Γ’ Εθνική: Βαριά ήττα στη Χαλάστρα για τον Εορδαϊκό – Ξόρκισε την ατυχία ο Φούφας – Δείτε όλη τη δράση αναλυτικά

G_E8NIKHsrtuhjsrujytrujty

Συνέχισε τις καλές εμφανίσεις του ο Μακεδονικός Φούφα αλλά αυτή τη φορά κόντρα στον ΑΟ Καρδίας είχε και αποτελεσματικότητα. Οι ποδοσφαιριστές του Γιώργου Παπακώστα, έπαιξαν καλό ποδόσφαιρο, ήταν ανώτεροι σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού δεν κινδύνεψαν καθόλου και πήραν μια άνετη νίκη με σκορ 3-0, σκορ ημιχρόνου 2-0.
Τα γκολ του αγώνα πέτυχαν στο 21′ ο Χάιτας με εύστοχο χτύπημα πέναλτι , που κέρδισε ο ίδιος, στο 32′ με κεφαλιά ο Τακίδης, ύστερα από σέντρα πάρε – βάλε του Τοπάλη και στο 61′ με νέα σέντρα του Τοπάλη και κοντινή κεφαλιά του Μόσχου.

Βαριά ήττα με σκορ 5-0 γνώρισε ο Εορδαϊκός μέσα στη Χαλάστρα με αντίπαλο τον Καμπανιακό σκορ ημιχρόνου 1-0. Τα γκολ για τον Καμπανιακό πέτυχαν στο 45′ και 62′ ο Μπάλιος, στο 55′ ο Μενεγκάλι, στο 78′ ο Προβατίδης και στο 87′ ο Ρακαβίνας.

Ρεπό: Νέστος Χρυσούπολης

Το παιχνίδι ΑΟ Καρδίας –  ΑΕ Ποντίων δεν θα διεξαχθεί. Η ΑΕΠ αποσύρθηκε από το πρωτάθλημα