης – Μακεδονικός  Κοζάνης

Α.Ε. Κοζάνης  – Μακεδονικός Σιάτιστας

Τιτάν Σερβίων   – Εθνικός Βατερού

Π.Α.Ο. Κοίλων  – Αλιάκμων Αιανής

Αναγέννηση Πτολεμαΐδας  – Α.Ε.Π. Καραγιαννίων

Α.Ε. Καλαμιάς  – Α.Σ. Βελβεντό

Γαλατινή  – Αναγέννηση Εράτυρας

Μ.  Αλέξανδρος Χαραυγής  – Κοζάνη

Ξεκαθάρισαν όλα στον 1ο όμιλο της Β” κατηγορίας
Διαδικαστική η τελευταία αγωνιστική
Άξια πρωταθλήτρια η Δόξα Λευκόβρυσης
Στην Α” κατηγορία και οι Ακρίτες
Υποβιβάστηκε η Αναγέννηση Αργίλου

Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος

25η αγωνιστική 

Α.Ο. Κρόκου – Δόξα Λευκόβρυσης 1-2

Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης  – Α.Σ. Καρυδίτσας 0-2

Ακρίτες Κοζάνης  – Αναγέννηση Λιβαδερού 4-0

Α.Ε. Κρανιδίων  – Κένταυρος Πρωτοχωρίου 1-2

Έλατος Ελάτης  – Κεραυνός Πετρανών 2-1

Πρόοδος Μεταξά  – Ερμής Πλατανορέμματος 0-2

Αναγέννηση Αργίλου  – Μ.Α.Π.Σ. Αγία Παρασκευής  0-4

Βαθμολογία

Θέση Ομάδα Β
1 Δόξα Λευκόβρυσης 65
2 Ακρίτες Κοζάνης 60
3 Ερμής Πλατανορέμματος 56
4 Κεραυνός Πετρανών 49
5 Έλατος Ελάτης      43
6 Κένταυρος Πρωτοχωρίου 42
7 Α.Ο. Κρόκου 37
8 Α.Ε. Κρανιδίων 25
9 Μ.Α.Π.Σ. Αγίας Παρασκευής 23
10 Πρόοδος Μεταξά 22
11 Α.Σ. Καρυδίτσας 22
12 Αναγέννηση Λιβαδερού 21
13 Ελπίδες  Α.Ε. Κοζάνης 16
14 Αναγέννηση Αργίλου 13

* Μ.Α.Π.Σ. Αγία Παρασκευή  έχει -2 βαθμούς περυσινή αρνητική βαθμολογία

Επόμενη αγωνιστική  – 26η – τελευταία  

Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης  – Α.Ο. Κρόκου

Δόξα Λευκόβρυσης  – Ακρίτες Κοζάνης

Α.Σ. Καρυδίτσας  – Α.Ε. Κρανιδίων

Αναγέννηση Λιβαδερού  – Έλατος Ελάτης

Κένταυρος Πρωτοχωρίου  – Πρόοδος Μεταξά

Κεραυνός Πετρανών  – Αναγέννηση Αργίλου

Μ.Α.Π.Σ. Αγία Παρασκευής  – Ερμής Πλατανορέμματος

Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος

25η αγωνιστική

Βέρμιο Καρυοχωρίου  – Κοζάνη 2004  3-0

Δράσις Τσοτυλίου  – Ελπίδες Ελλησπόντου  4-2

Δόξα Βερμίου Πύργων  – Ερμής Ασβεστόπετρας  2-3

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας  – Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας  2-1

Δόξα Μικροκάστρου  – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας   0-3

Πρόοδος Κομνηνών  – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου   1-3

Ηρακλής Κρυόβρυσης  – Πολυνίκης Πτολεμαΐδας  3-0 α.α.

Βαθμολογία

Θέση Ομάδα Β
1 Ακαδημία Π. Βοΐου 56
2 Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 51
3 Ηρακλής Πτολεμαΐδας 50
4 Δράσις Τσοτυλίου 48
5 Ηρακλής Κρυόβρυσης 45
6 Βέρμιο Καρυοχωρίου 41
7 Δόξα Βερμίου Πύργων 40
8 Ερμής Ασβεστόπετρας 36
9 Ελπίδες Ελλησπόντου 30
10 Δόξα Μικροκάστρου 29
11 Μ. Αλ. Άρδασσας 25
12 Πρόοδος Κομνηνών 24
13 Κοζάνη 2004 17
14 Πολυνίκης Πτολεμαΐδας -9

*  Ο Πολυνίκης Πτολεμαΐδας  έχει -4 βαθμούς περυσινή αρνητική βαθμολογία.

*  Ο Πολυνίκης Πτολεμαΐδας  έχει -6 βαθμούς και αποχώρησε από το πρωτάθλημα.

Επόμενη αγωνιστική  – 26η – τελευταία  

Ηρακλής Κρυόβρυσης  – Δράσις Τσοτυλίου

Ελπίδες Ελλησπόντου  – Δόξα Βερμίου Πύργων

Πολυνίκης Πτολεμαΐδας  – Βέρμιο Καρυοχωρίου

Ερμής Ασβεστόπετρας  – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας

Κοζάνη 2004 – Δόξα Μικροκάστρου

Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας  – Πρόοδος Κομνηνών

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου  – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας

Από τις Ματιές στα Σπορ

 


 

Σχολιάστε