Δείτε όλη τη δράση του Σαββατοκύριακου στα Πρωταθλήματα της ΕΠΣ Κοζάνης

aethjartjartjsryjitdsyikeyta4eqr54r5et

Με τη νίκη της η ΑΕΠ Καραγιαννίων μέσα στον ΠΑΟΚ Κοίλων απολαμβάνει τη μοναξιά της κορυφής. Ισόπαλα ήρθαν τα ντέρμπι Μακεδονικού Κοζάνης, Μακεδονικού Σιάτιστας (0-0) και ΑΕ Κοζάνης, Εθνικού Βατερού (2-2). Γαλατινή και Κοζάνη υποχρεώθηκαν σε ισοπαλία σε ένα ανοιχτό παιχνίδι. Μεγάλα διπλά του Βελβεντού και της Αιανής. Επιστροφή στις νίκες για την Εράτυρα.

Α’ κατηγορία

6η αγωνιστική  

Μ.  Αλέξανδρος Χαραυγής -Α.Ε. Άνω Κώμης 3-0

Γαλατινή-Κοζάνη  2-2

Α.Ε. Καλαμιάς-Αναγέννηση Εράτυρας 0-2

Αναγέννηση Πτολεμαΐδας-Α.Σ. Βελβεντό 0-2

Π.Α.Ο. Κοίλων-Α.Ε.Π. Καραγιαννίων 0-3

Τιτάν Σερβίων-Αλιάκμων Αιανής 0-1

Α.Ε. Κοζάνης-Εθνικός Βατερού 2-2

Μακεδονικός  Κοζάνης -Μακεδονικός Σιάτιστας              0-0

Βαθμολογία

Α.Ε.Π. Καραγιαννίων     16

Α.Ε. Κοζάνης      14

Μακεδονικός Κοζάνης 13

Μ. Αλ. Χαραυγής             11

Α.Μ.Σ. Γαλατινή               10

Φ.Σ. Εθνικός Βατερού    8

ΠΑΟ Κοίλων       8

Τιτάν Σερβίων   7

Αναγέννηση Πτολεμαΐδας          7

Αλιάκμων Αιανής            7

Φ.Σ. Κοζάνη       7

Μακεδονικός Σιάτιστας               7

Αναγέννηση Εράτυρας                 7

Α.Σ. Βελβεντό    6

Α.Ε.Κ. Καλαμιά                 2

Α.Ε. Άνω Κώμη 2

Επόμενη αγωνιστική  – 7η

Α.Ε. Άνω Κώμης                -Κοζάνη

Αναγέννηση Εράτυρας-Μ.  Αλέξανδρος Χαραυγής

Α.Σ. Βελβεντό-Γαλατινή

Α.Ε.Π. Καραγιαννίων-Α.Ε. Καλαμιάς

Αλιάκμων Αιανής-Αναγέννηση Πτολεμαΐδας

Εθνικός Βατερού-Π.Α.Ο. Κοίλων

Μακεδονικός Σιάτιστας               -Τιτάν Σερβίων

Α.Ε. Κοζάνης-Μακεδονικός  Κοζάνης

Νίκες πρωτιάς για τους Ακρίτες και Ερμή Πλατανορέμματος στον 1ο όμιλο και Πύργων στον 2ο όμιλο. Μια ανάσα από την κορυφή Κρανίδια και Λευκόβρυση που ακολουθούν στον 1ο όμιλο και στον  Ακαδημία Βοΐου,  Δράσις Τσοτυλίου,  Ατρόμητος Πτολεμαΐδας στον 2ο.

Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος

5η  αγωνιστική 

Α.Ο. Κρόκου – Αναγέννηση Αργίλου 3-0

Μ.Α.Π.Σ. Αγία Παρασκευής – Πρόοδος Μεταξά  2-3

Ερμής Πλατανορέμματος – Έλατος Ελάτης 1-0

Κεραυνός Πετρανών – Α.Ε. Κρανιδίων 2-2

Κένταυρος Πρωτοχωρίου – Ακρίτες Κοζάνης 1-3

Αναγέννηση Λιβαδερού – Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης 1-4

