Δείτε όλα τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες των πρωταθλημάτων της ΕΠΣ Κοζάνης

2016-17-23h-aek-tit-fash2

Α’ κατηγορία

Αγχωτική νίκη με ανατροπή η ΑΕΠ κόντρα στην σκληροτράχηλη Χαραυγή

Καθάρισε στο β’ ημίχρονο η Σιάτιστα

Πέρασε από την δύσκολη έδρα του Βελβεντού η Κοζάνη

Τα μοιράστηκαν όλα Μακεδονικός και ΠΑΟΚ Κοίλων

Διπλό με ανατροπή ο Τιτάνας μέσα στην ΑΕΚ

Στην εκπνοή το τρίποντο ο Αλιάκμων  με την Γαλατινή

Λύγισε την Καλαμιά το Βατερό

23η αγωνιστική

Α.Σ. Βελβεντό  – Κοζάνη                0-2

Μακεδονικός  Κοζάνης  – Π.Α.Ο. Κοίλων  2-2

Α.Ε.Π. Καραγιαννίων  – Μ.  Αλέξανδρος Χαραυγής 2-1

Αλιάκμων Αιανής  – Γαλατινή 1-0

Εθνικός Βατερού  – Α.Ε. Καλαμιάς 3-0

Μακεδονικός Σιάτιστας  – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 3-0

Α.Ε. Κοζάνης – Τιτάν Σερβίων 1-2

Α.Ε. Άνω Κώμης – Αναγέννηση Εράτυρας 3-0 α.α.

Βαθμολογία

ΘέσηΟμάδαΒ
1Α.Ε.Π. Καραγιαννίων54
2Φ.Σ. Κοζάνη50
3Μακεδονικός Σιάτιστας50
4Φ.Σ. Εθνικός Βατερού42
5Α.Σ. Βελβεντό37
6Αλιάκμων Αιανής37
7Α.Ε. Κοζάνης36
8Μ. Αλ. Χαραυγής34
9Μακεδονικός Κοζάνης33
10ΠΑΟ Κοίλων32
11Α.Μ.Σ. Γαλατινή31
12Τιτάν Σερβίων29
13Αναγέννηση Πτολεμαΐδας26
14Α.Ε. Άνω Κώμης9
15Α.Ε.Κ. Καλαμιάς8
16Αναγέννηση Εράτυρας1

           *Η Αναγέννηση Εράτυρας έχει -6 βαθμούς και αποβλήθηκε από το πρωτάθλημα .

Επόμενη αγωνιστική  – 24η

Α.Σ. Βελβεντό  – Α.Ε. Άνω Κώμης

Αναγέννηση Εράτυρας  – Α.Ε.Π. Καραγιαννίων

Κοζάνη  – Αλιάκμων Αιανής

Μ.  Αλέξανδρος Χαραυγής  – Εθνικός Βατερού

Γαλατινή  – Μακεδονικός Σιάτιστας

Α.Ε. Καλαμιάς – Μακεδονικός  Κοζάνης

Αναγέννηση Πτολεμαΐδας  – Α.Ε. Κοζάνης

Π.Α.Ο. Κοίλων  – Τιτάν Σερβίων

Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος

Πέρασε από τα Κρανίδια η Λευκόβρυση

Διπλό για τα Πετρανά  που σκαρφάλωσαν στη δεύτερη θέση

Ισόπαλο το Πλατανόρεμμα με τον ΑΟ Κρόκου

Επιστροφή στις νίκες για το Πρωτοχώρι

Λευκή ισοπαλία Ελάτη,  Καρυδίτσα 

20η αγωνιστική

Ερμής Πλατανορέμματος  – Α.Ο. Κρόκου     0-0

Μ.Α.Π.Σ. Αγία Παρασκευής  – Κεραυνός Πετρανών  0-1

Αναγέννηση Αργίλου  – Κένταυρος Πρωτοχωρίου  1-2

Πρόοδος Μεταξά  – Αναγέννηση Λιβαδερού  δ.δ.

Έλατος Ελάτης  – Α.Σ. Καρυδίτσας  0-0

Α.Ε. Κρανιδίων  – Δόξα Λευκόβρυσης  1-3

Ακρίτες Κοζάνης  – Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης  (13/4)

Βαθμολογία

ΘέσηΟμάδαΒ
1Δόξα Λευκόβρυσης50
2Κεραυνός Πετρανών43
3Ακρίτες Κοζάνης42
4Ερμής Πλατανορέμματος41
5Κένταυρος Πρωτοχωρίου39
6Έλατος Ελάτης34
7Α.Ο. Κρόκου33
8Α.Ε. Κρανιδίων22
9Μ.Α.Π.Σ. Αγίας Παρασκευής19
10Αναγέννηση Λιβαδερού17
11Πρόοδος Μεταξά16
12Α.Σ. Καρυδίτσας12
13Αναγέννηση Αργίλου10
14Ελπίδες  Α.Ε. Κοζάνης7

* Μ.Α.Π.Σ. Αγία Παρασκευή  έχει -2 βαθμούς περυσινή αρνητική βαθμολογία.

