ΕΠΣ Κοζάνης: Συναρπαστικά παιχνίδια και αυτή την αγωνιστική – Δείτε αναλυτικά αποτελέσματα και βαθμολογίες

  • eps_kozanis
  • Μοιρασιά στα Κοίλα …  στις καθυστερήσεις  ισοφάρισαν οι γηπεδούχοι …παράπονα για το διαιτητή εξέφρασε η Αιανή

  • Σκόνταψε ο Μακεδονικός Κοζάνης από την ψυχωμένη Άρδασσα…. Τον τιμώρησε η μπάλα

  • Μίλησε η δύναμη της έδρας στο Βελβεντό

  • Πήρε δύσκολα το τρίποντο το Βόιο παράπονα της ΑΕΚ για το διαιτητή

    7η αγωνιστική
    Μακεδονικός  Κοζάνης – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 1-1
    Π.Α.Ο. Κοίλων – Αλιάκμων Αιανής  2-2
    Α.Σ. Βελβεντό – Μακεδονικός Σιάτιστας  2-1
    Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου – Α.Ε. Κοζάνης  2-1

    Κυριακή 18/10/2015 – 4.00μ.μ.
    Αναγέννηση Εράτυρας – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας (γήπεδο Εράτυρας)
    Ζούγρας, Τζιουβάρας, Λαμπριανίδης
    Α.Ε.Π. Καραγιαννίων – Μακεδονικός Φούφα (γήπεδο Ξηρολίμνης)

    Εθνικός Βατερού – Πολυνίκης (γήπεδο Βατερού)
    Σουλίδης Δ., Παπαδόπουλος Θ., Γκέκα

    Δευτέρα 19/10/2015 – 4.00μ.μ.
    Αστραπή Κλείτου – Τιτάν Σερβίων (γήπεδο Αργίλου)
    Καρατέρπος, Παπαδόπουλος Χ., Μπακατάρη

    Βαθμολογία
    Μακεδονικός Φούφα                    18
    Α.Ε.Π. Καραγιαννίων                     15
    Μακεδονικός  Κοζάνης                                 15
    Μακεδονικός Σιάτιστας                               13
    Αναγέννηση Πτολεμαΐδας          13
    Αστραπή Κλείτου                            12
    Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου                10
    Α.Ε. Κοζάνης                                      10
    Εθνικός Βατερού                             10
    Α.Σ. Βελβεντό                                    8
    Αλιάκμων Αιανής                            6
    Αναγέννηση Εράτυρας                                 5
    Π.Α.Ο. Κοίλων                                   5
    Τιτάν Σερβίων                                   4
    Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας                 3
    Πολυνίκης                                           0

    Β’  κατηγορία – 1ος όμιλος
    4η αγωνιστική
    Μ. Αλ. Λευκοπηγής – ΑΕ Κρανιδίων  1-2

    Κυριακή 18/10/2015 – 4.00μ.μ.
    Έλατος Ελάτης – Κένταυρος Πρωτοχωρίου (γήπεδο Νέας Νικόπολης)
    Ιωαννίδης Ν./Τιμ., Μπέλτσου, Κανδυλιώτης
    ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής – Αναγέννηση Λιβαδερού (γήπεδο Ροδιανής)
    Πελετίδης, Γεωργιάδης, Παπαδημητρίου
    Ιωνικός Βαθυλάκκου – Δόξα. Λευκόβρυσης (γήπεδο Βαθυλάκκου)
    Σωτηριάδης, Τζουβάρας, Φραντζοπούλου
    Α.Ε. Άνω Κώμης – Α.Ε. Καλαμιάς (γήπεδο Κρόκου)
    Καρατέρπος, Μπισούκης, Εμμανουήλ Φ.
    Ερμής Πλατανορέμματος – Α.Ε. Ελίμειας (γήπεδο Πλατανορέμματος)
    Κουτσώνας, Μπακατάρη, Χατζής
    Ρεπό: Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης

