Αποτελέσματα και βαθμολογίες όλων των πρωταθλημάτων της ΕΠΣ Κοζάνης

w567iw567iu5ji7
Α’ Κατηγορία

Έγινε της ισοπαλίας το Σάββατο

Μεγάλο διπλό η Αιανή

Νίκες των γηπεδούχων την Κυριακή

12η αγωνιστική

Π.Α.Ο. Κοίλων – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 0-0

Α.Ε.Π. Καραγιαννίων – Αστραπή Κλείτου 6-2

Αναγέννηση Εράτυρας – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 3-0

Α.Σ. Βελβεντό – Μακεδονικός  Κοζάνης 1-1

Εθνικός Βατερού – Τιτάν Σερβίων  2-0

Α.Ε. Κοζάνης – Αλιάκμων Αιανής 1-2

Μακεδονικός Σιάτιστας – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 1-1

Πολυνίκης – Μακεδονικός Φούφα

Βαθμολογία

Μακεδονικός Φούφα29
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων29
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας24
Μακεδονικός Σιάτιστας24
Εθνικός Βατερού21
Αναγέννηση Εράτυρας19
Μακεδονικός  Κοζάνης17
Αστραπή Κλείτου17
Α.Σ. Βελβεντό15
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου14
Α.Ε. Κοζάνης14
Αλιάκμων Αιανής13
Π.Α.Ο. Κοίλων10
Τιτάν Σερβίων9
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας8
Πολυνίκης0

Επόμενη αγωνιστική 13η

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου – Αστραπή Κλείτου

Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας – Π.Α.Ο. Κοίλων

Μακεδονικός  Κοζάνης – Α.Ε.Π. Καραγιαννίων

Τιτάν Σερβίων – Αναγέννηση Εράτυρας

Αλιάκμων Αιανής – Α.Σ. Βελβεντό

Μακεδονικός Φούφα – Εθνικός Βατερού

Αναγέννηση Πτολεμαΐδας – Α.Ε. Κοζάνης

Μακεδονικός Σιάτιστας – Πολυνίκης

Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος

9η αγωνιστική

ΑΕ Κρανιδίων- Α.Ε. Καλαμιάς 1-2

Μ. Αλ. Λευκοπηγής – Α.Ε. Ελίμειας 1-5

Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης – Αναγέννηση Λιβαδερού 2-1

Α.Ε. Άνω Κώμης – Κένταυρος Πρωτοχωρίου 1-0

Ερμής Πλατανορέμματος – Ιωνικός Βαθυλάκκου  2-1

Έλατος Ελάτης – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 0-3

Ρεπό: Δόξα Λευκόβρυσης

Βαθμολογία

ΑΕ Ελίμειας25
ΑΕ Άνω Κώμης24
ΑΕ Κρανιδίων22
Ελπίδες ΑΕΚ17
ΑΕ Καλαμιάς17
Δόξα Λευκόβρυσης17
Έλατος Ελάτης12
Ερμής Πλατανορέμματος12
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής10
Αναγέννηση Λιβαδερού9
Ιωνικός Βαθυλάκκου7
Κένταυρος Πρωτοχωρίου7
Μ. Αλ. Λευκοπηγής-4
ΑΟ Τρανοβάλτου-6


Επόμενη αγωνιστική 10η   

ΑΕ Κρανιδίων – Δόξα Λευκόβρυσης

Α.Ε. Καλαμιάς – Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης

Α.Ε. Ελίμειας – Α.Ε. Άνω Κώμης

Αναγέννηση Λιβαδερού – Ερμής Πλατανορέμματος

Κένταυρος Πρωτοχωρίου – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής

Ιωνικός Βαθυλάκκου – Έλατος Ελάτης

Μ. Αλ. Λευκοπηγής

Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος

9η αγωνιστική 

Α.Ε. Περδίκκα – Δράσις Τσοτυλίου  1-0

Ακρίτες Κοζάνης – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 1-1

Ηρακλής Κρυόβρυσης – Κοζάνη 2004 1-1

Α.Μ.Σ. Γαλατινής – ΑΣ Ποντοκώμης  3-0

Ηρακλής Πτολεμαΐδας – Βέρμιο Καρυοχωρίου 0-2

Μ. Αλ. Χαραυγής – ΕΑΣ Ανθότοπος 2-1

Ερμής Ασβεστόπετρας – Δόξα Μικροκάστρου 4-3

Βαθμολογία

Α.Μ.Σ. Γαλατινής22
ΕΑΣ Ανθότοπος21
Ηρακλής Κρυόβρυσης17
Δράσις Τσοτυλίου16
Δόξα Μικροκάστρου15
Βέρμιο Καρυοχωρίου14
Ερμής Ασβεστόπετρας12
Μ. Αλ. Χαραυγής11
ΑΣ Ποντοκώμης10
Κοζάνη 200410
Ακρίτες Κοζάνης7
Ηρακλής Πτολεμαΐδας6
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας4
ΑΕ Περδίκκα4

Επόμενη αγωνιστική 10η

Ακρίτες Κοζάνης – Α.Ε. Περδίκκα

Δράσις Τσοτυλίου – Ηρακλής Κρυόβρυσης

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας – Α.Μ.Σ. Γαλατινής

Κοζάνη 2004 – Ηρακλής Πτολεμαΐδας

ΑΣ Ποντοκώμης – Μ. Αλ. Χαραυγής

Βέρμιο Καρυοχωρίου – Δόξα Μικροκάστρου

ΕΑΣ Ανθότοπος – Ερμής Ασβεστόπετρας

Γ’ κατηγορία

Πήραν το τοπικό ντέρμπι οι Πύργοι

Το βιολί τους η Ελπίδες Ελλησπόντου

9η αγωνιστική 

Δόξα Βερμίου Πύργων – Πρόοδος Κομνηνών 4-0
Ελπίδες Ελλησπόντου – Αίας Μικροβάλτου 2-1

Κυριακή 22/11/2015 – 11.00π.μ.

Κεραυνός Πετρανών – Α.Σ. Καρυδίτσας
Ντούλε, Σύκος, Δραγώγιας

Κυριακή 22/11/2015 – 3.00μ.μ.

Δόξα Ροδιανής – Αναγέννηση Αργίλου
Βογδόπουλος, Μπακατάρη, Σακελλαρίου

Απόλλων Αυλών – Α.Ο. Κρόκου
Κουντουράκης, Κατσούμπας, Κρικέλης

Μακεδονομάχος – Δαναοί 2000 Κοζάνης
Χονδροματίδης, βαμβακάς, Σακελλαρίου

Α.Ε. Καισαρειάς  Κήπου  Σπάρτου – Πρόοδος Μεταξά
Ιωαννίδης Ν., Πραχάλης, Βάββος

Βαθμολογία

Ελπίδες Ελλησπόντου25
Δόξα Βερμίου Πύργων23
Πρόοδος Μεταξά17
Κεραυνός Πετρανών16
Α.Σ. Καρυδίτσας16
Αναγέννηση Αργίλου15
Πρόοδος Κομνηνών13
Α.Ο. Κρόκου10
Αίας Μικροβάλτου6
Α.Ε. Καισαρειάς Κήπου Σπάρτου6
Δαναοί Κοζάνης6
Απόλλων Αυλών3
Δόξα Ροδιανής-2
Μακεδονομάχος Πτολεμαΐδας-10

Από τις Ματιές στα σπορ

Σχολιάστε