Δείτε τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες από όλα τα πρωταθλήματα της ΕΠΣ Κοζάνης

eps_kozanis

Α’ κατηγορία

Εύκολα πέρασε από Άρδασσα ο Φούφας
Νικησε η ΑΕΠ και συνεχίζει το κηνύγι  για την κορυφή 

Πάλεψε ο ΠΑΟΚ Κοίλων … “ίδρωσε”  ο Μακεδονικός Σιάτιστας

Έγινε της ανατροπής στον Άργιλο, μεγάλη νίκη της Αστραπής
Ανατροπή στις καθυστερήσεις η Εράτυρα . Αυτοκτόνησε η ΑΕΚ 
Λευκή ισοπαλία στο Βατερό . Την κυκλοφορία το Βελβεντό τα δοκάρια το Βατερό 

Στις καθυστερήσεις το τρίποντο τα Σέρβια

Μοιρασιά στο στρατιωτικό

16η  αγωνιστική

Τιτάν Σερβίων –  Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 1-0

Μακεδονικός  Κοζάνης – Αλιάκμων Αιανής  1-1

Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας – Μακεδονικός Φούφα 0-5

Αστραπή Κλείτου – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 3-2

Π.Α.Ο. Κοίλων – Μακεδονικός Σιάτιστας 1-2

Α.Ε.Π. Καραγιαννίων – Πολυνίκης 3-0

Εθνικός Βατερού – Α.Σ. Βελβεντό 0-0

Αναγέννηση Εράτυρας – Α.Ε. Κοζάνης 2-1

Βαθμολογία

Μακεδονικός Φούφα 42
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων 38
Μακεδονικός Σιάτιστας 36
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 30
Εθνικός Βατερού 26
Α.Σ. Βελβεντό 23
Αναγέννηση Εράτυρας 23
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 21
Μακεδονικός  Κοζάνης 21
Αστραπή Κλείτου 21
Τιτάν Σερβίων 19
Αλιάκμων Αιανής 18
Α.Ε. Κοζάνης 17
Π.Α.Ο. Κοίλων 11
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 9
Πολυνίκης 0

Επόμενη αγωνιστική 17η

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου – Αλιάκμων Αιανής

Μακεδονικός Φούφα – Τιτάν Σερβίων

Αναγέννηση Πτολεμαΐδας – Μακεδονικός  Κοζάνης

Μακεδονικός Σιάτιστας – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας

Πολυνίκης – Αστραπή Κλείτου

Α.Ε. Κοζάνης – Π.Α.Ο. Κοίλων

Εθνικός Βατερού – Α.Ε.Π. Καραγιαννίων

Α.Σ. Βελβεντό – Αναγέννηση Εράτυρας

Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος

Πρωταθλήτρια Χειμώνα η Ελίμεια

13η αγωνιστική– τελευταία α΄γύρου

Κένταυρος Πρωτοχωρίου – Α.Ε. Καλαμιάς 0-1

Έλατος Ελάτης – ΑΕ Κρανιδίων 0-0

Α.Ε. Ελίμειας – Αναγέννηση Λιβαδερού 5-0

Δόξα  Λευκόβρυσης – Α.Ε. Άνω Κώμης 2-1

Ερμής Πλατανορεύματος – Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης 3-2

ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής – Μ. Αλ. Λευκοπηγής 2-0

Ρεπό: Ιωνικός Βαθυλάκκου

Βαθμολογία

ΑΕ Ελίμειας 35
ΑΕ Άνω Κώμης 31
ΑΕ Κρανιδίων 27
ΑΕ Καλαμιάς 26
Δόξα Λευκόβρυσης 25
Έλατος Ελάτης 19
Ερμής Πλατανορεύματος 18
Ελπίδες ΑΕΚ 17
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 15
Αναγέννηση Λιβαδερού 12
Κένταυρος Πρωτοχωρίου 11
Ιωνικός Βαθυλάκκου 8
Μ. Αλ. Λευκοπηγής 0
ΑΟ Τρανοβάλτου -6

