Δείτε τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες στα Πρωταθλήματα της ΕΠΣ Κοζάνης

DSCN1818srjtsrytjsrjyyt

Α’ κατηγορία

Φιλόξενες ήταν οι έδρες στα παιχνίδια του Σαββάτου, αφού και στα τρία παιχνίδια που διεξήχθησαν οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που πήραν την νίκη. Κοζάνη και Αλιάκμων Αιανής  κέρδισαν με το ίδιο σκορ Αναγέννηση και Μακεδονικό αντίστοιχα (0-1).

Ενώ το Βελβεντό πήρε το ντέρμπι με ανατροπή 1-2.

Την Κυριακή η  ΑΕΠ Καραγιαννίων,  πέρασαν από το ΔΑΚ πετυχαίνοντας ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο (0-2)  και συνεχίζει με διαφορά ασφαλείας στην πρώτη θέση.

Η Σιάτιστα πέρασε από την δυνατή έδρα του Βατερού (1-2). Με ανατροπή η Χαραυγή λύγισε την Καλαμιά (1-2). Καθάρισε στα τελευταία λεπτά, η Γαλατινή  πετυχαίνοντας  τελικά μεγάλο σκορ (4-0).

20η αγωνιστική

Τιτάν Σερβίων  – Α.Σ. Βελβεντό 1-2

Μακεδονικός  Κοζάνης – Αλιάκμων Αιανής 0-1

Αναγέννηση Πτολεμαΐδας  – Κοζάνη 0-1

Γαλατινή – Α.Ε. Άνω Κώμης 4-0

Α.Ε. Καλαμιάς  – Μ.  Αλέξανδρος Χαραυγής 1-2

Π.Α.Ο. Κοίλων   – Αναγέννηση Εράτυρας 3-0

Α.Ε. Κοζάνης  – Α.Ε.Π. Καραγιαννίων 0-2

Εθνικός Βατερού  – Μακεδονικός Σιάτιστας 1-2

Βαθμολογία

Θέση Ομάδα Β Π Ν Ι Η Γκολ Διαφ
1 Α.Ε.Π. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΩΝ 45 20 13 6 1 45 – 10 35
2 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ 41 20 12 5 3 50 – 16 34
3 Φ.Σ. ΚΟΖΑΝΗ 41 20 12 5 3 43 – 18 25
4 Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ 36 20 11 3 6 38 – 30 8
5 Φ.Σ. ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΑΤΕΡΟΥ 33 20 9 6 5 36 – 27 9
6 Α.Σ. ΒΕΛΒΕΝΤΟ 33 20 9 6 5 26 – 23 3
7 ΠΑΟ ΚΟΙΛΩΝ ΚΟΖΑΝΗΣ 31 20 9 4 7 31 – 27 4
8 Α.Μ.Σ. ΓΑΛΑΤΙΝΗ 30 20 9 3 8 38 – 31 7
9 Μ. ΑΛΕΞ. ΧΑΡΑΥΓΗΣ 30 20 8 6 6 28 – 27 1
10 ΑΛΙΑΚΜΩΝ ΑΙΑΝΗΣ 30 20 8 6 6 27 – 30 -3
11 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 29 20 9 2 9 35 – 34 1
12 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ 26 20 7 5 8 24 – 21 3
13 ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ 25 20 7 4 9 25 – 28 -3
14 Α.Ε.Κ. ΚΑΛΑΜΙΑΣ 5 20 1 2 17 24 – 64 -40
15 Α.Ε. ΑΝΩ ΚΩΜΗΣ 5 20 1 2 17 11 – 55 -44
16 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ 1 20 2 1 17 12 – 52 -40

* Η ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ έχει -6 βαθμούς και αποβλήθηκε από το πρωτάθλημα

Επόμενη αγωνιστική  – 21η

Α.Ε. Άνω Κώμης                – Μ.  Αλέξανδρος Χαραυγής

Κοζάνη  – Γαλατινή

Αναγέννηση Εράτυρας  – Α.Ε. Καλαμιάς

Α.Σ. Βελβεντό  – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας

Α.Ε.Π. Καραγιαννίων  – Π.Α.Ο. Κοίλων

Αλιάκμων Αιανής  – Τιτάν Σερβίων

Εθνικός Βατερού  – Α.Ε. Κοζάνης

Μακεδονικός Σιάτιστας     – Μακεδονικός  Κοζάνης

Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος

Μοιρασιά στο ντέρμπι κορυφής  Πρωτοχώρι,  Λευκόβρυση

Φωτιές έβγαζε το Πλατανόρεμμα κόντρα στους Ακρίτες και σκαρφάλωσε στην 2η θέση

Σε απόσταση βολής και τα Πετρανά

17η αγωνιστική

Α.Ο. Κρόκου  – Πρόοδος Μεταξά  1-0

Αναγέννηση Αργίλου  – Έλατος Ελάτης  1-3

Μ.Α.Π.Σ. Αγία Παρασκευής  – Α.Ε. Κρανιδίων   4-0

Ερμής Πλατανορέμματος  – Ακρίτες Κοζάνης  4-1

Κεραυνός Πετρανών  – Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης   3-1

