Δείτε όλα τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες από τα πρωταθλήματα της ΕΠΣ Κοζάνης

eps_kozanis

Α’ Κατηγορία

Πήρε το ντέρμπι της Εορδαίας ο Φούφας

Διπλό με ανατροπή η ΑΕΠ Καραγιαννίων

Τρίποντο της Εράτυρας με ένταση και 2λεπτη διακοπή στο τέλος

Εφτάψυχο το Βελβεντό

Νίκη ελπίδας για Άρδασσα και Τιτάν

Πέρασε από την Αιανή η Σιάτιστα

11η αγωνιστική

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου – Α.Ε.Π. Καραγιαννίων 1-2

Π.Α.Ο. Κοίλων – Αναγέννηση Εράτυρας 2-3

Αστραπή Κλείτου – Α.Σ. Βελβεντό 1-2

Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας – Εθνικός Βατερού 3-1

Τιτάν Σερβίων – Πολυνίκης 3-0

Μακεδονικός Φούφα – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 2-1

Αλιάκμων Αιανής – Μακεδονικός Σιάτιστας 1-3


Δευτέρα 16/11/2015 – 3.00μ.μ.

Μακεδονικός  Κοζάνης – Α.Ε. Κοζάνης
Καρατέρπος, Ιωαννίδης Β., Μπακατάρη

Βαθμολογία

Μακεδονικός Φούφα29
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων26
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας23
Μακεδονικός Σιάτιστας23
Εθνικός Βατερού18
Αστραπή Κλείτου17
Μακεδονικός  Κοζάνης16
Αναγέννηση Εράτυρας16
Α.Σ. Βελβεντό14
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου13
Α.Ε. Κοζάνης11
Αλιάκμων Αιανής10
Π.Α.Ο. Κοίλων9
Τιτάν Σερβίων9
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας8
Πολυνίκης0

Επόμενη αγωνιστική 12η

Π.Α.Ο. Κοίλων – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου

Α.Ε.Π. Καραγιαννίων – Αστραπή Κλείτου

Αναγέννηση Εράτυρας – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας

Α.Σ. Βελβεντό – Μακεδονικός  Κοζάνης

Εθνικός Βατερού – Τιτάν Σερβίων

Α.Ε. Κοζάνης – Αλιάκμων Αιανής

Πολυνίκης – Μακεδονικός Φούφα

Μακεδονικός Σιάτιστας – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας

Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος

Με νίκες προχώρησαν οι πρωτοπόροι

8η αγωνιστική

Α.Ε. Καλαμιάς –Δόξα Λευκόβρυσης 0-0

Αναγέννηση Λιβαδερού – ΑΕ Κρανιδίων 1-2

Κένταυρος Πρωτοχωρίου – Μ. Αλ. Λευκοπηγής 1-0

Ιωνικός Βαθυλάκκου – Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης 0-0

Έλατος Ελάτης – Α.Ε. Άνω Κώμης 2-3

ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής – Ερμής Πλατανορέμματος 1-0

Ρεπό: Α.Ε. Ελίμειας

Βαθμολογία

ΑΕ Ελίμειας22
ΑΕ Κρανιδίων22
ΑΕ Άνω Κώμης21
ΑΕ Καλαμιάς14
Δόξα Λευκόβρυσης14
Ελπίδες ΑΕΚ14
Έλατος Ελάτης12
Αναγέννηση Λιβαδερού9
Ερμής Πλατανορέμματος9
Ιωνικός Βαθυλάκκου7
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής7
Κένταυρος Πρωτοχωρίου7
Μ. Αλ. Λευκοπηγής-4
ΑΟ Τρανοβάλτου-6

Επόμενη αγωνιστική 9η   

ΑΕ Κρανιδίων- Α.Ε. Καλαμιάς

Μ. Αλ. Λευκοπηγής – Α.Ε. Ελίμειας

Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης – Αναγέννηση Λιβαδερού

Α.Ε. Άνω Κώμης – Κένταυρος Πρωτοχωρίου

Ερμής Πλατανορέυματος – Ιωνικός Βαθυλάκκου

Έλατος Ελάτης – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής

Ρεπό: Δόξα Λευκόβρυσης

Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος

Πήρε το ντέρμπι ο Ανθότοπος κι απολαμβάνει την κορυφή !!!