Α.Σ. Καρυδίτσας – Δόξα Λευκόβρυσης 1-5

Βαθμολογία

Ακρίτες Κοζάνης 12

Ερμής Πλατανορέμματος 12

ΑΕ Κρανιδίων 11

Δόξα Λευκόβρυσης 11

Κένταυρος Πρωτοχωρίου 8

Κεραυνός Πετρανών 8

ΑΟ Κρόκου 7

Πρόοδος Μεταξά 6

Μ.Α.Π.Σ. Αγία Παρασκευής 5

ΑΣ Καρυδίτσας 4

Αναγέννηση Αργίλου 4

Έλατος Ελάτης 3

Ελπίδες ΑΕΚ 3

Αναγέννηση Λιβαδερού 1

Επόμενη αγωνιστική – 6η

Μ.Α.Π.Σ. Αγία Παρασκευής –  Α.Ο. Κρόκου

Αναγέννηση Αργίλου – Ερμής Πλατανορέμματος

Πρόοδος Μεταξά – Κεραυνός Πετρανών

Έλατος Ελάτης – Κένταυρος Πρωτοχωρίου

Α.Ε. Κρανιδίων – Αναγέννηση Λιβαδερού

Ακρίτες Κοζάνης – Α.Σ. Καρυδίτσας

Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης – Δόξα Λευκόβρυσης

Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος

5η  αγωνιστική   

Δράσις Τσοτυλίου – Πρόοδος Κομνηνών 3-3

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου – Δόξα Μικροκάστρου 2-2

Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 1-2

Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας – Βέρμιο Καρυοχωρίου 0-1

Κοζάνη 2004 – Δόξα Βερμίου Πύργων 0-3

Ερμής Ασβεστόπετρας – Ηρακλής Κρυόβρυσης 1-0

Πολυνίκης Πτολεμαΐδας – Ελπίδες Ελλησπόντου 1-3

Βαθμολογία

Δόξα Βερμίου Πύργων 11

Ακαδημία Βοΐου 10

Δράσις Τσοτυλίου 10

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 10

Ηρακλής Κρυόβρυσης 9

Ακαδημία Ηρακλή Πτολεμαΐδας 9

Ερμής Ασβεστόπετρας 9

Μ. Αλέξανδρος Άρδασσας 8

Ελπίδες Ελλησπόντου 7

Δόξα Μικροκάστρου 5

Βέρμιου Καρυοχωρίου 4

Πρόοδος Κομνηνών  4

Κοζάνη 2004 3

Πολυνίκης Πτολεμαΐδας -4

Επόμενη αγωνιστική – 6η

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου – Δράσις Τσοτυλίου

Πρόοδος Κομνηνών – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας

Δόξα Μικροκάστρου – Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας – Κοζάνη 2004

Βέρμιο Καρυοχωρίου – Ερμής Ασβεστόπετρας

Δόξα Βερμίου Πύργων – Πολυνίκης Πτολεμαΐδας

Ηρακλής Κρυόβρυσης  – Ελπίδες Ελλησπόντου

Πρεμιέρα με προβλήματα για τη Γ΄ Κατηγορία 

Η Α.Ε. ΦΙΛΙΠΠΟΥΠΟΛΗΣ δεν μπόρεσε να ολοκλήρωση τη διαδικασία επανεγγραφής στα μητρώα της Ε.Π.Ο. , με αποτέλεσμα να μη συμμετάσχει στο πρωτάθλημα της φετινής περιόδου και η αντίπαλος ομάδα  για κάθε αγωνιστική θα έχει ρεπό.

Επίσης ο αγώνας της 1ης αγωνιστικής Α.Σ. ΠΡΟΑΣΤΕΙΟΥ – ΑΙΑΣ ΜΙΚΡΟΒΑΛΤΟΥ θα διεξαχθεί στο γήπεδο Προαστείου και ώρα 16:00 την Τετάρτη 19/10/2016 αντί του Σαββάτου 15/10/2016 , λόγω καθυστέρησης της έκδοσης των δελτίων των ποδοσφαιριστών μετά την επαναδραστηριοποίηση του Α.Σ. ΠΡΟΑΣΤΕΙΟΥ.

Γ’ κατηγορία

1η αγωνιστική

Δαναοί Κοζάνης – Απόλλων Αυλών  5-0

Εθνικός Πτολεμαΐδας – ΑΕ Καισαρειάς 3-5

ΑΣ Προάστιο Προαστίου – Αίας  Μικροβάλτου  19/10

Ρεπό: ΑΕ Περδίκκα

Επόμενη αγωνιστική  2η

ΑΣ Προάστιο Προαστίου – Δαναοί Κοζάνης

Απόλλων Αυλών – Εθνικός Πτολεμαΐδας

Αίας Μικροβάλτου – ΑΕ Περδίκκα

Ρεπό: ΑΕ Καισαρειάς

Ματιές στα Σπορ

Σχολιάστε