Δείτε αποτελέσματα και βαθμολογίες από όλα τα πρωταθλήματα της ΕΠΣ Κοζάνης

12771840_956242517756642_110942486908605806_o

Α’ κατηγορία 

22η  αγωνιστική

Α.Ε. Κοζάνης – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 1-1

Πολυνίκης – Εθνικός Βατερού 0-5

Μακεδονικός Σιάτιστας – Α.Σ. Βελβεντό 2-0

Αναγέννηση Πτολεμαΐδας – Αναγέννηση Εράτυρας 5-0

Μακεδονικός Φούφα – Α.Ε.Π. Καραγιαννίων 0-0

Αλιάκμων Αιανής – Π.Α.Ο. Κοίλων 0-1

Τιτάν Σερβίων – Αστραπή Κλείτου 5-0

Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας – Μακεδονικός  Κοζάνης 1-0

Βαθμολογία

Μακεδονικός  Φούφα 56
Μακεδονικός Σιάτιστας 52
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων 49
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 40
Εθνικός Βατερού 35
Αλιάκμων Αιανής 33
Αναγέννηση Εράτυρας 32
Α.Σ. Βελβεντό 30
Μακεδονικός Κοζάνης 28
Ακαδημία Βοΐου 26
Α.Ε. Κοζάνης 25
Τιτάν Σερβίων 24
Αστραπή Κλείτου 24
ΠΑΟΚ Κοίλων 21
Μ. Αλ. Άρδασσας 16
Πολυνίκης Πτολεμαΐδας 0

Επόμενη αγωνιστική – 23η 

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου – Εθνικός Βατερού

Α.Σ. Βελβεντό – Α.Ε. Κοζάνης

Αναγέννηση Εράτυρας – Πολυνίκης

Α.Ε.Π. Καραγιαννίων – Μακεδονικός Σιάτιστας

Π.Α.Ο. Κοίλων – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας

Αστραπή Κλείτου – Μακεδονικός Φούφα

Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας – Αλιάκμων Αιανής

Μακεδονικός  Κοζάνης – Τιτάν Σερβίων

Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος

19η αγωνιστική

Δόξα Λευκόβρυσης  – Αναγέννηση Λιβαδερού 1-2

Α.Ε. Ελίμειας – Κένταυρος Πρωτοχωρίου 3-0

Α.Ε. Καλαμιάς – Ιωνικός Βαθυλάκκου 1-0

ΑΕ Κρανιδίων – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 1-1

Μ. Αλ. Λευκοπηγής – Ερμής Πλατανορεύματος 0-1

Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης – Α.Ε. Άνω Κώμης 1-4

Ρεπό: Έλατος Ελάτης

Βαθμολογία

Α.Ε. Ελίμειας 49
Α.Ε. Καλαμιάς 45
Α.Ε. Άνω Κώμης 40
Α.Ε. Κρανιδίων 38
Δόξα Λευκόβρυσης 31
Ερμής Πλατανορεύματος 31
Μ.Α.Π.Σ.  Αγίας Παρασκευής 28
Έλατος Ελάτης 27
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης 24
Αναγέννηση Λιβαδερού 24
Κένταυρος Πρωτοχωρίου 15
Ιωνικός Βαθυλάκκου 12
Μ. Αλ. Λευκοπηγής 6
Α.Ο. Τρανοβάλτου -6

Επόμενη αγωνιστική – 20η

Α.Ε. Ελίμειας – Δόξα Λευκόβρυσης

Αναγέννηση Λιβαδερού – Α.Ε. Καλαμιάς

Ιωνικός Βαθυλάκκου – ΑΕ Κρανιδίων

Έλατος Ελάτης – Μ. Αλ. Λευκοπηγής

ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής – Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης

