Γ’ Εθνική: Άξιζε κάτι καλύτερο η Κοζάνη – Χρυσό βαθμό στη Χαλάστρα ο Εορδαϊκός – Χωρίς να ιδρώσει το τρίποντο η Θύελλα

kozani_omada_2015

Την ήττα γνώρισε η Κοζάνη μέσα στην Δράμα με σκορ 2-0 , ένα  σκορ που την  αδικεί .

Στο πρώτο ημίχρονο οι ερυθρόλευκοι είχαν μέτρια απόδοση με την Δράμα να έχει την πρωτοβουλία και να προηγείται στο 30΄ 1-0 με τον Γαϊδαρτζή.

Στο δεύτερο μέρος η Κοζάνη ανέβασε κατακόρυφα την απόδοσή της ανέβηκε ψηλά πήρε μέτρα στο γήπεδο και δημιούργησε επικίνδυνες καταστάσεις στην εστία της Δράμας . Στο 89΄έγινε η φάση που ξεσήκωσε θύελλα διαμαρτυριών στην πλευρά των ερυθρόλευκων  Συγκεκριμένα ο Χαματάι θα ανατραπεί μέσα στην περιοχή η μπάλα στη συνέχεια θα φτάσει στον αφύλαχτο Ηλία που ήταν έτοιμος να σκοράρει αλλά ο διαιτητής θα διακόψει τη φάση,  δε θα δώσει πέναλτι αλλά κίτρινη στον Χαματάι για θέατρο προς έκπληξη όλων .Στο 95΄κι ενώ οι φιλοξενούμενοι είχαν προωθηθεί  η Δόξα στην αντεπίθεση θα σημειώσει το 2-0 πάλι με τον Γαϊδαρτζή. Πολλά παράπονα είχαν οι ερυθρόλευκοι από την διαιτησία!

Χρυσό βαθμό πήρε ο Εορδαϊκός που έκανε στο 89΄χαλάστρα στον Καμπανιακό Καμπανιακός και Εορδαϊκός πήραν από ένα βαθμό μετά το ισόπαλο παιχνίδι με 1-1.

Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να επιβάλουν το παιχνίδι τους από τα πρώτα λεπτά, αλλά

έμειναν πολύ γρήγορα με παίκτη λιγότερο στο 30΄ αφού μέσα σε 5΄ο Αλμπάνης δέχθηκε δυο κίτρινες.

Στο πρώτο ημίχρονο ουσιαστικά είχαμε μόνο μια καλή φάση για τους γηπεδούχους, ενώ οι φιλοξενούμενοι δεν απείλησαν την εστία του Κηπουρού.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν πιο ενδιαφέρον, χωρίς βέβαια να γίνουν πολλές φάσεις μπροστά στις δυο εστίες η μπάλα πήγαινε πάνω κάτω.

Ο Καμπανιακός άνοιξε το σκορ με τον Μπάλλιο στο  52΄αφού η μπάλα πρώτα αποκρούστηκε από τον Περπερίδη βρήκε το οριζόντιο δοκάρι και στην επιστροφή βρήκε την πλάτη του τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων και κατέληξε στα δίχτυα.

Στο89΄ο Εορδαϊκός θα ισοφαρίσει σε 1-1, όταν ο Μπλιζνάκοφ θα βγάλει παράλληλη σέντρα και σε κενή εστία ο Χάρης Χαραλαμπίδης θα στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

Η Θύελλα πήρε το τρίποντο χωρίς να ιδρώσει αφού ο Γάζωρος αποχώρησε από το πρωτάθλημα.