    Βαθμολογία
    ΑΕ Κρανιδίων                                    10
    Δόξα Λευκόβρυσης                        7
    ΑΕ Ελίμειας                                        7
    Αναγέννηση Λιβαδερού              6
    ΑΕ Άνω Κώμης                                   6
    ΑΕ Καλαμιάς                                      6
    Ελπίδες ΑΕΚ                                       4
    Έλατος Ελάτης                                  3
    Ιωνικός Βαθυλάκκου                     3
    Ερμής Πλατανορέμματος            3
    Κένταυρος Πρωτοχωρίου            1
    ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής           0
    ΑΟ Τρανοβάλτου                            -4
    Μ. Αλ. Λευκοπηγής                        -4

    Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος

    4η αγωνιστική
    ΕΑΣ Ανθότοπος – Α.Ε. Περδίκκα 3-0
    Δόξα Μικροκάστρου – ΑΣ Ποντοκώμης 2-2
    Μ Αλ. Χαραυγής – Κοζάνη 2004  0-3
    Ηρακλής Πτολεμαΐδας – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας  3-1
    Ερμής Ασβεστόπετρας – Βέρμιο Καρυοχωρίου  0-0

    Κυριακή 18/10/2015 – 4.00μ.μ.
    Α.Μ.Σ. Γαλατινής – Δράσις Τσοτυλίου (γήπεδο Γαλατινής)
    Σουλίδης Ε., Κουτζιακουντζίδης, Διαμαντής Γ.
    Ηρακλής Κρυόβρυσης – Ακρίτες Κοζάνης (γήπεδο Κρυόβρυσης)
    Μαζαράκης, Χονδροματίδης, Μιχαηλίδης

    Βαθμολογία
    Α.Μ.Σ. Γαλατινής                             9
    ΕΑΣ Ανθότοπος                                 9
    Δόξα Μικροκάστρου                     8
    Βέρμιο Καρυοχωρίου                    7
    Ηρακλής Κρυόβρυσης                   6
    Ερμής Ασβεστόπετρας                  5
    Ηρακλής Πτολεμαΐδας                  5
    ΑΣ Ποντοκώμης                                5
    Δράσις Τσοτυλίου                           4
    Ακρίτες Κοζάνης                              4
    Κοζάνη 2004                                       4
    Μ. Αλ. Χαραυγής                             2
    Ατρόμητος Πτολεμαΐδας              1
    ΑΕ Περδίκκα                                      -2

Γ’ κατηγορία

4η αγωνιστική
Ελπίδες Ελλησπόντου – Α.Σ. Καρυδίτσας 3-1
Δόξα Βερμίου Πύργων – Δόξα Ροδιανής  3-0
Αίας Μικροβάλτου – Δαναοί 2000 Κοζάνης  2-2

Κυριακή 18/10/2015 – 4.00μ.μ.
Πρόοδος Μεταξά – Απόλλων Αυλών (γήπεδο Μεταξά)
Γάτσου, Ντούλε, Βάββος
Α.Ε. Καισαρειάς- Κήπου- Σπάρτου – Πρόοδος Κομνηνών (γήπεδο Αιανής)
Δεληζήσης, Τζιαμπάζης, Λάζαρης
Κεραυνός Πετρανών – Αναγέννηση Αργίλου (γήπεδο Πετρανών)
Γκόγκος, Σπέντζας, Βογδόπουλος
Μακεδονομάχος – Α.Ο. Κρόκου (γήπεδο Δροσερού)
Κωνσταντινίδης Χ., Σιδηρόπουλος, Κάμπερ

Βαθμολογία
Ελπίδες Ελλησπόντου                    12
Δόξα Βερμίου Πύργων                  12
Κεραυνός Πετρανών                      7
Αναγέννηση Αργίλου                    6
Α.Σ. Καρυδίτσας                              6
Πρόοδος Κομνηνών                        4
Πρόοδος Μεταξά                            4
Α.Ο. Κρόκου                                      4
Αίας Μικροβάλτου                         4
Α.Ε. Καισαρειάς Κήπου Σπάρτου3
Δαναοί Κοζάνης                                               2
Απόλλων Αυλών                               0
Δόξα Ροδιανής                                 -5
Μακεδονομάχος Πτολεμαΐδας -9

Από τις Ματιές στα σπορ

Κοινοποιήστε
Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+1Email this to someonePrint this page

Σχολιάστε