*από έναν αγώνα λιγότερο έχουν Πρόοδος Μεταξά, Αναγέννηση Λιβαδερού, Ακρίτες Κοζάνης και  Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης


Επόμενη αγωνιστική -21η

Α.Ο. Κρόκου  – Κεραυνός Πετρανών

Κένταυρος Πρωτοχωρίου  – Ερμής Πλατανορέμματος

Αναγέννηση Λιβαδερού  – Μ.Α.Π.Σ. Αγία Παρασκευής

Α.Σ. Καρυδίτσας  – Αναγέννηση Αργίλου

Δόξα Λευκόβρυσης  – Πρόοδος Μεταξά

Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης  – Έλατος Ελάτης

Ακρίτες Κοζάνης  – Α.Ε. Κρανιδίων

Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος

Κουτσουρεμένη αγωνιστική

Χορταστική ισοπαλία στο ντέρμπι

Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς Άρδασσα και Τσοτύλι

Καθάρισαν στο 2ο ημίχρονο Μικρόκαστρο και Καρυοχώρι

20η αγωνιστική

Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας  – Δράσις Τσοτυλίου  1-1

Δόξα Μικροκάστρου  – Ερμής Ασβεστόπετρας  2-0

Βέρμιο Καρυοχωρίου  – Ελπίδες Ελλησπόντου  2-0

Δόξα Βερμίου Πύργων  – Ηρακλής Κρυόβρυσης   3-3

Πρόοδος Κομνηνών  – Κοζάνη 2004  (12/4)

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου  – Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας   (19/4)

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας  – Πολυνίκης Πτολεμαΐδας  3-0 α.α.

Βαθμολογία

ΘέσηΟμάδαΒ
1Ηρακλής Πτολεμαΐδας44
2Ακαδημία Π. Βοΐου38
3Ατρόμητος Πτολεμαΐδας38
4Ηρακλής Κρυόβρυσης37
5Δράσις Τσοτυλίου36
6Δόξα Βερμίου Πύργων34
7Βέρμιο Καρυοχωρίου31
8Ερμής Ασβεστόπετρας30
9Ελπίδες Ελλησπόντου27
10Δόξα Μικροκάστρου23
11Πρόοδος Κομνηνών19
12Μ. Αλ. Άρδασσας18
13Κοζάνη 20047
14Πολυνίκης Πτολεμαΐδας-9

*  Ο Πολυνίκης Πτολεμαΐδας  έχει -4 βαθμούς περυσινή αρνητική βαθμολογία.

*  Ο Πολυνίκης Πτολεμαΐδας  έχει -6 βαθμούς και αποχώρησε από το πρωτάθλημα.

*  Ατρόμητος Πτολεμαΐδας  και Μ. Αλ. Άρδασσας έχουν από 1 αγώνα λιγότερο.

*από έναν αγώνα λιγότερο έχουν η Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου, Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας, Πρόοδος Κομνηνών, Κοζάνη 2004 

Επόμενη αγωνιστική  – 21η

Δράσις Τσοτυλίου  – Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας

Κοζάνη 2004 – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας

Ερμής Ασβεστόπετρας  – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου

Πολυνίκης Πτολεμαΐδας  – Πρόοδος Κομνηνών

Ελπίδες Ελλησπόντου  – Δόξα Μικροκάστρου

Ηρακλής Κρυόβρυσης  – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας

Δόξα Βερμίου Πύργων  – Βέρμιο Καρυοχωρίου

Γ’ κατηγορία

Πρωταθλητής ο Περδίκκας

Στην Β’ κατηγορία και  η Καισαρειά με  το Μικρόβαλτο

Αποχαιρέτησαν την Γ’ κατηγορία με ήττες 

14η αγωνιστική – τελευταία

Δαναοί Κοζάνης  – Αίας  Μικροβάλτου  3-2
Α.Ε. Καισαρειάς  – Απόλλων Αυλών  1-3
ΑΕ Περδίκκα  – Εθνικός Πτολεμαΐδας  5-2

ΘέσηΟμάδαΒ
1Α.Ε. Περδίκκα34
2Αίας Μικροβάλτου27
3Α.Ε. Καισαρειάς-Κήπου-Σπάρτου21
4Δαναοί Κοζάνης19
5Απόλλων Αυλών18
6Εθνικός Πτολεμαΐδας4
7Προάστειο Προαστείου-5

Από τις Ματιές στα Σπορ

Σχολιάστε