Δείτε τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες από τα πρωταθλήματα της ΕΠΣ Κοζάνης

eps_kozanis

Α’ Κατηγορία

Μπουρλότο στο πρωτάθλημα ..

 Δήμιος των γιγάντων ο Εθνικός Βατερού! Νίκησαν και πλησιάζουν το Φούφα … ΑΕΠ,  Αναγέννηση,  και Σιάτιστα    

13η αγωνιστική

Αναγέννηση Πτολεμαΐδας – Α.Ε. Κοζάνης 3-1

Μακεδονικός Φούφα – Εθνικός Βατερού 1-1

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου – Αστραπή Κλείτου  1-1

Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας – Π.Α.Ο. Κοίλων 1-1

Μακεδονικός  Κοζάνης – Α.Ε.Π. Καραγιαννίων 0-1

Μακεδονικός Σιάτιστας – Πολυνίκης 9-0

Τιτάν Σερβίων – Αναγέννηση Εράτυρας 1-1

Αλιάκμων Αιανής – Α.Σ. Βελβεντό 1-1

Βαθμολογία

Μακεδονικός Φούφα 33
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων 32
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 27
Μακεδονικός Σιάτιστας 27
Εθνικός Βατερού 22
Αναγέννηση Εράτυρας 20
Αστραπή Κλείτου 18
Μακεδονικός  Κοζάνης 17
Α.Σ. Βελβεντό 16
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 15
Α.Ε. Κοζάνης 14
Αλιάκμων Αιανής 14
Π.Α.Ο. Κοίλων 11
Τιτάν Σερβίων 10
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 9
Πολυνίκης 0

Επόμενη αγωνιστική 14η

Μ. Αλ. Άρδασσας – Ακαδημία Π. Βοΐου

Αστραπή Κλείτου – Μακεδονικός  Κοζάνης

Π.Α.Ο. Κοίλων – Τιτάν Σερβίων

Α.Ε.Π. Καραγιαννίων – Αλιάκμων Αιανής

Αναγέννηση Εράτυρας – Μακεδονικός Φούφα

Α.Σ. Βελβεντό – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας

Εθνικός Βατερού – Μακεδονικός Σιάτιστας

Α.Ε. Κοζάνης – Πολυνίκης

Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος

10η αγωνιστική

ΑΕ Κρανιδίων – Δόξα Λευκόβρυσης  1-1

Α.Ε. Καλαμιάς – Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης 7-1

Α.Ε. Ελίμειας – Α.Ε. Άνω Κώμης 1-1

Αναγέννηση Λιβαδερού – Ερμής Πλατανορεύματος

Κένταυρος Πρωτοχωρίου – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 0-2

Ιωνικός Βαθυλάκκου – Έλατος Ελάτης 1-2

Ρεπό: Μ. Αλ. Λευκοπηγής

Βαθμολογία

ΑΕ Ελίμειας 26
ΑΕ Άνω Κώμης 25
ΑΕ Κρανιδίων 23
ΑΕ Καλαμιάς 20
Δόξα Λευκόβρυσης 18
Ελπίδες ΑΕΚ 17
Έλατος Ελάτης 15
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 13
Αναγέννηση Λιβαδερού 12
Ερμής Πλατανορεύματος 12
Ιωνικός Βαθυλάκκου 7
Κένταυρος Πρωτοχωρίου 7
Μ. Αλ. Λευκοπηγής -1
ΑΟ Τρανοβάλτου -6

