Δείτε όλη τη δράση του Σαββατοκύριακου των Πρωταθλημάτων της ΕΠΣ Κοζάνης

p1010019

Νέα νίκη για την ΑΕΠ Καραγιαννίων, που οδηγεί την κούρσα στη βαθμολογία της Α’ κατηγορίας. Οι πόντιοι πήραν την νίκη κόντρα στην Καλαμιά, με σκορ2-0.

Εντυπωσιάζει η νεοφώτιστη Χαραυγή, που πέρασε, από την Εράτυρα με σκορ 0-2.

Αθόρυβα το Βατερό, ανεβαίνει στη βαθμολογία, μετά και τη νέα του νίκη επί του ΠΑΟΚ Κοίλων με σκορ 2-0.

Με μεγάλες σε έκταση νίκες προχώρησαν Μακεδονικός Σιάτιστας, που κέρδισε τα Σέρβια 5-0 και Κοζάνη που έφτασε στη νίκη κόντρα στην Άνω Κώμη, με σκορ 0-4.

Το Βελβεντό με τη νέα του νίκη επί της Γαλατινής (3-0), σκαρφάλωσσε κι αυτό στη βαθμολογία.

Αλιάκμων Αιανής, Αναγέννηση Πτολεμαΐδας μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς στο μεταξύ τους ματς, 2-2 και ισοβαθμούν στην 11η θέση της  βαθμολογίας με 8 βαθμούς.   Με 8 βαθμούς στην 11η θέση και ο ΠΑΟ Κοίλων.

Α’ κατηγορία

7η αγωνιστική  

Α.Ε. Άνω Κώμης                -Κοζάνη               0-4

Αναγέννηση Εράτυρας-Μ.  Αλέξανδρος Χαραυγής 0-2

Α.Σ. Βελβεντό-Γαλατινή               3-0

Α.Ε.Π. Καραγιαννίων-Α.Ε. Καλαμιάς 2-0

Αλιάκμων Αιανής-Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 2-2

Εθνικός Βατερού-Π.Α.Ο. Κοίλων               2-0

Μακεδονικός Σιάτιστας               -Τιτάν Σερβίων 5-0

Α.Ε. Κοζάνης-Μακεδονικός  Κοζάνης  (24/10)

Βαθμολογία

Α.Ε.Π. Καραγιαννίων     19

Α.Ε. Κοζάνης      14

Μ. Αλ. Χαραυγής             14

Μακεδονικός Κοζάνης 13

Φ.Σ. Εθνικός Βατερού    11

Μακεδονικός Σιάτιστας               10

Φ.Σ. Κοζάνη       10

Α.Μ.Σ. Γαλατινή               10

Α.Σ. Βελβεντό    9

ΠΑΟ Κοίλων       8

Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 8

Αλιάκμων Αιανής            8

Τιτάν Σερβίων   7

Αναγέννηση Εράτυρας                 7

Α.Ε.Κ. Καλαμιά                 2

Α.Ε. Άνω Κώμη 2

Επόμενη αγωνιστική  – 8η

Αναγέννηση Εράτυρας-Α.Ε. Άνω Κώμης

Κοζάνη-Α.Σ. Βελβεντό

Μ.  Αλέξανδρος Χαραυγής-Α.Ε.Π. Καραγιαννίων

Γαλατινή-Αλιάκμων Αιανής

Α.Ε. Καλαμιάς-Εθνικός Βατερού

Αναγέννηση Πτολεμαΐδας-Μακεδονικός Σιάτιστας

Π.Α.Ο. Κοίλων-Μακεδονικός  Κοζάνης

Τιτάν Σερβίων-Α.Ε. Κοζάνης

Αν μη τι άλλο στους δύο ομίλους της Β’ κατηγορίας, με τα έως τώρα αποτελέσματα όλα δείχνουν ότι θα έχουμε ένα συναρπαστικό πρωτάθλημα!

Με πολλούς μνηστήρες ανόδου και στους δύο ομίλους.

Στον 1ο όμιλο Ακρίτες Κοζάνης και Ερμής Πλατανορέμματος ισοβαθμούν στην 1η θέση με 15 βαθμούς ενώ πιο πίσω σε απόσταση αναπνοής βρίσκονται η  ΑΕ Κρανιδιών  και η  Δόξα Λευκόβρυσης με 14. Στους 11 Πρωτοχώρι και Πετρανά, ενώ στους 10 βαθμούς ο ΑΟ Κρόκου.

Στο 2ο όμιλο την κούρσα οδηγεί η Δόξα Βερμίου Πύργων με 14 βαθμούς κι από κει και κάτω ένας μικρός χαμός!  Δράσις Τσοτυλίου 13, Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 13, Ακαδημία Βοΐου 10, Ελπίδες Ελλησπόντου 10, Ακαδημία Ηρακλή Πτολεμαΐδας 10, Ηρακλής Κρυόβρυσης 9, Ερμής Ασβεστόπετρας 9.

Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος

6η  αγωνιστική 

Μ.Α.Π.Σ. Αγία Παρασκευής –  Α.Ο. Κρόκου 2-5

Αναγέννηση Αργίλου – Ερμής Πλατανορέμματος 1-2

Πρόοδος Μεταξά – Κεραυνός Πετρανών 1-3

Έλατος Ελάτης – Κένταυρος Πρωτοχωρίου 0-3

Α.Ε. Κρανιδίων – Αναγέννηση Λιβαδερού 2-1

Ακρίτες Κοζάνης – Α.Σ. Καρυδίτσας 3-0

Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης – Δόξα Λευκόβρυσης 0-4

Βαθμολογία

Ακρίτες Κοζάνης 15

Ερμής Πλατανορέμματος 15

ΑΕ Κρανιδίων 14

Δόξα Λευκόβρυσης 14

Κένταυρος Πρωτοχωρίου 11

Κεραυνός Πετρανών 11

ΑΟ Κρόκου 10

Πρόοδος Μεταξά 6

Μ.Α.Π.Σ. Αγία Παρασκευής 5

ΑΣ Καρυδίτσας 4

Αναγέννηση Αργίλου 4

Έλατος Ελάτης 3

Ελπίδες ΑΕΚ 3

Αναγέννηση Λιβαδερού 1

Επόμενη αγωνιστική – 7η

Α.Ο. Κρόκου – Ερμής Πλατανορέμματος

Κεραυνός Πετρανών – Μ.Α.Π.Σ. Αγία Παρασκευής

Κένταυρος Πρωτοχωρίου – Αναγέννηση Αργίλου

Αναγέννηση Λιβαδερού – Πρόοδος Μεταξά

Α.Σ. Καρυδίτσας – Έλατος Ελάτης

Δόξα Λευκόβρυσης – Α.Ε. Κρανιδίων

Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης – Ακρίτες Κοζάνης

Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος

6η  αγωνιστική   

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου – Δράσις Τσοτυλίου 0-1

Πρόοδος Κομνηνών – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας  5-2

Δόξα Μικροκάστρου – Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας 0-0

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας – Κοζάνη 2004 2-0

Βέρμιο Καρυοχωρίου – Ερμής Ασβεστόπετρας 4-1

Δόξα Βερμίου Πύργων – Πολυνίκης Πτολεμαΐδας  5-1

Ηρακλής Κρυόβρυσης  – Ελπίδες Ελλησπόντου 1-3

Βαθμολογία

Δόξα Βερμίου Πύργων 14

Δράσις Τσοτυλίου 13

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 13

Ακαδημία Βοΐου 10

Ελπίδες Ελλησπόντου 10

Ακαδημία Ηρακλή Πτολεμαΐδας 10

Ηρακλής Κρυόβρυσης 9

Ερμής Ασβεστόπετρας 9

Μ. Αλέξανδρος Άρδασσας 8

Βέρμιου Καρυοχωρίου 7

Πρόοδος Κομνηνών  7

Δόξα Μικροκάστρου 6

Κοζάνη 2004 3

Πολυνίκης Πτολεμαΐδας -4

Επόμενη αγωνιστική – 7η

Δράσις Τσοτυλίου – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας

Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου

Κοζάνη 2004 – Πρόοδος Κομνηνών

Ερμής Ασβεστόπετρας – Δόξα Μικροκάστρου

Πολυνίκης Πτολεμαΐδας – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας

Ελπίδες Ελλησπόντου – Βέρμιο Καρυοχωρίου

Ηρακλής Κρυόβρυσης  – Δόξα Βερμίου Πύργων

 

2η αγωνιστική στην Γ’ κατηγορία με τους Δαναούς να κάνουν το δύο στα δύο και να είναι στην 1η θέση.

Γ’ κατηγορία

2η αγωνιστική

ΑΣ Προάστιο Προαστίου – Δαναοί Κοζάνης 1-2

Απόλλων Αυλών – Εθνικός Πτολεμαΐδας 2-1

Αίας Μικροβάλτου – ΑΕ Περδίκκα  2-3

Ρεπό: ΑΕ Καισαρειάς

Βαθμολογία

Δαναοί Κοζάνης 6

ΑΕ Καισαρειάς  3

Αίας Μικροβάλτου 3

ΑΕ Περδίκκα 3

Απόλλων Αυλών 3

ΑΣ Προάστιο Προαστίου 0

Εθνικός Πτολεμαΐδας 0

Επόμενη αγωνιστική  3η

Δαναοί Κοζάνης – Εθνικός Πτολεμαΐδας

ΑΕ Περδίκκα – ΑΣ Προάστιο Προαστίου

ΑΕ Καισαρειάς – Αίας  Μικροβάλτου

Ρεπό: Απόλλων Αυλών

επιμέλεια: Γιώργος Κατσίκας 

matiesstasport.blogspot.gr

Κοινοποιήστε
Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+1Email this to someonePrint this page

Σχολιάστε