Δείτε τι έγινε σε όλα τα πρωταθλήματα της ΕΠΣ Κοζάνης αυτό το Σαββατοκύριακο

eps_kozanis

Α’ Κατηγορία

14η αγωνιστική

Μ. Αλ. Άρδασσας – Ακαδημία Π. Βοΐου 0-1

Αστραπή Κλείτου – Μακεδονικός  Κοζάνης 0-2

Π.Α.Ο. Κοίλων – Τιτάν Σερβίων 0-2

Α.Ε.Π. Καραγιαννίων – Αλιάκμων Αιανής 3-1

Αναγέννηση Εράτυρας – Μακεδονικός Φούφα 0-1

Α.Σ. Βελβεντό – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 2-1

Εθνικός Βατερού – Μακεδονικός Σιάτιστας 3-4

Α.Ε. Κοζάνης – Πολυνίκης 5-0

Βαθμολογία

Μακεδονικός Φούφα 36
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων 35
Μακεδονικός Σιάτιστας 30
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 27
Εθνικός Βατερού 22
Μακεδονικός  Κοζάνης 20
Αναγέννηση Εράτυρας 20
Α.Σ. Βελβεντό 19
Αστραπή Κλείτου 18
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 18
Α.Ε. Κοζάνης 17
Αλιάκμων Αιανής 14
Τιτάν Σερβίων 13
Π.Α.Ο. Κοίλων 11
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 9
Πολυνίκης 0

Επόμενη αγωνιστική 15η – τελευταία α΄γύρου

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου – Μακεδονικός  Κοζάνης

Τιτάν Σερβίων – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας

Αλιάκμων Αιανής – Αστραπή Κλείτου

Μακεδονικός Φούφα – Π.Α.Ο. Κοίλων

Αναγέννηση Πτολεμαΐδας – Α.Ε.Π. Καραγιαννίων

Μακεδονικός Σιάτιστας – Αναγέννηση Εράτυρας

Πολυνίκης – Α.Σ. Βελβεντό

Α.Ε. Κοζάνης – Εθνικός Βατερού
Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος

11η αγωνιστική

Δόξα Λευκόβρυσης – Μ. Αλ. Λευκοπηγής 3-3

Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης – ΑΕ Κρανιδίων 1-2

Ερμής Πλατανορεύματος – Α.Ε. Καλαμιάς 1-6

ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής-Α.Ε. Ελίμειας 0-2

Έλατος Ελάτης-Αναγέννηση Λιβαδερού 6-0

Κένταυρος Πρωτοχωρίου-Ιωνικός Βαθυλάκκου 0-0

Ρεπό: Α.Ε. Άνω Κώμης

Βαθμολογία

ΑΕ Ελίμειας 29
ΑΕ Άνω Κώμης 28
ΑΕ Κρανιδίων 26
ΑΕ Καλαμιάς 23
Δόξα Λευκόβρυσης 19
Έλατος Ελάτης 18
Ελπίδες ΑΕΚ 17
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 13
Αναγέννηση Λιβαδερού 12
Ερμής Πλατανορεύματος 12
Ιωνικός Βαθυλάκκου 8
Κένταυρος Πρωτοχωρίου 8
Μ. Αλ. Λευκοπηγής 0
ΑΟ Τρανοβάλτου -6

Επόμενη αγωνιστική 12η   

Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης – Δόξα Λευκόβρυσης

Μ. Αλ. Λευκοπηγής – Α.Ε. Άνω Κώμης

ΑΕ Κρανιδίων – Ερμής Πλατανορεύματος

Α.Ε. Καλαμιάς – Έλατος Ελάτης

Α.Ε. Ελίμειας – Ιωνικός Βαθυλάκκου

Αναγέννηση Λιβαδερού – Κένταυρος Πρωτοχωρίου

Ρεπό: ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής

 

Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος

11η αγωνιστική 

Α.Ε. Περδίκκα – Ηρακλής Κρυόβρυσης 1-6

Α.Μ.Σ. Γαλατινής – Ακρίτες Κοζάνης 3-0

Ηρακλής Πτολεμαΐδας – Δράσις Τσοτυλίου 1-3

Μ. Αλ. Χαραυγής – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 1-0

Δόξα Μικροκάστρου – Κοζάνη 2004 1-1

Ερμής Ασβεστόπετρας – ΑΣ Ποντοκώμης 2-3

Βέρμιο Καρυοχωρίου – ΕΑΣ Ανθότοπος 2-1

Βαθμολογία

Α.Μ.Σ. Γαλατινής 28
ΕΑΣ Ανθότοπος 24
Δράσις Τσοτυλίου 22
Ηρακλής Κρυόβρυσης 20
Βέρμιο Καρυοχωρίου 18
Δόξα Μικροκάστρου 17
Μ. Αλ. Χαραυγής 17
Κοζάνη 2004 14
ΑΣ Ποντοκώμης 13
Ερμής Ασβεστόπετρας 12
Ακρίτες Κοζάνης 10
Ηρακλής Πτολεμαΐδας 6
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 4
ΑΕ Περδίκκα 4

Επόμενη αγωνιστική 12η

Α.Μ.Σ. Γαλατινής – Α.Ε. Περδίκκα

Ηρακλής Κρυόβρυσης – Ηρακλής Πτολεμαΐδας

Ακρίτες Κοζάνης – Μ. Αλ. Χαραυγής

Δράσις Τσοτυλίου – Δόξα Μικροκάστρου

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας – Ερμής Ασβεστόπετρας

Κοζάνη 2004 – ΕΑΣ Ανθότοπος
ΑΣ Ποντοκώμης – Βέρμιο Καρυοχωρίου

Γ’ κατηγορία

11η αγωνιστική 

Απόλλων Αυλών – Δόξα Βερμίου Πύργων 1-2

Μακεδονομάχος – Δόξα Ροδιανής 0-3 α.α.

Κεραυνός Πετρανών – Α.Ο. Κρόκου 6-0

Α.Ε. Καισαρειάς- Κήπου- Σπάρτου – Αναγέννηση Αργίλου 2-0

Αίας Μικροβάλτου – Πρόοδος Κομνηνών 3-1

Ελπίδες Ελλησπόντου – Δαναοί Κοζάνης 2-0

Α.Σ. Καρυδίτσας – Πρόοδος Μεταξά 1-0

Βαθμολογία

Ελπίδες Ελλησπόντου 28
Δόξα Βερμίου Πύργων 26
Κεραυνός Πετρανών 22
Αναγέννηση Αργίλου 21
Πρόοδος Μεταξά 20
Α.Σ. Καρυδίτσας 19
Πρόοδος Κομνηνών 13
Δαναοί Κοζάνης 12
Α.Ο. Κρόκου 10
Απόλλων Αυλών 9
Αίας Μικροβάλτου 6
Α.Ε. Καισαρειάς Κήπου Σπάρτου 6
Δόξα Ροδιανής -2
Μακεδονομάχος Πτολεμαΐδας -12

Επόμενη αγωνιστική 12η  

Μακεδονομάχος – Απόλλων Αυλών

Δόξα Βερμίου Πύργων – Κεραυνός Πετρανών

Δόξα Ροδιανής – Α.Ε. Καισαρειάς- Κήπου- Σπάρτου

Α.Ο. Κρόκου – Αίας Μικροβάλτου

Αναγέννηση Αργίλου – Ελπίδες Ελλησπόντου

Πρόοδος Κομνηνών – Πρόοδος Μεταξά

Δαναοί 2000 Κοζάνης – Α.Σ. Καρυδίτσας

 

Πηγή: Ματιές στα Σπορ

Σχολιάστε