Ερμής Πλατανορεύματος – Α.Ε. Άνω Κώμης

Ρεπό: Κένταυρος Πρωτοχωρίου

Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος

19η αγωνιστική

Α.Ε. Περδίκκα – ΑΣ Ποντοκώμης 3-1

Κοζάνη 2004 – Βέρμιο Καρυοχωρίου 0-0

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας – ΕΑΣ Ανθότοπος 1-4

Δράσις Τσοτυλίου – Ερμής Ασβεστόπετρας 2-2

Ακρίτες Κοζάνης – Δόξα Μικροκάστρου 2-2

Ηρακλής Κρυόβρυσης – Μ. Αλ. Χαραυγής 1-2

Α.Μ.Σ. Γαλατινής – Ηρακλής Πτολεμαΐδας 2-0

Βαθμολογία

Α.Μ.Σ. Γαλατινής 44
Ε.Α.Σ. Ανθότοπος 37
Δράση Τσοτυλίου 36
Ηρακλής Κρυόβρυσης 34
Βέρμιο Καρυοχωρίου 31
Μ. Αλ. Χαραυγής 31
Δόξα Μικροκάστρου 21
Ακρίτες Κοζάνης 21
Κοζάνη 2004 20
Α.Σ. Ποντοκώμης 19
Ηρακλής Πτολεμαΐδας 19
Ερμής Ασβεστόπετρας 19
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 17
Α.Ε. Περδίκκα 16

Επόμενη αγωνιστική –20η 

Κοζάνη 2004 – Α.Ε. Περδίκκα

ΑΣ Ποντοκώμης – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας

Βέρμιο Καρυοχωρίου – Δράσις Τσοτυλίου

ΕΑΣ Ανθότοπος – Ακρίτες Κοζάνης

Ερμής Ασβεστόπετρας – Ηρακλής Κρυόβρυσης

Δόξα Μικροκάστρου – Α.Μ.Σ. Γαλατινής

Μ. Αλ. Χαραυγής – Ηρακλής Πτολεμαΐδας

Γ’ κατηγορία

Οι διαιτητές του παιχνιδιού ΑΟ Κρόκου – Ελλήσποντος ,  θέλοντας να συμβάλλουν στην προσπάθεια της ομάδας του ΑΟ Κρόκου για να συγκεντρώσει χρηματικό ποσό  για την ενίσχυση οικογένειας στον Κρόκο που αντιμετωπίζει σοβαρό πρόβλημα υγείας, πρόσφεραν το εξοδολόγιό τους  για τον ιερό αυτό σκοπό!

19η αγωνιστική

Απόλλων Αυλών –  Δαναοί 2000 Κοζάνης 2-0

Πρόοδος Κομνηνών – Α.Σ. Καρυδίτσας 1-0

Αναγέννηση Αργίλου – Πρόοδος Μεταξά 3-0

Α.Ο. Κρόκου – Ελπίδες Ελλησπόντου 1-1

Δόξα Ροδιανής – Αίας Μικροβάλτου 1-0

Δόξα Βερμίου Πύργων  –  Α.Ε. Καισαρειάς-Κήπου-Σπάρτου 7-0

Ρεπό: Κεραυνός Πετρανών

Βαθμολογία

Δόξα Βερμίου Πύργων 50
Ελπίδες Ελλησπόντου 50
Κεραυνός Πετρανών 49
Αναγέννηση Αργίλου 39
Α.Σ. Καρυδίτσας 37
Πρόοδος Μεταξά 27
Πρόοδος Κομνηνών 25
Α.Ο. Κρόκου 22
 Α.Ε. Καισαρειάς Κήπου Σπάρτου 18
Αίας Μικροβάλτου 18
Απόλλων Αυλών 18
Δαναοί Κοζάνης 14
Δόξα Ροδιανής 6
Μακεδονομάχος Πτολεμαΐδας -14

Επόμενη αγωνιστική – 20η

Πρόοδος Κομνηνών – Απόλλων Αυλών

Δαναοί 2000 Κοζάνης – Αναγέννηση Αργίλου

Α.Σ. Καρυδίτσας – Α.Ο. Κρόκου

Πρόοδος Μεταξά – Δόξα Ροδιανής

Ελπίδες Ελλησπόντου – Δόξα Βερμίου Πύργων

Α.Ε. Καισαρειάς- Κήπου- Σπάρτου – Κεραυνός Πετρανών

Ρεπό: Αίας Μικροβάλτου

Από τις Ματιές στα Σπορ

Κοινοποιήστε
Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+1Email this to someonePrint this page

Σχολιάστε