Κένταυρος Πρωτοχωρίου  – Δόξα Λευκόβρυσης  1-1

Αναγέννηση Λιβαδερού –  Α.Σ. Καρυδίτσας  3-3

Βαθμολογία

Θέση Ομάδα Β Π Ν Ι Η Γκολ Διαφ
1 ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΟΒΡΥΣΗΣ 41 17 12 5 0 45 – 14 31
2 ΕΡΜΗΣ ΠΛΑΤΑΝΟΡΡΕΥΜΑΤΟΣ 37 17 12 1 4 42 – 19 23
3 ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΠΡΩΤΟΧΩΡΙΟΥ 36 17 10 6 1 49 – 20 29
4 ΑΚΡΙΤΕΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 36 17 11 3 3 43 – 18 25
5 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΤΡΑΝΩΝ 34 17 10 4 3 33 – 25 8
6 Α.Ο. ΚΡΟΚΟΥ 28 17 8 4 5 25 – 22 3
7 ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ 27 17 8 3 6 30 – 23 7
8 Α.Ε. ΚΡΑΝΙΔΙΩΝ 22 17 6 4 7 21 – 28 -7
9 Μ.Α.Π.Σ. ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 17 17 6 1 10 30 – 36 -6
10 ΠΡΟΟΔΟΣ ΜΕΤΑΞΑ 15 17 5 0 12 20 – 40 -20
11 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΒΑΔΕΡΟΥ 13 17 3 4 10 27 – 44 -17
12 Α.Σ. ΚΑΡΥΔΙΤΣΑΣ 11 17 3 2 12 19 – 49 -30
13 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΓΙΛΟΥ 10 17 2 4 11 24 – 46 -22
14 ΕΛΠΙΔΕΣ Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ 6 17 1 3 13 22 – 46 -24

* Μ.Α.Π.Σ. ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ έχει -2 βαθμούς περυσινή αρνητική βαθμολογία.

Επόμενη αγωνιστική -18η

Αναγέννηση Αργίλου  – Α.Ο. Κρόκου

Πρόοδος Μεταξά  – Μ.Α.Π.Σ. Αγία Παρασκευής

Έλατος Ελάτης  – Ερμής Πλατανορέμματος

Α.Ε. Κρανιδίων  – Κεραυνός Πετρανών

Ακρίτες Κοζάνης  – Κένταυρος Πρωτοχωρίου

Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης  – Αναγέννηση Λιβαδερού

Δόξα Λευκόβρυσης  – Α.Σ. Καρυδίτσας

Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος

 Καλπάζει ο Ηρακλής κι ανοίγει τη διαφορά στην κορυφή  … πήρε το ντέρμπι

Έχασαν έδαφος οι μνηστήρες της κορυφής και πλησίασε ο Ατρόμητος

Ισόπαλο το ντέρμπι του Βοΐου

Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς Βόιο και Καρυοχώρι

17η αγωνιστική

Δράσις Τσοτυλίου  – Δόξα Μικροκάστρου   1-1

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου  – Βέρμιο Καρυοχωρίου  2-2

Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας  – Ηρακλής Κρυόβρυσης  3-0

Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας  – Δόξα Βερμίου Πύργων  3-2

Κοζάνη 2004 – Ελπίδες Ελλησπόντου

Πρόοδος Κομνηνών  – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας

Ερμής Ασβεστόπετρας – Πολυνίκης Πτολεμαΐδας  3-0 α.α.

