Γκολ και θέαμα στα πρωταθλήματα της ΕΠΣ Κοζάνης – Δείτε αποτελέσματα και βαθμολογίες

dscn0235

Η πιο παραγωγική αγωνιστική ήταν η 8η στην Α’ κατηγορία ΕΠΣ Κοζάνης αφού σημειώθηκαν 34 γκολ.  Φιλόξενες οι έδρες με μία μόνο νίκη γηπεδούχου, 5 νίκες φιλοξενουμένων και δύο ισοπαλίες. Η ΑΕΠ Καραγιαννίων συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα αφού πέρασε άνετα και από τη Χαραυγή. Διπλό και για τη δεύτερη στη βαθμολογία ΑΕΚ, μέσα στα Σέρβια.

Επιστροφή στις νίκες για τον τρίτο στη βαθμολογία Μακεδονικό Κοζάνης, μέσα στο Λιάππειο κόντρα στον ΠΑΟ Κοίλων.

Βατερό συνέχισε με νέο τρίποντο μέσα στην Καλαμιά κι ανέβηκε στα πρώτα πατώματα της βαθμολογίας.

Η Γαλατινή λύγισε την αντίσταση της Αιανής, παραμένοντας ψηλά στη βαθμολογία.

Ψυχωμένο το Βελβεντό, πήρε βαθμό μέσα στην Κοζάνη που προβλημάτισε.

Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς Αναγέννηση και Σιάτιστα σε ένα παιχνίδια που έσπασαν καρδιές.

Έσπασε το ρόδι η Άνω Κώμη με μεγάλο διπλό μέσα στην Εράτυρα.

Α’ κατηγορία

8η αγωνιστική  

Αναγέννηση Εράτυρας-Α.Ε. Άνω Κώμης 2-3

Κοζάνη-Α.Σ. Βελβεντό 2-2

Μ.  Αλέξανδρος Χαραυγής-Α.Ε.Π. Καραγιαννίων             0-6

Γαλατινή-Αλιάκμων Αιανής 2-1

Α.Ε. Καλαμιάς-Εθνικός Βατερού               2-3

Αναγέννηση Πτολεμαΐδας-Μακεδονικός Σιάτιστας 2-2

Π.Α.Ο. Κοίλων-Μακεδονικός  Κοζάνης 0-3

Τιτάν Σερβίων-Α.Ε. Κοζάνης 1-3

Βαθμολογία

ΘέσηΟμάδαΠΝΙΗΓκολΔιαφοράΒαθμοί
1Α.Ε.Π. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΩΝ871018 – 21622
2Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ862017 – 71020
3ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ851218 – 10816
4Φ.Σ. ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΑΤΕΡΟΥ842216 – 11514
5Μ. ΑΛΕΞ. ΧΑΡΑΥΓΗΣ842214 – 14014
6Α.Μ.Σ. ΓΑΛΑΤΙΝΗ841312 – 15-313
7Φ.Σ. ΚΟΖΑΝΗ832315 – 8711
8ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ832315 – 9611
9Α.Σ. ΒΕΛΒΕΝΤΟ82429 – 9010
10ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ82339 – 10-19
11ΠΑΟ ΚΟΙΛΩΝ ΚΟΖΑΝΗΣ822410 – 13-38
12ΑΛΙΑΚΜΩΝ ΑΙΑΝΗΣ82248 – 17-98
13ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ82158 – 10-27
14ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ82159 – 15-67
15Α.Ε. ΑΝΩ ΚΩΜΗΣ81254 – 20-165
16Α.Ε.Κ. ΚΑΛΑΜΙΑΣ802610 – 22-122

Επόμενη αγωνιστική  – 9η

 Α.Ε. Άνω Κώμης – Α.Σ. Βελβεντό

Α.Ε.Π. Καραγιαννίων – Αναγέννηση Εράτυρας

Αλιάκμων Αιανής – Κοζάνη

Εθνικός Βατερού – Μ.  Αλέξανδρος Χαραυγής

Μακεδονικός Σιάτιστας               – Γαλατινή

Μακεδονικός  Κοζάνης – Α.Ε. Καλαμιάς

Α.Ε. Κοζάνης – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας

Τιτάν Σερβίων – Π.Α.Ο. Κοίλων

Απολαμβάνουν την μοναξιά της κορυφής οι Ακρίτες στον 1ο όμιλο και οι Πύργοι στο 2ο όμιλο.

Από κοντά στον 1ο όμιλο η Λευκόβρυση που ανέβηκε στη δεύτερη θέση και το Πλατανόρεμμα που υποχώρησε στην τρίτη.

Στο 2ο όμιλο τη δεύτερη θέση μοιράζονται Τσοτύλι και Ατρόμητος Πτολεμαΐδας.

Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος

7η  αγωνιστική 

Α.Ο. Κρόκου – Ερμής Πλατανορέμματος 2-1

Κεραυνός Πετρανών – Μ.Α.Π.Σ. Αγία Παρασκευής 3-2

Κένταυρος Πρωτοχωρίου – Αναγέννηση Αργίλου 2-2

Αναγέννηση Λιβαδερού – Πρόοδος Μεταξά 5-2

Α.Σ. Καρυδίτσας – Έλατος Ελάτης 1-6

Δόξα Λευκόβρυσης – Α.Ε. Κρανιδίων 2-0

Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης – Ακρίτες Κοζάνης 1-3

Βαθμολογία

ΘέσηΟμάδαΠΝΙΗΓκολΔιαφοράΒαθμοί
1ΑΚΡΙΤΕΣ ΚΟΖΑΝΗΣ760121 – 91218
2ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΟΒΡΥΣΗΣ752020 – 61417
3ΕΡΜΗΣ ΠΛΑΤΑΝΟΡΡΕΥΜΑΤΟΣ750215 – 8715
4Α.Ε. ΚΡΑΝΙΔΙΩΝ742112 – 7514
5ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΤΡΑΝΩΝ742116 – 13314
6Α.Ο. ΚΡΟΚΟΥ741216 – 12413
7ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΠΡΩΤΟΧΩΡΙΟΥ733115 – 12312
8ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ713313 – 1306
9ΠΡΟΟΔΟΣ ΜΕΤΑΞΑ720512 – 19-76
10Μ.Α.Π.Σ. ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ721416 – 18-25
11ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΓΙΛΟΥ71248 – 16-85
12ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΒΑΔΕΡΟΥ711515 – 20-54
13Α.Σ. ΚΑΡΥΔΙΤΣΑΣ71157 – 25-184
14ΕΛΠΙΔΕΣ Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ710614 – 22-83

Επόμενη αγωνιστική – 8η

Κεραυνός Πετρανών –  Α.Ο. Κρόκου

Ερμής Πλατανορέμματος – Κένταυρος Πρωτοχωρίου

Μ.Α.Π.Σ. Αγία Παρασκευής – Αναγέννηση Λιβαδερού

Αναγέννηση Αργίλου – Α.Σ. Καρυδίτσας

Πρόοδος Μεταξά – Δόξα Λευκόβρυσης

Έλατος Ελάτης – Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης

Α.Ε. Κρανιδίων – Ακρίτες Κοζάνης

Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος

7η  αγωνιστική   

Δράσις Τσοτυλίου – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 4-0

Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 3-1

Κοζάνη 2004 – Πρόοδος Κομνηνών 0-2

Ερμής Ασβεστόπετρας – Δόξα Μικροκάστρου 4-1

Πολυνίκης Πτολεμαΐδας – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας  0-3

Ελπίδες Ελλησπόντου – Βέρμιο Καρυοχωρίου 0-0

Ηρακλής Κρυόβρυσης  – Δόξα Βερμίου Πύργων 0-2

Βαθμολογία

ΘέσηΟμάδαΠΝΙΗΓκολΔιαφοράΒαθμοί
1ΔΟΞΑ ΒΕΡΜΙΟΥ ΠΥΡΓΩΝ752020 – 71317
2ΔΡΑΣΙΣ ΤΣΟΤΥΛΙΟΥ751118 – 9916
3ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ751111 – 5616
4ΑΚΑΔ. ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ74129 – 4513
5ΕΡΜΗΣ ΑΣΒΕΣΤΟΠΕΤΡΑΣ74039 – 10-112
6ΕΛΠΙΔΕΣ ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΥ73229 – 5411
7ΑΚΑΔ. ΠΟΔ. ΒΟΪΟΥ731315 – 9610
8ΠΡΟΟΔΟΣ ΚΟΜΝΗΝΩΝ731313 – 11210
9ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΡΥΟΒΡΥΣΗΣ73048 – 9-19
10ΒΕΡΜΙΟΝ ΚΑΡΥΟΧΩΡΙΟΥ722310 – 918
11Μ. ΑΛΕΞ. ΑΡΔΑΣΣΑΣ722310 – 15-58
12ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΚΑΣΤΡΟΥ71338 – 14-66
13ΚΟΖΑΝΗ 200471063 – 15-123
14ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ70073 – 24-21-4

Επόμενη αγωνιστική – 8η

Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας – Δράσις Τσοτυλίου

Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας – Κοζάνη 2004

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου – Ερμής Ασβεστόπετρας

Πρόοδος Κομνηνών – Πολυνίκης Πτολεμαΐδας

Δόξα Μικροκάστρου – Ελπίδες Ελλησπόντου

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας – Ηρακλής Κρυόβρυσης

Βέρμιο Καρυοχωρίου – Δόξα Βερμίου Πύργων

Γ’ κατηγορία

Τρία στα τρία για τους Δαναούς που φιγουράρουν στην πρώτη θέση με  9 βαθμούς.

Στην δεύτερη θέση ο Περδίκκας  6 βαθμούς κι έναν αγώνα  λιγότερο. Στη δεύτερη θέση και το Μικρόβαλτο με 6 βαθμούς που επανήλθε στις επιτυχίες.

3η αγωνιστική

Δαναοί Κοζάνης – Εθνικός Πτολεμαΐδας 2-0

ΑΕ Περδίκκα – ΑΣ Προάστιο Προαστίου 5-2

ΑΕ Καισαρειάς – Αίας  Μικροβάλτου 0-1

Ρεπό: Απόλλων Αυλών

Βαθμολογία

ΘέσηΟμάδαΠΝΙΗΓκολΔιαφοράΒαθμοί
1ΔΑΝΑΟΙ 2000 ΚΟΖΑΝΗΣ33009 – 189
2Α.Ε. ΠΕΡΔΙΚΚΑ22008 – 446
3ΑΙΑΣ ΜΙΚΡΟΒΑΛΤΟΥ32019 – 366
4Α.Ε. ΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ-ΚΗΠΟΥ-ΣΠΑΡΤΟΥ21015 – 413
5ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΥΛΩΝ21012 – 6-43
6ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ30034 – 9-50
7ΠΡΟΑΣΤΕΙΟ ΠΡΟΑΣΤΕΙΟΥ30033 – 13-100

Επόμενη αγωνιστική  4η

ΑΕ Περδίκκα – Δαναοί Κοζάνης

ΑΣ Προάστιο Προαστίου – ΑΕ Καισαρειάς

Απόλλων Αυλών – Αίας  Μικροβάλτου

Ρεπό: Εθνικός Πτολεμαΐδας

Από τις Ματιές στα Σπορ

Σχολιάστε