Δείτε τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες όλων των αγώνων όλων των κατηγοριών της ΕΠΣ Κοζάνης

eps_kozanis

Α’ κατηγορία
Πέρασε και το εμπόδιο του Μακεδονικού Κοζάνης, ο Μακεδονικός Φούφα και παραμένει ο μόνος αήττητος
Στο τέλος πήρε το τρίποντο η Σιάτιστα μέσα στο Κλείτος
Ανεβαίνει το Βόιο
Εξάσφαιρο έβγαλε ο ΠΑΟΚ Κοίλων
Στις καθυστερήσεις πήραν το βαθμό τα Σέρβια
Μοιρασιά στην Εράτυρα … στις καθυστερήσεις ο Ζηνόβιος κράτησε ζωντανό το Βατερό
Πήρε τη νίκη και συνεχίζει το κυνήγι του Φούφα η ΑΕΠ

9η αγωνιστική
Τιτάν Σερβίων – Αλιάκμων Αιανής 1-1
Αστραπή Κλείτου – Μακεδονικός Σιάτιστας 0-1
Μακεδονικός  Κοζάνης – Μακεδονικός Φούφα 0-2
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου – Α.Σ. Βελβεντό  2-1
Π.Α.Ο. Κοίλων – Πολυνίκης 6-0
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων – Α.Ε. Κοζάνης 4-2
Αναγέννηση Εράτυρας – Εθνικός Βατερού 1-1

Δευτέρα 2/11/2015 – 3.00μ.μ.
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας
Καρατέρπος, Χονδροματίδης, Τσιγγένης Μ.

Βαθμολογία
Μακεδονικός Φούφα                    23
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων                     20
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας          17
Εθνικός Βατερού                             17
Μακεδονικός Σιάτιστας                               17
Μακεδονικός  Κοζάνης                                 16
Αστραπή Κλείτου                            16
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου                13
Α.Σ. Βελβεντό                                    11
Α.Ε. Κοζάνης                                      10
Αναγέννηση Εράτυρας                                 10
Αλιάκμων Αιανής                            10
Π.Α.Ο. Κοίλων                                   8
Τιτάν Σερβίων                                   6
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας                 2
Πολυνίκης                                           0

Επόμενη αγωνιστική 10η
Αναγέννηση Εράτυρας – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου
Α.Σ. Βελβεντό – Α.Ε.Π. Καραγιαννίων
Εθνικός Βατερού – Π.Α.Ο. Κοίλων
Α.Ε. Κοζάνης – Αστραπή Κλείτου
Πολυνίκης – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας
Μακεδονικός Σιάτιστας – Μακεδονικός  Κοζάνης
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας – Τιτάν Σερβίων
Μακεδονικός Φούφα – Αλιάκμων Αιανής

Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος

Πολυθρόνα για δύο η κορυφή

6η αγωνιστική
Ιωνικός Βαθυλάκκου – Α.Ε. Καλαμιάς 0-3
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής  – ΑΕ Κρανιδίων  0-2
Ερμής Πλατανορέμματος – Μ. Αλ. Λευκοπηγής 5-0
Α.Ε. Άνω Κώμης – Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης 3-0
Αναγέννηση Λιβαδερού – Δόξα  Λευκόβρυσης 0-1
Κένταυρος Πρωτοχωρίου – Α.Ε. Ελίμειας 0-4
Ρεπό: Έλατος Ελάτης

Βαθμολογία
ΑΕ Ελίμειας                                        16
ΑΕ Κρανιδίων                                    16
Δόξα Λευκόβρυσης                        13
ΑΕ Άνω Κώμης                                   12
ΑΕ Καλαμιάς                                      10
Ελπίδες ΑΕΚ                                       10
Αναγέννηση Λιβαδερού              9
Ερμής Πλατανορέμματος            9
Έλατος Ελάτης                                  9
Ιωνικός Βαθυλάκκου                     6
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής           4
Κένταυρος Πρωτοχωρίου            1
Μ. Αλ. Λευκοπηγής                        -4
ΑΟ Τρανοβάλτου                            -6

Επόμενη αγωνιστική  7η
Δόξα  Λευκόβρυσης – Α.Ε. Ελίμειας
Α.Ε. Καλαμιάς – Αναγέννηση Λιβαδερού
ΑΟ Τρανοβάλτου – Κένταυρος Πρωτοχωρίου
ΑΕ Κρανιδίων – Ιωνικός Βαθυλάκκου
Μ. Αλ. Λευκοπηγής – Έλατος Ελάτης
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής
Α.Ε. Άνω Κώμης – Ερμής Πλατανορέμματος

Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος

Με νίκες προχώρησαν οι πρωτοπόροι

6η αγωνιστική
ΑΣ Ποντοκώμης – Α.Ε. Περδίκκα  6-1
Βέρμιο Καρυοχωρίου – Κοζάνη 2004 1-1
ΕΑΣ Ανθότοπος – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 2-1
Ερμής Ασβεστόπετρας – Δράσις Τσοτυλίου 1-2
Δόξα Μικροκάστρου – Ακρίτες Κοζάνης 2-0
Μ. Αλ. Χαραυγής – Ηρακλής Κρυόβρυσης 4-3
Ηρακλής Πτολεμαΐδας – Α.Μ.Σ. Γαλατινής 1-3

Βαθμολογία
Α.Μ.Σ. Γαλατινής                             16
ΕΑΣ Ανθότοπος                                 15
Δόξα Μικροκάστρου                     12
Βέρμιο Καρυοχωρίου                    11
Ηρακλής Κρυόβρυσης                   10
Δράσις Τσοτυλίου                           10
ΑΣ Ποντοκώμης                                8
Ερμής Ασβεστόπετρας                  6
Κοζάνη 2004                                       6
Ηρακλής Πτολεμαΐδας                  6
Μ. Αλ. Χαραυγής                             5
Ακρίτες Κοζάνης                              5
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας              2
ΑΕ Περδίκκα                                      -2

Επόμενη αγωνιστική  7η
Α.Ε. Περδίκκα – Κοζάνη 2004
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας – ΑΣ Ποντοκώμης
Δράσις Τσοτυλίου – Βέρμιο Καρυοχωρίου
Ακρίτες Κοζάνης – ΕΑΣ Ανθότοπος
Ηρακλής Κρυόβρυσης – Ερμής Ασβεστόπετρας
Α.Μ.Σ. Γαλατινής – Δόξα Μικροκάστρου
Ηρακλής Πτολεμαΐδας – Μ. Αλ. Χαραυγής

Γ’ κατηγορία

Αμετάβλητη η κορυφή

6η αγωνιστική
Ελπίδες Ελλησπόντου – Α.Ο. Κρόκου 5-0
Αίας Μικροβάλτου – Δόξα Ροδιανής  2-3
Α.Σ. Καρυδίτσας – Πρόοδος Κομνηνών  2-1
Πρόοδος Μεταξά – Αναγέννηση Αργίλου 1-1
Δαναοί 2000 Κοζάνης – Απόλλων Αυλών 0-2
Α.Ε. Καισαρειάς- Κήπου- Σπάρτου – Δόξα Βερμίου Πύργων 1-4
Κεραυνός Πετρανών – Μακεδονομάχος  8-0

Βαθμολογία
Ελπίδες Ελλησπόντου                    18
Δόξα Βερμίου Πύργων                  18
Κεραυνός Πετρανών                      13
Α.Σ. Καρυδίτσας                            12
Πρόοδος Μεταξά                           11
Αναγέννηση Αργίλου                    11
Α.Ο. Κρόκου                                 10
Πρόοδος Κομνηνών                        7
Αίας Μικροβάλτου                         5
Α.Ε. Καισαρειάς Κήπου Σπάρτου    3
Απόλλων Αυλών                            3
Δαναοί Κοζάνης                             2
Δόξα Ροδιανής                              -2
Μακεδονομάχος Πτολεμαΐδας    -11

Επόμενη αγωνιστική  7η
Απόλλων Αυλών – Πρόοδος Κομνηνών
Αναγέννηση Αργίλου – Δαναοί 2000 Κοζάνης
Α.Ο. Κρόκου – Α.Σ. Καρυδίτσας
Δόξα Ροδιανής – Πρόοδος Μεταξά
Δόξα Βερμίου Πύργων – Ελπίδες Ελλησπόντου
Μακεδονομάχος – Αίας Μικροβάλτου
Κεραυνός Πετρανών – Α.Ε. Καισαρειάς- Κήπου- Σπάρτου

Από τις Ματιές στα σπορ

Κοινοποιήστε
Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+1Email this to someonePrint this page

Σχολιάστε