Ντέρμπι μόνο στα χαρτιά το ματς Λιβαδερού – Άνω Κώμης – Δείτε το φιλμ του αγώνα

aau6tfitfu7yyfuoi

Μεγάλη νίκη ψυχολογίας μέσα στο Λιβαδερό πέτυχε η ομάδα της Άνω Κώμης με σκόρ 1-3 που την εδραιώνει στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας του δεύτερου ομίλου της Β’ κατηγορίας Ε.Π.Σ.ΚΟΖΑΝΗΣ.

Με την ανωτερότητα της στον αγωνιστικό χώρο η ομάδα της Ανω Κώμης έδειξε από τα πρώτα λεπτά ποιός είναι το αφεντικό του αγώνα,παίζοντας εξαιρετικό ποδόσφαιρο καθ΄όλη την διάρκεια του αγώνα,κλείνοντας τους χώρους μπροστά απο την εστία του Παπακώστα,χάνοντας πάρα πολλές ευκαιρίες για γκόλ, σε έναν εξαιρετικό αγωνιστικό χώρο που θα ζήλευαν πολλές ομάδες.

ΦΑΣΕΙΣ-ΓΚΟΛ
Το σκόρ άνοιξε μόλις στο 13’λεπτό με σούτ βολίδα  του Ιάκωβου Τρέσσου έξω απο την περιοχή του Νίκου γράφοντας το 0-1 .
Στο 20’λεπτό του αγώνα ήρθε η ισοφάριση για την ομάδα του Λιβαδερού ύστερα απο λάθος συνεννόηση των αμυντικών της Ανω Κώμης,τσίμπησε την μπάλα ο Τσιτσιούρης και έκανε το 1-1.
Από εκείνο το σημείο και ύστερα μια ομάδα βρισκόταν στο γήπεδο και αυτή ήταν η ομάδα της Ανω Κώμης.
Στο 24’λεπτό της συνάντησης ωραίο πλασέ του Νίκου Νάστου γίνεται το 1-2.
στο 25’και 38΄λεπτό ωραία διαδοχικά σούτ του Τσάκαλου η μπάλα πάνω απο τα δοκάρια του Νίκου.
Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου μια καταπληκτική εκτέλεση φάουλ του Κώστα Τσιάκου έξω απο την περιοχή η μπάλα στο ”Γ”
της εστίας του Νίκου και 1-3.

ΔΕΥΤΕΡΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ
Στο 48′ λεπτό του αγώνα δυνατό σούτ του Νίκου Νάστου μεγάλη απόκρουση του Νίκου.
Στο 70′ λεπτό ωραία κεφαλιά του Γιάννη Τσιμπούρα μετά απο κόρνερ του Τσιάκου λίγο άουτ.
Στο 71 ‘λεπτό σούτ του Νίκου Νάστου μέσα από την μικρή περιοχή του Νίκου λίγο άουτ.
Στο 72’ λεπτό πλασέ του Βασίλη Μαυρομάττη μεγάλη απόκρουση του τερματοφύλακα των γηπεδούχων.
Στο 85’σουτ του νεοησελθών Κώστα Παλαμά η μπάλα λίγο άουτ από τα δοκάρια της εστίας του Νίκου.
Από την ομάδα της ανω κώμης δεν υστέρησε κανείς.απο την ομάδα του λιβαδερού ξεχώρισαν οι Νίκος Β.,Τσιόκανος,και Τσιτσιούρης
Καλή η διαιτησία των Καρατέρπου, Κωνσταντινίδη Χρ., Κανδυλιώτη.