Επόμενη αγωνιστική 11η   

Δόξα Λευκόβρυσης – Μ. Αλ. Λευκοπηγής

Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης – ΑΕ Κρανιδίων

Ερμής Πλατανορεύματος – Α.Ε. Καλαμιάς

ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής-Α.Ε. Ελίμειας

Έλατος Ελάτης-Αναγέννηση Λιβαδερού

Κένταυρος Πρωτοχωρίου-Ιωνικός Βαθυλάκκου

Ρεπό: Α.Ε. Άνω Κώμης

Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος

10η αγωνιστική 

ΕΑΣ Ανθότοπος – Ερμής Ασβεστόπετρας 1-0

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας – Α.Μ.Σ. Γαλατινής 1-4

Ακρίτες Κοζάνης – Α.Ε. Περδίκκα 2-1

Βέρμιο Καρυοχωρίου – Δόξα Μικροκάστρου 2-2

ΑΣ Ποντοκώμης – Μ. Αλ. Χαραυγής 1-3

Κοζάνη 2004 – Ηρακλής Πτολεμαΐδας 2-1

Δράσις Τσοτυλίου – Ηρακλής Κρυόβρυσης  3-1

Βαθμολογία

Α.Μ.Σ. Γαλατινής 25
ΕΑΣ Ανθότοπος 24
Δράσις Τσοτυλίου 19
Ηρακλής Κρυόβρυσης 17
Δόξα Μικροκάστρου 16
Βέρμιο Καρυοχωρίου 15
Μ. Αλ. Χαραυγής 14
Κοζάνη 2004 13
Ερμής Ασβεστόπετρας 12
ΑΣ Ποντοκώμης 10
Ακρίτες Κοζάνης 10
Ηρακλής Πτολεμαΐδας 6
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 4
ΑΕ Περδίκκα 4

α) Ο Μ. ΑΛΕΞ. ΧΑΡΑΥΓΗΣ έχει -2 βαθμούς περυσινή αρνητική βαθμολογία.

β) Η Α.Ε. ΠΕΡΔΙΚΚΑ έχει -2 βαθμούς περυσινή αρνητική βαθμολογία.

Επόμενη αγωνιστική 11η

Α.Ε. Περδίκκα – Ηρακλής Κρυόβρυσης

Α.Μ.Σ. Γαλατινής – Ακρίτες Κοζάνης

Ηρακλής Πτολεμαΐδας – Δράσις Τσοτυλίου

Μ. Αλ. Χαραυγής – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας

Δόξα Μικροκάστρου – Κοζάνη 2004

Ερμής Ασβεστόπετρας – ΑΣ Ποντοκώμης

Βέρμιο Καρυοχωρίου – ΕΑΣ Ανθότοπος

Γ’ κατηγορία

10η αγωνιστική 

Δόξα Ροδιανής -Απόλλων Αυλών 2-5

Αναγέννηση Αργίλου – Μακεδονομάχος 3-0

Πρόοδος Κομνηνών – Κεραυνός Πετρανών 1-4

Δαναοί Κοζάνης – Α.Ε. Καισαρειάς- Κήπου- Σπάρτου 2-1

Α.Σ. Καρυδίτσας – Αίας Μικροβάλτου 1-0

Πρόοδος Μεταξά – Ελπίδες Ελλησπόντου 1-3

Τετάρτη  1/12/2015 – 3.00μ.μ.

Α.Ο. Κρόκου – Δόξα Βερμίου Πύργων

Δεληζήσης, Ντούλε, Χατζής

Βαθμολογία

Ελπίδες Ελλησπόντου 28
Δόξα Βερμίου Πύργων 23
Κεραυνός Πετρανών 22
Αναγέννηση Αργίλου 21
Πρόοδος Μεταξά 20
Α.Σ. Καρυδίτσας 19
Πρόοδος Κομνηνών 13
Δαναοί Κοζάνης 12
Α.Ο. Κρόκου 10
Απόλλων Αυλών 9
Αίας Μικροβάλτου 6
Α.Ε. Καισαρειάς Κήπου Σπάρτου 6
Δόξα Ροδιανής -2
Μακεδονομάχος Πτολεμαΐδας -12

Επόμενη αγωνιστική 11η  

Απόλλων Αυλών – Δόξα Βερμίου Πύργων

Μακεδονομάχος – Δόξα Ροδιανής

Κεραυνός Πετρανών – Α.Ο. Κρόκου

Α.Ε. Καισαρειάς- Κήπου- Σπάρτου – Αναγέννηση Αργίλου

Αίας Μικροβάλτου – Πρόοδος Κομνηνών

Ελπίδες Ελλησπόντου – Δαναοί 2000 Κοζάνης

Α.Σ. Καρυδίτσας – Πρόοδος Μεταξά

Πηγή: Ματιές στα Σπορ

Κοινοποιήστε
Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Email this to someonePrint this page

Σχολιάστε