Η Εύξεινος Λέσχη Νέας Χαραυγής Κοζάνης στο 11ο Μεσογειακό Φεστιβάλ Παραδοσιακού Χορού στη Λάρνακα Κυπρου

444jtrsjsr6s6js6js65s45s

Ο Σύλλογος Εύξεινος Λέσχη Νέας Χαραυγής Κοζάνης θα εκπροσωπήσει τη χώρα μας μαζί με έναν ακόμη σύλλογο στο 11ο Μεσογειακό Φεστιβάλ Παραδοσιακού Χορού που θα διεξαχθεί στη Λάρνακα της Κύπρου 10-12 Σεπτεμβρίου 2016.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
11ο ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΥ ΧΟΡΟΥ
ΛΑΡΝΑΚΑ 10-12 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2016

Σάββατο 10/9/2016
10.30π.μ. Παρέλαση και παραστάσεις στους κεντρικούς δρόμους και στις πλατείες της Λάρνακας
19.00 Εγκαίνια έκθεσης παραδοσιακής φορεσιάς από τον έντιμο δήμαρχο λάρνακας -ΣΤΕΓΗ ΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΤΕΧΝΩΝ
20:30μ.μ. Παρέλαση των συγκροτημάτων – Λεωφόρος Αθηνών (παραλιακή οδός προς την εξέδρα των Φοινικούδων)

9:00μ.μ. Τελετή Έναρξης – Εξέδρα Κίμωνος (Φοινικούδες),
. Από ΝΕΑ ΓΕΝΙΑ ΒΟΡΟΚΛΙΝΗΣ
« Αναμνήσεις από τα παλιά Ήθη και Έθιμα»

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΕΣ ΠΑΡΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ ΚΑΙ ΕΛΙΑ ΙΩΑΝΝΙΔΟΥ
Χαιρετισμός από την Πρόεδρο του Πολιτιστικού Λαογραφικού Ομίλου Λευκωσίας κα Ρέα Μαδέλλα Ιωαννίδου.
Χαιρετισμός από τη αναπληρώτρια γενική διευθύντρια ΚΟΤ, κ .Αννίτα Δημητριάδου
Παράδοση ασπίδας στην τιμώμενη χώρα, ΚΡΟΑΤΙΑ
Χαιρετισμός και κήρυξη έναρξης του Φεστιβάλ από τον Έντιμο Δήμαρχο Λάρνακας
.

9:30μ.μ. Εξέδρα Φοινικούδων, Λάρνακα
1. ΓΕΩΡΓΙΑ ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ «ΡΩΜΙΟΣΥΝΗ»

2. ΕΛΛΑΔΑ ΧΟ.ΠΟ.ΣΥ ΔΕΡΟΠΟΛΗΣ

3. ΚΡΟΑΤΙΑ ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ «KUD PUNAT»

4. ΟΥΚΡΑΝΙΑ ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ «KOΡEΣ»

5. ΕΛΛΑΔΑ ΕΥΞΕΙΝΟΣ ΛΕΣΧΗ ΝΕΑΣ ΧΑΡΑΥΓΗΣ

6. ΑΙΓΥΠΤΟΣ ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ «AΛΕΞΑΝΤΡΙΑΣ»

7. ΙΣΡΑΗΛ ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΤΕΛ ΑΒΙΒ

8. AΡΜΕΝΙΑ ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ ΧΑΜΑΖΚΆΙΝ «SIPAN»

9. ΚΥΠΡΟΣ ΔΙΚΟΙΝΟΤΙΚΟ ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ «Η ΚΥΠΡΟΣ»

10. ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ ΧΟΡΕΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ «ΜΠΑΛΚΑΡΙ»

11. ΑΙΓΥΠΤΟΣ ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ «RACHEL-RUCKS»

12. ΚΥΠΡΟΣ ΚΥΠΡΙΑΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ «ΠΕΡΚΑΛΛΟΣ» ΝΗΣΙΩΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΝΟΔΕΙΑ ΤΟΥ ΜΟΥΣΙΚΟΥ ΣΧΗΜΑΤΟΣ «ΑΙΓΙΟΠΕΛΑΓΙΤΙΚΑ

Κυριακή 11/9/2016
8:30μ.μ. : Εξέδρα Φοινικούδων

1. ΚΡΟΑΤΙΑ ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ «KUD PUNAT»

2. ΕΛΛΑΔΑ ΕΥΞΕΙΝΟΣ ΛΕΣΧΗ ΝΕΑΣ ΧΑΡΑΥΓΗΣ

3. ΙΣΡΑΗΛ ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΤΕΛ ΑΒΙΒ

4. ΚΥΠΡΟΣ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ «ΑΘΑΝΑΣΙΑ»

5. ΑΙΓΥΠΤΟΣ ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ «AΛEΞANΤΡΙAΣ»

6. ΟΥΚΡΑΝΙΑ ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ «KOΡES»

7. ΚΥΠΡΟΣ- ΛΑΟΓΡΑΦΙΚΟΣ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΤΡΙΔΑΤΑ ΛΙΒΑΔΙΩΝ

8. ΕΛΛΑΔΑ ΧΟ.ΠΟ.ΣΥ ΔΕΡΟΠΟΛΗΣ

9. ΑΙΓΥΠΤΟΣ ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ «RACHEL UCKS»

10. ΚΥΠΡΟΣ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΟΡΜΗΔΕΙΑΣ

Δευτέρα 12/9/2016
8.30μ.μ.: Εξέδρα Φοινικούδων
1. ΙΣΡΑΗΛ ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΤΕΛ ΑΒΙΒ

2. ΚΥΠΡΟΣ ΧΟΡΕΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΥΡΓΩΝ ΚΑΙ ΚΑΛΟΥ ΧΩΡΙΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΝΟΔΕΙΑ ΤΟΥ ΜΟΥΣΙΚΟΥ ΣΧΗΜΑΤΟΣ «ΑΙΓΙΟΠΕΛΑΓΙΤΙΚΑ»

3. ΑΙΓΥΠΤΟΣ ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ «AΛΕΧΑΝΤΡΙΑΣ»

4. ΕΛΛΑΔΑ ΧΟ.ΠΟ.ΣΥΔΕΡΟΠΟΛΗΣ

5. ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ ΧΟΡΕΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ «ΜΠΑΛΚΑΡΙ»

6. ΚΡΟΑΤΙΑ ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ «KUD PUNAT»

7. ΟΥΚΡΑΝΙΑ ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ «KOΡEΣ»

8. ΕΛΛΑΔΑ ΕΥΞΕΙΝΟΣ ΛΕΣΧΗ ΝΕΑΣ ΧΑΡΑΥΓΗΣ

9. ΚΥΠΡΟΣ ΚΥΠΡΙΑΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ «ΠΕΡΚΑΛΛΟΣ» ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΝΟΔΕΙΑ ΤΟΥ ΜΟΥΣΙΚΟΥ ΣΧΗΜΑΤΟΣ «ΑΙΓΙΟΠΕΛΑΓΙΤΙΚΑ

ΒΡΑΒΕΥΣΗ ΧΟΡΗΓΩΝ
Τελετή λήξης: Ανταλλαγή αναμνηστικών δώρων μεταξύ των αρχηγών των συγκροτημάτων, του Δημάρχου Λάρνακας και των διοργανωτών.

Κοινοποιήστε
Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Email this to someonePrint this page

Σχολιάστε