Δείτε τα αποτελέσματα όλων των κατηγοριών της ΕΠΣ Κοζάνης αναλυτικά

eps_kozanis

Α’ Κατηγορία

Πρωταθλητής χειμώνα ο Μακεδονικός Φούφα

Πήρε το ντέρμπι η Αναγέννηση και το τοπικό ντέρμπι η Σιάτιστα

Συνεχίζει να εντυπωσιάζει το Βατερό μεγάλο διπλό στο στρατιωτικό 

Σπουδαίες νίκες Βοΐου, Βελβεντού  Σερβίων και Αιανής 

 15η αγωνιστική– τελευταία α΄γύρου

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου – Μακεδονικός  Κοζάνης 2-0

Τιτάν Σερβίων – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 1-0

Μακεδονικός Φούφα – Π.Α.Ο. Κοίλων 3-0

Αναγέννηση Πτολεμαΐδας – Α.Ε.Π. Καραγιαννίων 2-0

Μακεδονικός Σιάτιστας – Αναγέννηση Εράτυρας 3-0

Πολυνίκης – Α.Σ. Βελβεντό 0-5

Α.Ε. Κοζάνης – Εθνικός Βατερού 0-1

Αλιάκμων Αιανής – Αστραπή Κλείτου 3-0

Βαθμολογία

Μακεδονικός Φούφα 39
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων 35
Μακεδονικός Σιάτιστας 33
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 30
Εθνικός Βατερού 25
Α.Σ. Βελβεντό 22
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 21
Μακεδονικός  Κοζάνης 20
Αναγέννηση Εράτυρας 20
Αστραπή Κλείτου 18
Αλιάκμων Αιανής 17
Α.Ε. Κοζάνης 17
Τιτάν Σερβίων 16
Π.Α.Ο. Κοίλων 11
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 9
Πολυνίκης 0

Επόμενη αγωνιστική16η

Τιτάν Σερβίων –  Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου

Μακεδονικός  Κοζάνης – Αλιάκμων Αιανής

Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας – Μακεδονικός Φούφα

Αστραπή Κλείτου – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας

Π.Α.Ο. Κοίλων – Μακεδονικός Σιάτιστας

Α.Ε.Π. Καραγιαννίων – Πολυνίκης

Αναγέννηση Εράτυρας – Α.Ε. Κοζάνης

Εθνικός Βατερού – Α.Σ. Βελβεντό

Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος

Με νίκες προχώρησαν οι πρωτοπόροι … ήττα για τα Κρανίδια

Ανεβαίνει η Λευκόβρυση

12η  αγωνιστική

Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης – Δόξα Λευκόβρυσης 0-1

Μ. Αλ. Λευκοπηγής – Α.Ε. Άνω Κώμης 1-3

ΑΕ Κρανιδίων – Ερμής Πλατανορεύματος 1-2

Α.Ε. Καλαμιάς – Έλατος Ελάτης δ.δ. *

Α.Ε. Ελίμειας – Ιωνικός Βαθυλάκκου 1-0

Αναγέννηση Λιβαδερού – Κένταυρος Πρωτοχωρίου 2-5

Ρεπό: ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής

*Μη προσέλευση γιατρού

Βαθμολογία

ΑΕ Ελίμειας 32
ΑΕ Άνω Κώμης 31
ΑΕ Κρανιδίων 26
ΑΕ Καλαμιάς 23
Δόξα Λευκόβρυσης 22
Έλατος Ελάτης 18
Ελπίδες ΑΕΚ 17
Ερμής Πλατανορεύματος 15
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 13
Αναγέννηση Λιβαδερού 12
Κένταυρος Πρωτοχωρίου 11
Ιωνικός Βαθυλάκκου 8
Μ. Αλ. Λευκοπηγής 0
ΑΟ Τρανοβάλτου -6