Επόμενη αγωνιστική 14η

Ερμής Πλατανορεύματος – Δόξα  Λευκόβρυσης

Α.Ε. Άνω Κώμης – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής

Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης – Έλατος Ελάτης

Μ. Αλ. Λευκοπηγής –  Ιωνικός Βαθυλάκκου

ΑΕ Κρανιδίων – Κένταυρος Πρωτοχωρίου

Α.Ε. Καλαμιάς – Α.Ε. Ελίμειας

Ρεπό: Αναγέννηση Λιβαδερού

Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος

Πρωταθλήτρια χειμώνα η Γαλατινή 


13η αγωνιστική– τελευταία α΄γύρου

Α.Ε. Περδίκκα – Ηρακλής Πτολεμαΐδας 1-0

Μ. Αλ. Χαραυγής – Α.Μ.Σ. Γαλατινής 1-1

Δόξα Μικροκάστρου – Ηρακλής Κρυόβρυσης 2-2

Ερμής Ασβεστόπετρας – Ακρίτες Κοζάνης 1-2

ΕΑΣ Ανθότοπος – Δράσις Τσοτυλίου2-0

Βέρμιο Καρυοχωρίου – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 1-4

Κοζάνη 2004 – ΑΣ Ποντοκώμης 2-2

Βαθμολογία

Α.Μ.Σ. Γαλατινής 32
ΕΑΣ Ανθότοπος 27
Δράσις Τσοτυλίου 25
Ηρακλής Κρυόβρυσης 22
Βέρμιο Καρυοχωρίου 21
Μ. Αλ. Χαραυγής 19
Δόξα Μικροκάστρου 18
Κοζάνη 2004 18
Ακρίτες Κοζάνης 14
ΑΣ Ποντοκώμης 14
Ερμής Ασβεστόπετρας 12
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 10
Ηρακλής Πτολεμαΐδας 7
ΑΕ Περδίκκα 7

Επόμενη αγωνιστική 14η

Μ. Αλ. Χαραυγής – Α.Ε. Περδίκκα

Ηρακλής Πτολεμαΐδας – Δόξα Μικροκάστρου

Α.Μ.Σ. Γαλατινής – Ερμής Ασβεστόπετρας

Ηρακλής Κρυόβρυσης – ΕΑΣ Ανθότοπος

Ακρίτες Κοζάνης – Βέρμιο Καρυοχωρίου

Δράσις Τσοτυλίου – ΑΣ Ποντοκώμης

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας – Κοζάνη 2004

Γ’ κατηγορία

Πρωταθλητής χειμώνα ο Ελλήσποντος 

13η αγωνιστική– τελευταία α΄γύρου

Ελπίδες Ελλησπόντου – Δόξα Ροδιανής 7-0

Α.Σ. Καρυδίτσας – Αναγέννηση Αργίλου 1-2

Πρόοδος Μεταξά – Α.Ο. Κρόκου 3-0

Πρόοδος Κομνηνών – Δαναοί 2000 Κοζάνης 3-3

Απόλλων Αυλών – Κεραυνός Πετρανών 1-3

Αίας Μικροβάλτου – Δόξα Βερμίου Πύργων 2-4

Ρεπό: Α.Ε. Καισαρειάς- Κήπου- Σπάρτου

Βαθμολογία

Ελπίδες Ελλησπόντου 34
Δόξα Βερμίου Πύργων 32
Κεραυνός Πετρανών 31
Αναγέννηση Αργίλου 27
Α.Σ. Καρυδίτσας 25
Πρόοδος Μεταξά 24
Πρόοδος Κομνηνών 15
Α.Ο. Κρόκου 13
Δαναοί Κοζάνης 13
Α.Ε. Καισαρειάς Κήπου Σπάρτου 12
Απόλλων Αυλών 12
Αίας Μικροβάλτου 9
Δόξα Ροδιανής 1
Μακεδονομάχος Πτολεμαΐδας -14

Επόμενη αγωνιστική 14η

Α.Ε. Καισαρειάς- Κήπου- Σπάρτου – Απόλλων Αυλών

Κεραυνός Πετρανών – Αίας Μικροβάλτου

Δόξα Βερμίου Πύργων – Πρόοδος Μεταξά

Δόξα Ροδιανής – Α.Σ. Καρυδίτσας

Α.Ο. Κρόκου – Δαναοί 2000 Κοζάνης

Αναγέννηση Αργίλου – Πρόοδος Κομνηνών

Ρεπό:  Ελπίδες Ελλησπόντου

 

Πηγή: Ματιές στα Σπορ

Κοινοποιήστε
Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Email this to someonePrint this page

Σχολιάστε