Δείτε όλη τη δράση του Σαββατοκύριακου στα Πρωταθλήματα της ΕΠΣ Κοζάνης

eps_kozanis

Το τρία στα τρία έκαναν η ΑΕΠ Καραγιαννίων (νίκησε την Αιανή 0-1) και η ΑΕΚ (νίκησε το Μ. Αλ. Χαραυγής 1-2).
Τον πρώτο τους βαθμό στην κατηγορία πήραν η Καλαμιά (2-2 με ΠΑΟΚ Κοίλων) και η Άνω Κώμη (0-0 με Αναγέννηση).
Μοιράστηκαν βαθμούς Βελβεντό και Βατερό ενώ σπουδαίες νίκες πέτυχαν η Εράτυρα (2-0 τη Σιάτιστα) και η Γαλατινή (2-1 τα Σέρβια)
Τη Δευτέρα το παιχνίδι Κοζάνη – Μακεδονικός Κοζάνης

Α’ κατηγορία

3η αγωνιστική
Α.Σ. Βελβεντό – Εθνικός Βατερού 0-0 ημ 1-1 τελ
Μπαλάνης/Τσακιλτζίδης
Αναγέννηση Εράτυρας – Μακεδονικός Σιάτιστας 2-0 ημ 2-0 τελ
Σικαλόπουλος, Μαλούτας Κ.
Μ. Αλέξανδρος Χαραυγής – Α.Ε. Κοζάνης 0-0 ημ 1-2 τελ
Βογιατζής 2,/αυτογκολ Μελίδης
Α.Ε. Άνω Κώμης – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 0-0ημ 0-0τελ
Α.Ε. Καλαμιάς – Π.Α.Ο. Κοίλων 0-1ημ 2-2 τελ
24′ 0-1 Μπακαλίδης πέναλτι, Αθανασιάδης/ Μανακίτσας, Παρασκευόπουλος
Γαλατινή – Τιτάν Σερβίων 1-0ημ 2-1τελ
2 Βορονίκος/Νάνος με πέναλτι
Αλιάκμων Αιανής – Α.Ε.Π. Καραγιαννίων 0-1ημ 0-1τελ
Παπαδόπουλος
Κοζάνη – Μακεδονικός Κοζάνης (Δευτέρα 26/9)

Βαθμολογία
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων 9
Α.Ε. Κοζάνης 9
Μακεδονικός Κοζάνης 6
Α.Μ.Σ. Γαλατινή 6
Αλιάκμων Αιανής 4
Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής 4
ΠΑΟΚ Κοίλων 4
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 4
Εθνικός Βατερού 4
Αναγέννηση Εράτυρας 4
Μακεδονικός Σιάτιστας 3
Τιτάν Σερβίων 3
Α.Σ. Βελβεντό 2
Α.Ε.Κ. Καλαμιάς 1
Α.Ε. Άνω Κώμης1
Φ.Σ. Κοζάνη 0

Επόμενη αγωνιστική – 4η
Α.Ε. Καλαμιάς – Α.Ε. Άνω Κώμης
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας – Γαλατινή
Π.Α.Ο. Κοίλων – Μ. Αλέξανδρος Χαραυγής
Τιτάν Σερβίων – Κοζάνη
Α.Ε. Κοζάνης – Αναγέννηση Εράτυρας
Μακεδονικός Κοζάνης – Α.Σ. Βελβεντό
Μακεδονικός Σιάτιστας – Α.Ε.Π. Καραγιαννίων
Εθνικός Βατερού – Αλιάκμων Αιανής

Β΄κατηγορία

Τρεις ομάδες στον 1ο όμιλο και τρεις στον 2ο πέτυχαν το απόλυτο και μοιράζονται την πρώτη θέση. Στον 1ο όμιλο Ερμής Πλατανορέμματος, ΑΕ Κρανιδίων, Ακρίτες Κοζάνης ενώ στον 2ο όμιλο Ακαδημία Βοΐου, Ηρακλής Κρυόβρυσης, Μ. Αλέξανδρος Άρδασσας.

Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος

2η αγωνιστική
Ακρίτες Κοζάνης – Έλατος Ελάτης 4-3
Α.Ε. Κρανιδίων – Α.Ο. Κρόκου 2-0
Δόξα Λευκόβρυσης – Αναγέννηση Αργίλου 3-0
Α.Σ. Καρυδίτσας – Μ.Α.Π.Σ. Αγία Παρασκευής 0-3
Αναγέννηση Λιβαδερού – Ερμής Πλατανορέμματος 2-4
Κένταυρος Πρωτοχωρίου – Κεραυνός Πετρανών 2- 2
Ελπίδες ΑΕΚ – Πρόοδος Μεταξά (Δευτέρα 26/9)

Βαθμολογία
Ερμής Πλατανορέμματος 6
ΑΕ Κρανιδίων 6
Ακρίτες Κοζάνης 6
Κένταυρος Πρωτοχωρίου 4
Δόξα Λευκόβρυσης 4
ΑΣ Καρυδίτσας 3
Αναγέννηση Αργίλου 3
Μ.Α.Π.Σ. Αγία Παρασκευής 1
Έλατος Ελάτης 1
Κεραυνός Πετρανών 1
ΑΟ Κρόκου 0
Αναγέννηση Λιβαδερού 0
Πρόοδος Μεταξά 0
Ελπίδες ΑΕΚ 0

Επόμενη αγωνιστική – 3η
Αίας Μικροβάλτου ή Α.Ο. Κρόκου – Έλατος Ελάτης
Πρόοδος Μεταξά – Α.Ε. Κρανιδίων
Αναγέννηση Αργίλου – Ακρίτες Κοζάνης
Μ.Α.Π.Σ. Αγία Παρασκευής – Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης
Ερμής Πλατανορέμματος – Δόξα Λευκόβρυσης
Κεραυνός Πετρανών – Α.Σ. Καρυδίτσας
Κένταυρος Πρωτοχωρίου – Αναγέννηση Λιβαδερού

Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος

2η αγωνιστική
Βέρμιο Καρυοχωρίου – Δράσις Τσοτυλίου 2-3
Ηρακλής Κρυόβρυσης – Δόξα Μικροκάστρου 2-0
Ελπίδες Ελλησπόντου – Πρόοδος Κομνηνών 2-0
Πολυνίκης Πτολεμαΐδας – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 0-6
Ερμής Ασβεστόπετρας – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 1-3
Κοζάνη 2004 – Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας 1-2
Δόξα Βερμίου Πύργων – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 1-1

Βαθμολογία
Ακαδημία Βοΐου 6
Ηρακλής Κρυόβρυσης 6
Μ. Αλέξανδρος Άρδασσας 6
Δόξα Βερμίου Πύργων 4
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 4
Ελπίδες Ελλησπόντου 3
Δόξα Μικροκάστρου 3
Πρόοδος Κομνηνών 3
Δράσις Τσοτυλίου 3
Ακαδημία Ηρακλή Πτολεμαΐδας 3
Κοζάνη 2004 0
Βέρμιου Καρυοχωρίου 0
Ερμής Ασβεστόπετρας 0
Πολυνίκης Πτολεμαΐδας 0

Επόμενη αγωνιστική – 3η
Δράσις Τσοτυλίου – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας
Δόξα Μικροκάστρου – Βέρμιο Καρυοχωρίου
Πρόοδος Κομνηνών – Δόξα Βερμίου Πύργων
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου – Ηρακλής Κρυόβρυσης
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας – Ελπίδες Ελλησπόντου
Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας – Πολυνίκης Πτολεμαΐδας

Κοζάνη 2004 – Ερμής Ασβεστόπετρας

Από τις Ματιές στα σπορ

 


 

Σχολιάστε