Δείτε τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες στα Πρωταθλήματα της ΕΠΣ Κοζάνης

18157022_455119458168302_9048152464655458508_n

Α’ κατηγορία

Διπλό ανόδου η ΑΕΠ Καραγιαννίων

Ντόρτια έριξε η Σιάτιστα

Επιστροφή στις νίκες για την Κοζάνη μέσα στο Λιάππειο και για το Βατερό μέσα στον Κρόκο

Πέρασε από τον Άγιο Χριστόφορο η Χαραυγή

Πήρε φόρα η Καλαμιά νέο τρίποντο!

27η αγωνιστική 

Αναγέννηση Πτολεμαΐδας  – Μ.  Αλέξανδρος Χαραυγής  2-3

Π.Α.Ο. Κοίλων  – Κοζάνη   2-4

Α.Ε. Άνω Κώμης  – Εθνικός Βατερού  1-3

Μακεδονικός Σιάτιστας  – Αλιάκμων Αιανής  4-0

Μακεδονικός  Κοζάνης  – Α.Ε.Π. Καραγιαννίων  0-3

Α.Ε. Καλαμιάς  – Γαλατινή  2-1

Τιτάν Σερβίων  – Αναγέννηση Εράτυρας  3-0α.α.

Α.Ε. Κοζάνης  – Α.Σ. Βελβεντό  (10/5)

Βαθμολογία

Θέση Ομάδα Β
1 Α.Ε.Π. Καραγιαννίων 66
2 Μακεδονικός Σιάτιστας 62
3 Φ.Σ. Κοζάνη 57
4 Φ.Σ. Εθνικός Βατερού 51
5 Αλιάκμων Αιανής 43
6 Μακεδονικός Κοζάνης 42
7 Α.Σ. Βελβεντό 40
8 Μ. Αλ. Χαραυγής 40
9 Τιτάν Σερβίων 38
10 Α.Ε. Κοζάνης 37
11 Α.Μ.Σ. Γαλατινή 37
12 ΠΑΟ Κοίλων 35
13 Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 29
14 Α.Ε.Κ. Καλαμιάς 14
15 Α.Ε. Άνω Κώμης 9
16 Αναγέννηση Εράτυρας 1

*Η Αναγέννηση Εράτυρας έχει -6 βαθμούς και αποβλήθηκε από το πρωτάθλημα

* Α.Ε. Κοζάνης  και Α.Σ. Βελβεντό  έχουν από έναν αγώνα λιγότερο

Επόμενη αγωνιστική  – 28η

Μακεδονικός Σιάτιστας               –  Α.Ε. Άνω Κώμης

Εθνικός Βατερού  – Μακεδονικός  Κοζάνης

Αλιάκμων Αιανής  – Α.Ε. Κοζάνης

Α.Ε.Π. Καραγιαννίων  – Τιτάν Σερβίων

Α.Σ. Βελβεντό  – Π.Α.Ο. Κοίλων

Αναγέννηση Εράτυρας – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας

Κοζάνη  – Α.Ε. Καλαμιάς

Μ.  Αλέξανδρος Χαραυγής  – Γαλατινή

Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος
Θρίλερ στην ουρά

Ασταμάτητη η Λευκόβρυση προβάρει το κουστούμι της Α’ κατηγορίας

Ακρίτες 7 αστέρων

Δεν τα παρατάει το Πλατανόρεμμα

Μεγάλα διπλά Λιβαδερού και Αργίλου

Σημαντικές νίκες για Καρυδίτσα και Ελάτη

23η αγωνιστική

Ακρίτες Κοζάνης – Μ.Α.Π.Σ. Αγία Παρασκευής 7-0

Α.Ο. Κρόκου  – Αναγέννηση Λιβαδερού 0-1

Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης  – Ερμής Πλατανορέμματος  0-1

