Γ’ Εθνική: Έσπασαν καρδιές κι έγινε της ανατροπής στην σπουδαία νίκη της Κοζάνης – Δείτε όλα τα αποτελέσματα

12525619_938331422881085_4843973871023756089_o

Καρδιά , ψυχή και ..ανατροπή  Σπουδαίο τρίποντο για την Κοζάνη

Φοβερό παιχνίδι έγινε την Κυριακή το απόγευμα στο ΔΑΚ Κοζάνης . Κοζάνη και Καμπανιακός πρόσφεραν απλόχερα θέαμα πολλά γκολ και αρκετό σασπένς.

Ήταν ένα παιχνίδι συγκλονιστικό που στο τέλος έδωσε χαμόγελα και ανακούφιση στους γηπεδούχους οι οποίοι έκαναν ίσως την καλύτερη φετινή τους εμφάνιση και τελικά με ανατροπή κέρδισαν με το αγγλικό 4-3.

Ήταν μια νίκη καρδιάς   που ανεβάζει τους ερυθρόλευκους στην βαθμολογία

Η Κοζάνη πέτυχε μια αγχωτική αλλά  πέρα ως πέρα δίκαιη νίκη .. Ήταν μια νίκη καρδιάς που την ανεβάζει στην βαθμολογία.

Κατάφερε να πάρει κεφάλι μόλις στο 1΄με γκολ του Τάχια  αλλά η αγωνιστική χαλάρωση και αδράνεια στα τελευταία 5΄ του Α’ ημιχρόνου ευτυχώς για τους ποδοσφαιριστές του Γιάννη Παρασκευά δεν ήταν καταστροφική.

Ο Καμπανιακός στο 43΄και στο 45΄με  γκολ των Ρακαβίνα και Βούζα πήρε προβάδισμα στο σκορ 1-2.

Οι γηπεδούχοι όμως δεν το έβαλαν κάτω μπήκαν στο δεύτερο μέρος αποφασισμένοι να γυρίσουν το παιχνίδι και αυτό έκαναν.

Ισοφάρισαν 2-2 με  τον Τραυλό στο 61΄

Στο 73΄πήραν ξανά προβάδισμα στο σκορ με τον Παπαδόπουλο και στο 77΄φάνηκαν  να καθαρίζουν το παιχνίδι   με  γκολ που πέτυχε ο Βουτσιώτης κάνοντας το 4-2

Τα τελευταία λεπτά ήταν δραματικά και ακατάλληλα για καρδιακούς ο Καμπανιακός μείωσε σε 4-3 στο 86΄με τον Ρακαβίνα και απείλησε την Κοζάνη με την ισοφάριση χωρίς όμως να τα καταφέρει.
Χωρίς να ιδρώσει  Εορδαικός πρόσθεσε άλλους τρεις βαθμούς στο ενεργητικό του αφύ ο Εθνικός Γαζώρου αποχώρησε από το πρωτάθλημα
Η Θύελλα Φιλώτα λύγισε τελικά στην ανωτερότητα του Νέστου και γνώρισε την ήττα με σκορ 3-0
Στο 25` από κόρνερ του Γκατζολάρι, ο Σγκούρι με κεφαλιά έκανε το 1-0. Στο 43` από σέντρα του Σγκούρι, ο Γκατζολάρι με πλασέ το 2-0. Στο 81` με ατομική προσπάθεια Σγκούρι το 3-0. Δοκάρι για τη Θύελλα στο 20` από κόρνερ του Ελευθεριάδη και κεφαλιά του Πιρίτζαου.