Δείτε όλα τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες από τα πρωταθλήματα της ΕΠΣ Κοζάνης

eps_kozanis

Α’ Κατηγορία

Πήρε το ντέρμπι της Εορδαίας ο Φούφας

Διπλό με ανατροπή η ΑΕΠ Καραγιαννίων

Τρίποντο της Εράτυρας με ένταση και 2λεπτη διακοπή στο τέλος

Εφτάψυχο το Βελβεντό

Νίκη ελπίδας για Άρδασσα και Τιτάν

Πέρασε από την Αιανή η Σιάτιστα

11η αγωνιστική

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου – Α.Ε.Π. Καραγιαννίων 1-2

Π.Α.Ο. Κοίλων – Αναγέννηση Εράτυρας 2-3

Αστραπή Κλείτου – Α.Σ. Βελβεντό 1-2

Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας – Εθνικός Βατερού 3-1

Τιτάν Σερβίων – Πολυνίκης 3-0

Μακεδονικός Φούφα – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 2-1

Αλιάκμων Αιανής – Μακεδονικός Σιάτιστας 1-3


Δευτέρα 16/11/2015 – 3.00μ.μ.

Μακεδονικός  Κοζάνης – Α.Ε. Κοζάνης
Καρατέρπος, Ιωαννίδης Β., Μπακατάρη

Βαθμολογία

Μακεδονικός Φούφα 29
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων 26
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 23
Μακεδονικός Σιάτιστας 23
Εθνικός Βατερού 18
Αστραπή Κλείτου 17
Μακεδονικός  Κοζάνης 16
Αναγέννηση Εράτυρας 16
Α.Σ. Βελβεντό 14
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 13
Α.Ε. Κοζάνης 11
Αλιάκμων Αιανής 10
Π.Α.Ο. Κοίλων 9
Τιτάν Σερβίων 9
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 8
Πολυνίκης 0

Επόμενη αγωνιστική 12η

Π.Α.Ο. Κοίλων – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου

Α.Ε.Π. Καραγιαννίων – Αστραπή Κλείτου

Αναγέννηση Εράτυρας – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας

Α.Σ. Βελβεντό – Μακεδονικός  Κοζάνης

Εθνικός Βατερού – Τιτάν Σερβίων

Α.Ε. Κοζάνης – Αλιάκμων Αιανής

Πολυνίκης – Μακεδονικός Φούφα

Μακεδονικός Σιάτιστας – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας

Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος

Με νίκες προχώρησαν οι πρωτοπόροι

8η αγωνιστική

Α.Ε. Καλαμιάς –Δόξα Λευκόβρυσης 0-0

Αναγέννηση Λιβαδερού – ΑΕ Κρανιδίων 1-2

Κένταυρος Πρωτοχωρίου – Μ. Αλ. Λευκοπηγής 1-0

Ιωνικός Βαθυλάκκου – Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης 0-0

Έλατος Ελάτης – Α.Ε. Άνω Κώμης 2-3

ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής – Ερμής Πλατανορέμματος 1-0

Ρεπό: Α.Ε. Ελίμειας

Βαθμολογία

ΑΕ Ελίμειας 22
ΑΕ Κρανιδίων 22
ΑΕ Άνω Κώμης 21
ΑΕ Καλαμιάς 14
Δόξα Λευκόβρυσης 14
Ελπίδες ΑΕΚ 14
Έλατος Ελάτης 12
Αναγέννηση Λιβαδερού 9
Ερμής Πλατανορέμματος 9
Ιωνικός Βαθυλάκκου 7
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 7
Κένταυρος Πρωτοχωρίου 7
Μ. Αλ. Λευκοπηγής -4
ΑΟ Τρανοβάλτου -6

Επόμενη αγωνιστική 9η   

ΑΕ Κρανιδίων- Α.Ε. Καλαμιάς

Μ. Αλ. Λευκοπηγής – Α.Ε. Ελίμειας

Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης – Αναγέννηση Λιβαδερού

Α.Ε. Άνω Κώμης – Κένταυρος Πρωτοχωρίου

Ερμής Πλατανορέυματος – Ιωνικός Βαθυλάκκου

Έλατος Ελάτης – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής

Ρεπό: Δόξα Λευκόβρυσης

Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος

Πήρε το ντέρμπι ο Ανθότοπος κι απολαμβάνει την κορυφή !!!

