Όλη η δράση των πρωταθλημάτων της ΕΠΣ Κοζάνης – Αποτελέσματα και βαθμολογίες

eps_kozanis

Α’ κατηγορία

21η  αγωνιστική

Α.Σ. Βελβεντό – Μακεδονικός Φούφα   2-4

Π.Α.Ο. Κοίλων – Μακεδονικός  Κοζάνης 0-0

Αστραπή Κλείτου – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας   1-2

Α.Ε. Κοζάνης – Μακεδονικός Σιάτιστας  1-2

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου – Πολυνίκης 3-0

Εθνικός Βατερού – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας  1-0

Αναγέννηση Εράτυρας – Αλιάκμων Αιανής  0-1

Α.Ε.Π. Καραγιαννίων – Τιτάν Σερβίων 1-0

 

Βαθμολογία

Μακεδονικός  Φούφα 55
Μακεδονικός Σιάτιστας 49
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων 48
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 37
Αλιάκμων Αιανής 33
Αναγέννηση Εράτυρας 32
Εθνικός Βατερού 32
Α.Σ. Βελβεντό 30
Μακεδονικός Κοζάνης 28
Ακαδημία Βοΐου 25
Αστραπή Κλείτου 24
Α.Ε. Κοζάνης 24
Τιτάν Σερβίων 21
ΠΑΟΚ Κοίλων 18
Μ. Αλ. Άρδασσας 13
Πολυνίκης Πτολεμαΐδας 0

Επόμενη αγωνιστική – 22η 

Α.Ε. Κοζάνης – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου

Πολυνίκης – Εθνικός Βατερού

Μακεδονικός Σιάτιστας – Α.Σ. Βελβεντό

Αναγέννηση Πτολεμαΐδας – Αναγέννηση Εράτυρας

Μακεδονικός Φούφα – Α.Ε.Π. Καραγιαννίων

Αλιάκμων Αιανής – Π.Α.Ο. Κοίλων

Τιτάν Σερβίων – Αστραπή Κλείτου

Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας – Μακεδονικός  Κοζάνης

Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος

18η αγωνιστική

Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης – Μ. Αλ. Λευκοπηγής 0-2

Κένταυρος Πρωτοχωρίου – Δόξα Λευκόβρυσης 0-0

Ιωνικός Βαθυλάκκου – Αναγέννηση Λιβαδερού 0-1

Έλατος Ελάτης – Α.Ε. Ελίμειας 1-2

ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής – Α.Ε. Καλαμιάς 0-2

Α.Ε. Άνω Κώμης – ΑΕ Κρανιδίων 2-2

Ρεπό: Ερμής Πλατανορεύματος

Βαθμολογία

Α.Ε. Ελίμειας 46
Α.Ε. Καλαμιάς 42
Α.Ε. Άνω Κώμης 37
Α.Ε. Κρανιδίων 37
Δόξα Λευκόβρυσης 31
Ερμής Πλατανορεύματος 28
Μ.Α.Π.Σ.  Αγίας Παρασκευής 27
Έλατος Ελάτης 24
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης 24
Αναγέννηση Λιβαδερού 21
Κένταυρος Πρωτοχωρίου 15
Ιωνικός Βαθυλάκκου 12
Μ. Αλ. Λευκοπηγής 6
Α.Ο. Τρανοβάλτου -6

Επόμενη αγωνιστική – 19η

Δόξα Λευκόβρυσης  – Αναγέννηση Λιβαδερού

Α.Ε. Ελίμειας – Κένταυρος Πρωτοχωρίου

Α.Ε. Καλαμιάς – Ιωνικός Βαθυλάκκου

ΑΕ Κρανιδίων – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής

Μ. Αλ. Λευκοπηγής – Ερμής Πλατανορεύματος

Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης – Α.Ε. Άνω Κώμης

Ρεπό: Έλατος Ελάτης

Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος

18η αγωνιστική

Βέρμιο Καρυοχωρίου – Α.Ε. Περδίκκα  2-1

ΕΑΣ Ανθότοπος – ΑΣ Ποντοκώμης  2-3

Ερμής Ασβεστόπετρας – Κοζάνη 2004  1-0

Δόξα Μικροκάστρου – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας  0-1

Μ. Αλ. Χαραυγής – Δράσις Τσοτυλίου  0-1

Ηρακλής Πτολεμαΐδας – Ακρίτες Κοζάνης  2-1

Α.Μ.Σ. Γαλατινής – Ηρακλής Κρυόβρυσης 1-2

Βαθμολογία

Α.Μ.Σ. Γαλατινής 41
Δράση Τσοτυλίου 35
Ε.Α.Σ. Ανθότοπος 34
Ηρακλής Κρυόβρυσης 34
Βέρμιο Καρυοχωρίου 30
Μ. Αλ. Χαραυγής 28
Δόξα Μικροκάστρου 20
Ακρίτες Κοζάνης 20
Κοζάνη 2004 19
Α.Σ. Ποντοκώμης 19
Ηρακλής Πτολεμαΐδας 19
Ερμής Ασβεστόπετρας 18
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 17
Α.Ε. Περδίκκα 13

Επόμενη αγωνιστική – 19η

Α.Ε. Περδίκκα – ΑΣ Ποντοκώμης

Κοζάνη 2004 – Βέρμιο Καρυοχωρίου

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας – ΕΑΣ Ανθότοπος

Δράσις Τσοτυλίου – Ερμής Ασβεστόπετρας

Ακρίτες Κοζάνης – Δόξα Μικροκάστρου

Ηρακλής Κρυόβρυσης – Μ. Αλ. Χαραυγής

Α.Μ.Σ. Γαλατινής – Ηρακλής Πτολεμαΐδας

Γ’ κατηγορία

18η αγωνιστική

Α.Σ. Καρυδίτσας – Απόλλων Αυλών 4-0

Αίας Μικροβάλτου – Αναγέννηση Αργίλου 1-2

Ελπίδες Ελλησπόντου – Πρόοδος Κομνηνών 2-0

Πρόοδος Μεταξά – Δαναοί 2000 Κοζάνης 3-0

Α.Ε. Καισαρειάς- Κήπου- Σπάρτου – Α.Ο. Κρόκου 0-1

Κεραυνός Πετρανών – Δόξα Ροδιανής 5-2

Ρεπό: Δόξα Βερμίου Πύργων

Βαθμολογία

Ελπίδες Ελλησπόντου 49
Δόξα Βερμίου Πύργων 47
Κεραυνός Πετρανών 43
Α.Σ. Καρυδίτσας 37
Αναγέννηση Αργίλου 36
Πρόοδος Μεταξά 27
Πρόοδος Κομνηνών 22
Α.Ο. Κρόκου 21
 Α.Ε. Καισαρειάς Κήπου Σπάρτου 18
Αίας Μικροβάλτου 18
Απόλλων Αυλών 15
Δαναοί Κοζάνης 14
Δόξα Ροδιανής 3
Μακεδονομάχος Πτολεμαΐδας -14

Επόμενη αγωνιστική – 19η

Απόλλων Αυλών –  Δαναοί 2000 Κοζάνης

Πρόοδος Κομνηνών – Α.Σ. Καρυδίτσας

Αναγέννηση Αργίλου – Πρόοδος Μεταξά

Α.Ο. Κρόκου – Ελπίδες Ελλησπόντου

Δόξα Ροδιανής – Αίας Μικροβάλτου

Δόξα Βερμίου Πύργων  –  Α.Ε. Καισαρειάς-Κήπου-Σπάρτου

Ρεπό: Κεραυνός Πετρανών

 

Από τις Ματιές στα Σπορ

Σχολιάστε