Βαθμολογία

Θέση Ομάδα Β Π Ν Ι Η Γκολ Διαφ
1 ΑΚΑΔ. ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ 41 17 13 2 2 27 – 7 20
2 ΑΚΑΔ. ΠΟΔ. ΒΟΪΟΥ 34 17 10 4 3 45 – 15 30
3 ΔΡΑΣΙΣ ΤΣΟΤΥΛΙΟΥ 34 17 10 4 3 39 – 21 18
4 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ 32 17 9 5 3 29 – 18 11
5 ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΡΥΟΒΡΥΣΗΣ 32 17 10 2 5 27 – 16 11
6 ΕΡΜΗΣ ΑΣΒΕΣΤΟΠΕΤΡΑΣ 28 17 9 1 7 23 – 22 1
7 ΔΟΞΑ ΒΕΡΜΙΟΥ ΠΥΡΓΩΝ 27 17 7 6 4 36 – 24 12
8 ΒΕΡΜΙΟΝ ΚΑΡΥΟΧΩΡΙΟΥ 24 17 6 6 5 25 – 23 2
9 ΕΛΠΙΔΕΣ ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΥ 24 17 7 3 7 19 – 17 2
10 ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΚΑΣΤΡΟΥ 19 17 5 4 8 19 – 26 -7
11 Μ. ΑΛΕΞ. ΑΡΔΑΣΣΑΣ 17 17 5 2 10 21 – 32 -11
12 ΠΡΟΟΔΟΣ ΚΟΜΝΗΝΩΝ 15 17 4 3 10 24 – 33 -9
13 ΚΟΖΑΝΗ 2004 7 17 2 1 14 12 – 31 -19
14 ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ -7 17 0 1 16 4 – 65 -61

* Ο ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ έχει -4 βαθμούς περυσινή αρνητική βαθμολογία.

* Ο ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ έχει -2 βαθμούς.

Επόμενη αγωνιστική  – 18η

Πρόοδος Κομνηνών  – Δράσις Τσοτυλίου

Δόξα Μικροκάστρου  – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας  – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας

Βέρμιο Καρυοχωρίου  – Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας

Δόξα Βερμίου Πύργων  – Κοζάνη 2004

Ηρακλής Κρυόβρυσης  – Ερμής Ασβεστόπετρας

Ελπίδες Ελλησπόντου – Πολυνίκης Πτολεμαΐδας

Γ’ κατηγορία

Στις καθυστερήσεις ισοφαρίστηκαν οι Δαναοί

Κέρδισε το Μικρόβαλτο και πλησίασε σε απόσταση αναπνοής τον Περδίκκα

11η αγωνιστική

Δαναοί Κοζάνης  – ΑΕ Περδίκκα  1-1

Αίας  Μικροβάλτου – Απόλλων Αυλών  5-2

ΑΕ Καισαρειάς  – ΑΣ Προάστιο Προαστίου 3-0 α.α.

Ρεπό: Εθνικός Πτολεμαΐδας

Βαθμολογία

Θέση Ομάδα Β Π Ν Ι Η Γκολ Διαφ
1 Α.Ε. ΠΕΡΔΙΚΚΑ 25 9 8 1 0 33 – 9 24
2 ΑΙΑΣ ΜΙΚΡΟΒΑΛΤΟΥ 24 10 8 0 2 29 – 11 18
3 Α.Ε. ΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ-ΚΗΠΟΥ-ΣΠΑΡΤΟΥ 18 9 6 0 3 25 – 17 8
4 ΔΑΝΑΟΙ 2000 ΚΟΖΑΝΗΣ 16 10 5 1 4 23 – 16 7
5 ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΥΛΩΝ 12 9 4 0 5 22 – 25 -3
6 ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ 1 9 0 1 8 9 – 31 -22
7 ΠΡΟΑΣΤΕΙΟ ΠΡΟΑΣΤΕΙΟΥ -5 10 0 1 9 6 – 38 -32

* Έκαναν το ρεπό του β´ γύρου : Α.Ε. ΠΕΡΔΙΚΚΑ , ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΥΛΩΝ , ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ  και Α.Ε. ΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ -ΚΗΠΟΥ-ΣΠΑΡΤΟΥ.

* Το Α.Σ. ΠΡΟΑΣΤΕΙΟ ΠΡΟΑΣΤΕΙΟΥ έχει -6 βαθμούς και αποχώρησε από το πρωτάθλημα .

Επόμενη αγωνιστική – 12η

ΑΕ Περδίκκα  – ΑΕ Καισαρειάς

Εθνικός Πτολεμαΐδας  – Αίας Μικροβάλτου

ΑΣ Προάστιο Προαστίου  – Απόλλων Αυλών  0-3 α.α.

Ρεπό: Δαναοί Κοζάνης

Επιμέλεια: Γιώργος Κατσίκας 

 matiesstasport.blogspot.gr 

Σχολιάστε