Γ” Εθνική: Νίκη βάλσαμο για Κοζάνη – Ήττα για Εορδαϊκό και Φιλώτα

g_ethniki

Μεγάλη νίκη   που της δίνει χρόνο και βαθμούς πέτυχε η Κοζάνη στην Ορεστιάδα  με αντίπαλο τον Έβρο Σουφλίου με  σκορ 0-4. Κάθε νίκη και ιδιαίτερα εκτός έδρας είναι διπλή.

Πρώτον γιατί είσαι Κοζάνη  και παίζεις  μόνο για τη νίκη και δεύτερον μετά από ένα διάστημα αμφισβήτησης και κριτικής μια εμφατική  νίκη στον Έβρο Σουφλίου  είναι φάρμακο σε όποιες πληγές της έδωσαν τα τελευταία αρνητικά αποτελέσματα .

Τα γκολ της Κοζάνης πέτυχαν ο Πασχάλης , Τσικόπουλος (2) , και Δούμας . Την Τετάρτη η Κοζάνη έχει ρεπό ενώ την Κυριακή σ ένα ιστορικό παιχνίδι υποδέχεται στην έδρα της τον Άρη Θεσσαλονίκης.

Την ήττα γνώρισε ο Εορδαϊκός μέσα στο Κοκκινόχωμα από το Βυζάντιο με σκορ 1-0.  Οι ανθρακωρύχοι για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι έχουν πολλά παράπονα από τη διαιτησία.

Δε κατάφερε η Θύελλα να συνεχίσει το θετικό της σερί και γνώρισε την ήττα μέσα στην έδρα της από τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης με σκορ 1-2. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 0-2 για να μειώσουν οι γηπεδούχοι στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού  με τον Μπαστάνη.

7η αγωνιστική
Απόλλων Κρύας Βρύσης – Καμπανιακός 1-0
Εθνικός Νέου Αγιονερίου – Ηρακλής Αμπελοκήπων 0-1
Βυζάντιο Κοκκινοχώματος – Εορδαϊκός 1-0
Λαγκαδάς – Καβάλα 2-1
Θύελλα Φιλώτα – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 1-2
Νέστος Χρυσούπολης – Άρης 1-1
Δόξα Δράμας – Εθνικός Γαζώρου  0-0
Έβρος Σουφλίου – Κοζάνη 0-4
ΡΕΠΟ: Καλαμαριά

Βαθμολογία
Άρης                                                      16
Δόξα Δράμας                                    14
Βυζάντιο Κοκκινοχώματος           13
Νέστος Χρυσούπολης                    12
Εθνικός Αλεξανδρούπολης         11
Εθνικός Αγιονερίου                        10
Εορδαϊκός                                          9
Εθνικός Γαζώρου                             9
Καβάλα                                                               8
Απόλλων  Κρύας Βρύσης              8
Καµπανιακός                                    8
Καλαμαριά                                        7
Λαγκαδάς                                           7
Θύελλα Φιλώτα                                               6
Κοζάνη                                                 6
Έβρος Σουφλίου                               5
Ηρακλής Αμπελοκήπων                                5

Επόμενη αγωνιστική  8η
Εθνικός Ν. Αγιονερίου – Απόλλων Κρύας Βρύσης
Καμπανιακός – Βυζάντιο Κοκκινοχώματος
Ηρακλής Αμπελοκήπων – Α.Π.Ε. Λαγκαδά
Εορδαϊκός – Θύελλα Φιλώτα
Καβάλα – Νέστος Χρυσούπολης
Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Δόξα Δράμας
Άρης – Καλαμαριά
Εθνικός Γαζώρου – Έβρος Σουφλίου
Ρεπό: Φ.Σ. Κοζάνη

Από τις Ματιές στα σπορ

Σχολιάστε