8η αγωνιστική 

Ερμής Ασβεστόπετρας – Ηρακλής Πτολεμαΐδας 3-2

Δόξα Μικροκάστρου – Μ. Αλ. Χαραυγής 4-0
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας – Α.Ε. Περδίκκα 1-3

ΑΣ Ποντοκώμης – Ακρίτες Κοζάνης 0-0

Βέρμιο Καρυοχωρίου – Ηρακλής Κρυόβρυσης 1-2

ΕΑΣ Ανθότοπος – Α.Μ.Σ. Γαλατινής 2-1

Κοζάνη 2004 – Δράσις Τσοτυλίου 1-3

Βαθμολογία

Α.Μ.Σ. Γαλατινής 19
ΕΑΣ Ανθότοπος 18
Δράσις Τσοτυλίου 16
Ηρακλής Κρυόβρυσης 13
Δόξα Μικροκάστρου 12
Βέρμιο Καρυοχωρίου 11
Κοζάνη 2004 9
ΑΣ Ποντοκώμης 9
Μ. Αλ. Χαραυγής 8
Ερμής Ασβεστόπετρας 6
Ηρακλής Πτολεμαΐδας 6
Ακρίτες Κοζάνης 5
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 3
ΑΕ Περδίκκα -2

Επόμενη αγωνιστική 9η

Α.Ε. Περδίκκα – Δράσις Τσοτυλίου

Ακρίτες Κοζάνης – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας

Ηρακλής Κρυόβρυσης – Κοζάνη 2004

Α.Μ.Σ. Γαλατινής – ΑΣ Ποντοκώμης

Ηρακλής Πτολεμαΐδας – Βέρμιο Καρυοχωρίου

Μ. Αλ. Χαραυγής – ΕΑΣ Ανθότοπος

Ερμής Ασβεστόπετρας – Δόξα Μικροκάστρου

Γ’ κατηγορία

Δύσκολη η νίκη του Ελλησπόντου και μόνος στην κορυφή !!!

Στραβοπάτησαν οι Πύργοι στην δυνατή Καρυδίτσα

Στην 3η θέση ο Μεταξάς

8η αγωνιστική 

Αίας Μικροβάλτου – Α.Ε. Καισαρειάς- Κήπου- Σπάρτου 0-5

Α.Σ. Καρυδίτσας – Δόξα Βερμίου Πύργων 0-0

Ελπίδες Ελλησπόντου – Κεραυνός Πετρανών 3-2

Αναγέννηση Αργίλου – Απόλλων Αυλών 5-0

Πρόοδος Κομνηνών – Α.Ο. Κρόκου 2-0

Δαναοί 2000 Κοζάνης – Δόξα Ροδιανής 1-0

Πρόοδος Μεταξά – Μακεδονομάχος 7-0

Βαθμολογία

Ελπίδες Ελλησπόντου 22
Δόξα Βερμίου Πύργων 20
Πρόοδος Μεταξά 17
Κεραυνός Πετρανών 16
Α.Σ. Καρυδίτσας 16
Αναγέννηση Αργίλου 15
Πρόοδος Κομνηνών 13
Α.Ο. Κρόκου 10
Αίας Μικροβάλτου 6
Α.Ε. Καισαρειάς Κήπου Σπάρτου 6
Δαναοί Κοζάνης 6
Απόλλων Αυλών 3
Δόξα Ροδιανής -2
Μακεδονομάχος Πτολεμαΐδας -10

Επόμενη αγωνιστική 9η  

Απόλλων Αυλών – Α.Ο. Κρόκου

Δόξα Ροδιανής – Αναγέννηση Αργίλου

Δόξα Βερμίου Πύργων – Πρόοδος Κομνηνών

Μακεδονομάχος – Δαναοί 2000 Κοζάνης

Κεραυνός Πετρανών – Α.Σ. Καρυδίτσας

Α.Ε. Καισαρειάς  Κήπου  Σπάρτου – Πρόοδος Μεταξά

Ελπίδες Ελλησπόντου – Αίας Μικροβάλτου

Από τις Ματιές στα Σπορ

Κοινοποιήστε
Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+1Email this to someonePrint this page

Σχολιάστε