8η αγωνιστική 

Ερμής Ασβεστόπετρας – Ηρακλής Πτολεμαΐδας 3-2

Δόξα Μικροκάστρου – Μ. Αλ. Χαραυγής 4-0
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας – Α.Ε. Περδίκκα 1-3

ΑΣ Ποντοκώμης – Ακρίτες Κοζάνης 0-0

Βέρμιο Καρυοχωρίου – Ηρακλής Κρυόβρυσης 1-2

ΕΑΣ Ανθότοπος – Α.Μ.Σ. Γαλατινής 2-1

Κοζάνη 2004 – Δράσις Τσοτυλίου 1-3

Βαθμολογία

Α.Μ.Σ. Γαλατινής19
ΕΑΣ Ανθότοπος18
Δράσις Τσοτυλίου16
Ηρακλής Κρυόβρυσης13
Δόξα Μικροκάστρου12
Βέρμιο Καρυοχωρίου11
Κοζάνη 20049
ΑΣ Ποντοκώμης9
Μ. Αλ. Χαραυγής8
Ερμής Ασβεστόπετρας6
Ηρακλής Πτολεμαΐδας6
Ακρίτες Κοζάνης5
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας3
ΑΕ Περδίκκα-2

Επόμενη αγωνιστική 9η

Α.Ε. Περδίκκα – Δράσις Τσοτυλίου

Ακρίτες Κοζάνης – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας

Ηρακλής Κρυόβρυσης – Κοζάνη 2004

Α.Μ.Σ. Γαλατινής – ΑΣ Ποντοκώμης

Ηρακλής Πτολεμαΐδας – Βέρμιο Καρυοχωρίου

Μ. Αλ. Χαραυγής – ΕΑΣ Ανθότοπος

Ερμής Ασβεστόπετρας – Δόξα Μικροκάστρου

Γ’ κατηγορία

Δύσκολη η νίκη του Ελλησπόντου και μόνος στην κορυφή !!!

Στραβοπάτησαν οι Πύργοι στην δυνατή Καρυδίτσα

Στην 3η θέση ο Μεταξάς

8η αγωνιστική 

Αίας Μικροβάλτου – Α.Ε. Καισαρειάς- Κήπου- Σπάρτου 0-5

Α.Σ. Καρυδίτσας – Δόξα Βερμίου Πύργων 0-0

Ελπίδες Ελλησπόντου – Κεραυνός Πετρανών 3-2

Αναγέννηση Αργίλου – Απόλλων Αυλών 5-0

Πρόοδος Κομνηνών – Α.Ο. Κρόκου 2-0

Δαναοί 2000 Κοζάνης – Δόξα Ροδιανής 1-0

Πρόοδος Μεταξά – Μακεδονομάχος 7-0

Βαθμολογία

Ελπίδες Ελλησπόντου22
Δόξα Βερμίου Πύργων20
Πρόοδος Μεταξά17
Κεραυνός Πετρανών16
Α.Σ. Καρυδίτσας16
Αναγέννηση Αργίλου15
Πρόοδος Κομνηνών13
Α.Ο. Κρόκου10
Αίας Μικροβάλτου6
Α.Ε. Καισαρειάς Κήπου Σπάρτου6
Δαναοί Κοζάνης6
Απόλλων Αυλών3
Δόξα Ροδιανής-2
Μακεδονομάχος Πτολεμαΐδας-10

Επόμενη αγωνιστική 9η  

Απόλλων Αυλών – Α.Ο. Κρόκου

Δόξα Ροδιανής – Αναγέννηση Αργίλου

Δόξα Βερμίου Πύργων – Πρόοδος Κομνηνών

Μακεδονομάχος – Δαναοί 2000 Κοζάνης

Κεραυνός Πετρανών – Α.Σ. Καρυδίτσας

Α.Ε. Καισαρειάς  Κήπου  Σπάρτου – Πρόοδος Μεταξά

Ελπίδες Ελλησπόντου – Αίας Μικροβάλτου

Από τις Ματιές στα Σπορ

Σχολιάστε

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.