Αποτελέσματα και βαθμολογίες της αγωνιστικής σε όλα τα πρωταθλήματα της ΕΠΣ Κοζάνη

P1010039

Α’ κατηγορία

20η αγωνιστική 

Μακεδονικός Φούφα – Α.Ε. Κοζάνης 3-0

Μακεδονικός Σιάτιστας – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 6-1

Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας – Α.Ε.Π. Καραγιαννίων 1-1

Αναγέννηση Πτολεμαΐδας – Πολυνίκης  5-0

Μακεδονικός  Κοζάνης – Αναγέννηση Εράτυρας 1-3

Τιτάν Σερβίων – Α.Σ. Βελβεντό 1-1

Π.Α.Ο. Κοίλων – Αστραπή Κλείτου

Αλιάκμων Αιανής – Εθνικός Βατερού 4-0

Βαθμολογία

Μακεδονικός  Φούφα 52
Μακεδονικός Σιάτιστας 46
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων 45
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 37
Αναγέννηση Εράτυρας 32
Α.Σ. Βελβεντό 30
Αλιάκμων Αιανής 30
Εθνικός Βατερού 29
Μακεδονικός Κοζάνης 27
Αστραπή Κλείτου 24
Α.Ε. Κοζάνης 24
Ακαδημία Βοΐου 22
Τιτάν Σερβίων 21
ΠΑΟΚ Κοίλων 17
Μ. Αλ. Άρδασσας 10
Πολυνίκης Πτολεμαΐδας 0

 

Επόμενη αγωνιστική – 21η

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου – Πολυνίκης

Α.Ε. Κοζάνης – Μακεδονικός Σιάτιστας

Εθνικός Βατερού – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας

Α.Σ. Βελβεντό – Μακεδονικός Φούφα

Αναγέννηση Εράτυρας – Αλιάκμων Αιανής

Α.Ε.Π. Καραγιαννίων – Τιτάν Σερβίων

Π.Α.Ο. Κοίλων – Μακεδονικός  Κοζάνης

 

Αστραπή Κλείτου – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας

Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος

17η αγωνιστική

Α.Ε. Ελίμειας – Ερμής Πλατανορεύματος 1-1

Δόξα Λευκόβρυσης – Ιωνικός Βαθυλάκκου 3-0

Κένταυρος Πρωτοχωρίου – Έλατος Ελάτης 2-1

Αναγέννηση Λιβαδερού – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 0-3

Α.Ε. Καλαμιάς – Α.Ε. Άνω Κώμης 1-0

ΑΕ Κρανιδίων – Μ. Αλ. Λευκοπηγής 2-1

Ρεπό: Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης

Βαθμολογία

Α.Ε. Ελίμειας 40
Α.Ε. Καλαμιάς 39
Α.Ε. Άνω Κώμης 36
Α.Ε. Κρανιδίων 36
Δόξα Λευκόβρυσης 29
Μ.Α.Π.Σ.  Αγίας Παρασκευής 26
Ερμής Πλατανορεύματος 25
Έλατος Ελάτης 21
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης 21
Αναγέννηση Λιβαδερού 15
Κένταυρος Πρωτοχωρίου 14
Ιωνικός Βαθυλάκκου 12
Μ. Αλ. Λευκοπηγής 3
Α.Ο. Τρανοβάλτου -6

Επόμενη αγωνιστική – 18η

Κένταυρος Πρωτοχωρίου – Δόξα Λευκόβρυσης

Ιωνικός Βαθυλάκκου – Αναγέννηση Λιβαδερού

Έλατος Ελάτης – Α.Ε. Ελίμειας

ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής – Α.Ε. Καλαμιάς

Α.Ε. Άνω Κώμης – ΑΕ Κρανιδίων

Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης – Μ. Αλ. Λευκοπηγής

Ρεπό: Ερμής Πλατανορεύματος

 

Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος

17η αγωνιστική 

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας – Ηρακλής Πτολεμαΐδας 3-2

Βέρμιο Καρυοχωρίου – Ερμής Ασβεστόπετρας 1-3

ΑΣ Ποντοκώμης – Δόξα Μικροκάστρου 1-1

Α.Ε. Περδίκκα – ΕΑΣ Ανθότοπος 0-1

Κοζάνη 2004 – Μ. Αλ. Χαραυγής 1-2

Δράσις Τσοτυλίου – Α.Μ.Σ. Γαλατινής 1-0

Ακρίτες Κοζάνης – Ηρακλής Κρυόβρυσης 0-1

Βαθμολογία

 

Α.Μ.Σ. Γαλατινής 35
Ε.Α.Σ. Ανθότοπος 34
Ηρακλής Κρυόβρυσης 31
Δράση Τσοτυλίου 29
Βέρμιο Καρυοχωρίου 27
Μ. Αλ. Χαραυγής 25
Δόξα Μικροκάστρου 20
Κοζάνη 2004 19
Ακρίτες Κοζάνης 17
Α.Σ. Ποντοκώμης 16
Ερμής Ασβεστόπετρας 15
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 14
Ηρακλής Πτολεμαΐδας 13
Α.Ε. Περδίκκα 10

Επόμενη αγωνιστική – 18η

Βέρμιο Καρυοχωρίου – Α.Ε. Περδίκκα

ΕΑΣ Ανθότοπος – ΑΣ Ποντοκώμης

Ερμής Ασβεστόπετρας – Κοζάνη 2004

Δόξα Μικροκάστρου – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας

Μ. Αλ. Χαραυγής – Δράσις Τσοτυλίου

Ηρακλής Πτολεμαΐδας – Ακρίτες Κοζάνης

Α.Μ.Σ. Γαλατινής – Ηρακλής Κρυόβρυσης

Γ’ κατηγορία

17η αγωνιστική

Α.Σ. Καρυδίτσας – Ελπίδες Ελλησπόντου 3-5

Απόλλων Αυλών – Πρόοδος Μεταξά 4-0

Δαναοί 2000 Κοζάνης – Αίας Μικροβάλτου 0-4

Αναγέννηση Αργίλου – Κεραυνός Πετρανών (αναβλήθηκε)

Δόξα Ροδιανής – Δόξα Βερμίου Πύργων 1-3

Πρόοδος Κομνηνών – Α.Ε. Καισαρειάς- Κήπου- Σπάρτου3-2

Ρεπό: Α.Ο. Κρόκου

Βαθμολογία

Ελπίδες Ελλησπόντου 46
Δόξα Βερμίου Πύργων 41
Κεραυνός Πετρανών 37
Α.Σ. Καρυδίτσας 34
Αναγέννηση Αργίλου 30
Πρόοδος Μεταξά 24
Πρόοδος Κομνηνών 21
 Α.Ε. Καισαρειάς Κήπου Σπάρτου 18
Αίας Μικροβάλτου 18
Α.Ο. Κρόκου 15
Απόλλων Αυλών 15
Δαναοί Κοζάνης 14
Δόξα Ροδιανής 2
Μακεδονομάχος Πτολεμαΐδας -14

Επόμενη αγωνιστική – 18η

Α.Σ. Καρυδίτσας – Απόλλων Αυλών

Πρόοδος Μεταξά – Δαναοί 2000 Κοζάνης

Ελπίδες Ελλησπόντου – Πρόοδος Κομνηνών

Αίας Μικροβάλτου – Αναγέννηση Αργίλου

Α.Ε. Καισαρειάς- Κήπου- Σπάρτου – Α.Ο. Κρόκου

Κεραυνός Πετρανών – Δόξα Ροδιανής

Ρεπό: Δόξα Βερμίου Πύργων

 

Πηγή: Ματιές στα Σπορ

Σχολιάστε