Επόμενη αγωνιστική13η – τελευταία α΄γύρου

Δόξα  Λευκόβρυσης – Α.Ε. Άνω Κώμης

Ερμής Πλατανορεύματος – Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης

ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής – Μ. Αλ. Λευκοπηγής

Έλατος Ελάτης – ΑΕ Κρανιδίων

Κένταυρος Πρωτοχωρίου – Α.Ε. Καλαμιάς

Α.Ε. Ελίμειας – Αναγέννηση Λιβαδερού

Ρεπό: Ιωνικός Βαθυλάκκου

Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος

Προελαύνει η Γαλατινή … πέρασε στη δεύτερη θέση το Τσοτύλι

12η αγωνιστική

Ακρίτες Κοζάνης – Μ. Αλ. Χαραυγής 2-2

ΑΣ Ποντοκώμης – Βέρμιο Καρυοχωρίου 0-1

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας – Ερμής Ασβεστόπετρας 3-1

Α.Μ.Σ. Γαλατινής – Α.Ε. Περδίκκα 8-1

Ηρακλής Κρυόβρυσης – Ηρακλής Πτολεμαΐδας 1-1

Δράσις Τσοτυλίου – Δόξα Μικροκάστρου 5-0

Κοζάνη 2004 – ΕΑΣ Ανθότοπος 1-0

Βαθμολογία

Α.Μ.Σ. Γαλατινής 31
Δράσις Τσοτυλίου 25
ΕΑΣ Ανθότοπος 24
Βέρμιο Καρυοχωρίου 21
Ηρακλής Κρυόβρυσης 21
Μ. Αλ. Χαραυγής 18
Δόξα Μικροκάστρου 17
Κοζάνη 2004 17
ΑΣ Ποντοκώμης 13
Ερμής Ασβεστόπετρας 12
Ακρίτες Κοζάνης 11
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 7
Ηρακλής Πτολεμαΐδας 7
ΑΕ Περδίκκα 4

Επόμενη αγωνιστική13η – τελευταία α΄γύρου

Α.Ε. Περδίκκα – Ηρακλής Πτολεμαΐδας

Μ. Αλ. Χαραυγής – Α.Μ.Σ. Γαλατινής

Δόξα Μικροκάστρου – Ηρακλής Κρυόβρυσης

Ερμής Ασβεστόπετρας – Ακρίτες Κοζάνης

ΕΑΣ Ανθότοπος – Δράσις Τσοτυλίου

Βέρμιο Καρυοχωρίου – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας

Κοζάνη 2004 – ΑΣ Ποντοκώμης

Γ’ κατηγορία

Έχασαν οι δυο πρωτοπόροι … πλησιάζουν τα Πετρανά η Καρυδίτσα και ο Άργιλος

12η αγωνιστική

Α.Ο. Κρόκου – Αίας Μικροβάλτου 2-0

Δόξα Βερμίου Πύργων – Κεραυνός Πετρανών 1-3

Δόξα Ροδιανής – Α.Ε. Καισαρειάς- Κήπου- Σπάρτου 1-2

Αναγέννηση Αργίλου – Ελπίδες Ελλησπόντου 2-0

Πρόοδος Κομνηνών – Πρόοδος Μεταξά 2-2

Δαναοί Κοζάνης – Α.Σ. Καρυδίτσας 0-1

Ρεπο: Απόλλων Αυλών

Βαθμολογία

Ελπίδες Ελλησπόντου 31
Δόξα Βερμίου Πύργων 29
Κεραυνός Πετρανών 28
Α.Σ. Καρυδίτσας 25
Αναγέννηση Αργίλου 24
Πρόοδος Μεταξά 21
Πρόοδος Κομνηνών 14
Α.Ο. Κρόκου 13
Δαναοί Κοζάνης 12
Α.Ε. Καισαρειάς Κήπου Σπάρτου 12
Απόλλων Αυλών 9
Αίας Μικροβάλτου 9
Δόξα Ροδιανής 1
Μακεδονομάχος Πτολεμαΐδας -14

Επόμενη αγωνιστική13η – τελευταία α΄γύρου

Απόλλων Αυλών – Κεραυνός Πετρανών

Αίας Μικροβάλτου – Δόξα Βερμίου Πύργων

Ελπίδες Ελλησπόντου – Δόξα Ροδιανής

Πρόοδος Μεταξά – Α.Ο. Κρόκου

Α.Σ. Καρυδίτσας – Αναγέννηση Αργίλου

Πρόοδος Κομνηνών – Δαναοί 2000 Κοζάνης

Ρεπό: Α.Ε. Καισαρειάς- Κήπου- Σπάρτου

Από τις Ματιές στα Σπορ

 


 

Σχολιάστε