Α.Σ. Καρυδίτσας  – Κένταυρος Πρωτοχωρίου  1-0

Δόξα Λευκόβρυσης  – Κεραυνός Πετρανών  4-1

Α.Ε. Κρανιδίων  – Αναγέννηση Αργίλου  2-3

Έλατος Ελάτης  – Πρόοδος Μεταξά  2-1

Βαθμολογία

Θέση Ομάδα Β
1 Δόξα Λευκόβρυσης 59
2 Ακρίτες Κοζάνης 54
3 Ερμής Πλατανορέμματος 50
4 Κεραυνός Πετρανών 49
5 Έλατος Ελάτης      40
6 Κένταυρος Πρωτοχωρίου 39
7 Α.Ο. Κρόκου 36
8 Α.Ε. Κρανιδίων 25
9 Αναγέννηση Λιβαδερού 21
10 Μ.Α.Π.Σ. Αγίας Παρασκευής 20
11 Πρόοδος Μεταξά 19
12 Α.Σ. Καρυδίτσας 18
13 Ελπίδες  Α.Ε. Κοζάνης 13
14 Αναγέννηση Αργίλου 13

* Μ.Α.Π.Σ. Αγία Παρασκευή  έχει -2 βαθμούς περυσινή αρνητική βαθμολογία

* από έναν αγώνα περισσότερο έχουν  ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής και Έλατος Ελάτης 

Επόμενη αγωνιστική -24η (3/5)

Μ.Α.Π.Σ. Αγία Παρασκευής  – Έλατος Ελάτης

Α.Σ. Καρυδίτσας  – Α.Ο. Κρόκου

Αναγέννηση Λιβαδερού  – Δόξα Λευκόβρυσης

Κένταυρος Πρωτοχωρίου  – Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης

Κεραυνός Πετρανών  – Ακρίτες Κοζάνης

Ερμής Πλατανορέμματος – Α.Ε. Κρανιδίων

Πρόοδος Μεταξά  – Αναγέννηση Αργίλου

Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος

Θρίλερ στην κορυφή

Κέρδισε ο Ελλήσποντος τον Ηρακλή … κι έβαλε μπουρλότο στην κορυφή!

Μεγάλο διπλό κορυφής το Βόιο

Πήρε το τρίποντο ο Ατρόμητος και βρέθηκε στη δεύτερη θέση

Μοιρασιά στην Κρυόβρυση

Πήραν το τρίποντο Καρυοχώρι και Τσοτύλι

23η αγωνιστική

Δράσις Τσοτυλίου  – Ερμής Ασβεστόπετρας 2-1

Ελπίδες Ελλησπόντου  – Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας 3 – 1

Ηρακλής Κρυόβρυσης  – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 1-1

Βέρμιο Καρυοχωρίου  – Πρόοδος Κομνηνών 3-1

Δόξα Βερμίου Πύργων  – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 1-3

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας  – Δόξα Μικροκάστρου   3-0

Πολυνίκης Πτολεμαΐδας  – Κοζάνη 2004  0-3 α.α.

Βαθμολογία

Θέση Ομάδα Β
1 Ακαδημία Π. Βοΐου 50
2 Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 48
3 Ηρακλής Πτολεμαΐδας 47
4 Δράσις Τσοτυλίου 42
5 Δόξα Βερμίου Πύργων 40
6 Ηρακλής Κρυόβρυσης 39
7 Βέρμιο Καρυοχωρίου 38
8 Ερμής Ασβεστόπετρας 30
9 Ελπίδες Ελλησπόντου 30
10 Δόξα Μικροκάστρου 29
11 Πρόοδος Κομνηνών 24
12 Μ. Αλ. Άρδασσας 22
13 Κοζάνη 2004 17
14 Πολυνίκης Πτολεμαΐδας -9

*  Ο Πολυνίκης Πτολεμαΐδας  έχει -4 βαθμούς περυσινή αρνητική βαθμολογία.

*  Ο Πολυνίκης Πτολεμαΐδας  έχει -6 βαθμούς και αποχώρησε από το πρωτάθλημα.

* από έναν αγώνα περισσότερο  έχουν Μ. Αλέξανδρος Άρδασσας, Βέρμιο Καρυοχωρίου, Δόξα Μικροκάστρου και Πρόοδος Κομνηνών 

Επόμενη αγωνιστική  – 24η (3/5)

Πολυνίκης Πτολεμαΐδας – Δράσις Τσοτυλίου

Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας  – Βέρμιο Καρυοχωρίου

Δόξα Μικροκάστρου  – Πρόοδος Κομνηνών

Ερμής Ασβεστόπετρας – Ελπίδες Ελλησπόντου

Κοζάνη 2004 – Ηρακλής Κρυόβρυσης

Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας  – Δόξα Βερμίου Πύργων

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου  – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας

Πηγή: Ματιές στα Σπορ

Σχολιάστε