Δείτε όλη τη δράση του Σαββατοκύριακου από τα πρωταθλήματα της ΕΠΣ Κοζάνης

eps_kozanis

Α’ κατηγορία 

Πρωταθλητής ο Φούφας

Υποβιβάζονται Πολυνίκης Πτολεμαΐδας, Μ. Αλ. Άρδασσας,  Ακαδημία Βοΐου και Αστραπή Κλείτου.

Η παραμονή της Εράτυρας  θα εξαρτηθεί εάν ο Μακεδονικός Φούφα κερδίσει την άνοδο στην Γ’ Εθνική.

 

30η αγωνιστική 

Μακεδονικός  Κοζάνης – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 3-2

Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας – Τιτάν Σερβίων 1-0

Αστραπή Κλείτου – Αλιάκμων Αιανής 4-2

Π.Α.Ο. Κοίλων – Μακεδονικός Φούφα 1-0

Α.Ε.Π. Καραγιαννίων – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 1-2

Αναγέννηση Εράτυρας – Μακεδονικός Σιάτιστας 0-2

Α.Σ. Βελβεντό – Πολυνίκης 5-0

Εθνικός Βατερού – Α.Ε. Κοζάνης 0-2

Βαθμολογία

Μακεδονικός  Φούφα 75
Μακεδονικός Σιάτιστας 74
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων 55
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 48
Μακεδονικός Κοζάνης 45
Εθνικός Βατερού 44
Αλιάκμων Αιανής 41
Α.Σ. Βελβεντό 43
Α.Ε. Κοζάνης 43
Τιτάν Σερβίων 40
ΠΑΟΚ Κοίλων 38
Αναγέννηση Εράτυρας 37
Αστραπή Κλείτου 35
Ακαδημία Βοΐου 29
Μ. Αλ. Άρδασσας 24
Πολυνίκης Πτολεμαΐδας -2

*η Ακαδημία Βοΐου έχει -3 βαθμούς

*ο Πολυνίκης έχει -2 βαθμούς

Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος

Πρωταθλήτρια ομάδα η ΑΕ Ελίμειας ενώ η Καλαμιά πέρασε σαν τρένο την κατηγορία κι ανεβαίνει κι αυτή στην Α’ κατηγορία.

Υποβιβάζεται το Τρανόβαλτο ενώ με τα σημερινά δεδομένα η Λευκοπηγή θα δώσει αγώνα μπαράζ με τον Ερμή Ασβεστόπετρας.

26η αγωνιστική  

Α.Ε. Άνω Κώμης – Δόξα  Λευκόβρυσης  1-0

Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης – Ερμής Πλατανορεύματος 3-3

Μ. Αλ. Λευκοπηγής – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 3-0

ΑΕ Κρανιδίων – Έλατος Ελάτης 2-0

Α.Ε. Καλαμιάς – Κένταυρος Πρωτοχωρίου 4-1

Αναγέννηση Λιβαδερού – Α.Ε. Ελίμειας 2-1

Ρεπό: Ιωνικός Βαθυλάκκου

Βαθμολογία

Α.Ε. Ελίμειας 62
Α.Ε. Καλαμιάς 60
Α.Ε. Άνω Κώμης 57
Α.Ε. Κρανιδίων 52
Ερμής Πλατανορεύματος 45
Δόξα Λευκόβρυσης 39
Μ.Α.Π.Σ.  Αγίας Παρασκευής 38
Έλατος Ελάτης 32
Αναγέννηση Λιβαδερού 31
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης 30
Κένταυρος Πρωτοχωρίου 28
Ιωνικός Βαθυλάκκου 20
Μ. Αλ. Λευκοπηγής 12
Α.Ο. Τρανοβάλτου -6

Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος

Πρωταθλήτρια η Γαλατινή

Πήρε την άνοδο η Χαραυγή

Υποβιβάζεται ο Περδίκκας που ισοβάθμησε με την Ασβεστόπετρα αλλά ο Ερμής υπερτερούσε στους μεταξύ τους αγώνες (2 νίκες)

Η Ασβεστόπετρα με τα σημερινά δεδομένα παίζει μπαράζ με τη Λευκοπηγή.

26η αγωνιστική

Ηρακλής Πτολεμαΐδας – Α.Ε. Περδίκκα 0-1

Α.Μ.Σ. Γαλατινής – Μ. Αλ. Χαραυγής 0-3

Ηρακλής Κρυόβρυσης – Δόξα Μικροκάστρου 3-0

Δράσις Τσοτυλίου – ΕΑΣ Ανθότοπος 0-3

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας – Βέρμιο Καρυοχωρίου 2-1

ΑΣ Ποντοκώμης – Κοζάνη 2004 0-2

Ακρίτες Κοζάνης – Ερμής Ασβεστόπετρας 3-3

Βαθμολογία

Α.Μ.Σ. Γαλατινής 60
Μ. Αλ. Χαραυγής 50
Ηρακλής Κρυόβρυσης 50
Ε.Α.Σ. Ανθότοπος 49
Δράση Τσοτυλίου 43
Βέρμιο Καρυοχωρίου 38
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 32
Κοζάνη 2004 30
Δόξα Μικροκάστρου 30
Ακρίτες Κοζάνης 30
Ηρακλής Πτολεμαΐδας 25
Α.Σ. Ποντοκώμης 25
Ερμής Ασβεστόπετρας 21
Α.Ε. Περδίκκα 21

Γ’ κατηγορία

26η αγωνιστική  

Κεραυνός Πετρανών – Απόλλων Αυλών 7-4

Δόξα Βερμίου Πύργων – Αίας Μικροβάλτου 8-1

Δόξα Ροδιανής – Ελπίδες Ελλησπόντου 0-5

Α.Ο. Κρόκου – Πρόοδος Μεταξά 3-1

Αναγέννηση Αργίλου – Α.Σ. Καρυδίτσας                1-1

Δαναοί 2000 Κοζάνης – Πρόοδος Κομνηνών 1-2

ΡΕΠΌ:  Α.Ε. Καισαρειάς- Κήπου- Σπάρτου

Βαθμολογία

 

Ελπίδες Ελλησπόντου 69
Κεραυνός Πετρανών 65
Δόξα Βερμίου Πύργων 65
Αναγέννηση Αργίλου 50
Α.Σ. Καρυδίτσας 47
Πρόοδος Μεταξά 38
Πρόοδος Κομνηνών 35
Αίας Μικροβάλτου 29
Α.Ο. Κρόκου 29
Απόλλων Αυλών 25
Α.Ε. Καισαρειάς Κήπου Σπάρτου 24
 Δαναοί Κοζάνης 20
Δόξα Ροδιανής 16
Μακεδονομάχος Πτολεμαΐδας -14

Από τις Ματιές στα Σπορ

Κοινοποιήστε
Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+1Email this to someonePrint this page

Σχολιάστε