Δείτε τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες στην ΕΠΣ Κοζάνης του Σαββατοκύριακου 10-11 Οκτωβρίου

Α’ κατηγορία

Έβρεξε γκολ σε Φούφα και Σιάτιστα
Δύσκολη αλλά δίκαιη νίκη της Αστραπής
Νίκη με ανατροπή για το Μακεδονικό Κοζάνης
Πέρασε από τον Πολυνίκη το Βόιο
Συνεχίζει το θετικό σερί η Αναγέννηση
Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς Αιανή κι Εράτυρα

6η αγωνιστική
Πολυνίκης – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 1-2
Μακεδονικός Σιάτιστας – Α.Ε. Κοζάνης 6-0 μ
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας – Εθνικός Βατερού 2-0
Μακεδονικός Φούφα – Α.Σ. Βελβεντό 6-0
Αλιάκμων Αιανής – Αναγέννηση Εράτυρας 2-2
Μακεδονικός  Κοζάνης – Π.Α.Ο. Κοίλων 2-1
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας – Αστραπή Κλείτου 0-1
Τιτάν Σερβίων – Α.Ε.Π. Καραγιαννίων (12/10)

 

Βαθμολογία
Μακεδονικός Φούφα                    18
Μακεδονικός  Κοζάνης                                 14
Μακεδονικός Σιάτιστας                               13
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας          13
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων                     12
Αστραπή Κλείτου                            12
Α.Ε. Κοζάνης                                      10
Εθνικός Βατερού                             10
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου                7
Α.Σ. Βελβεντό                                    5
Αλιάκμων Αιανής                            5
Αναγέννηση Εράτυρας                                 5
Τιτάν Σερβίων                                   4
Π.Α.Ο. Κοίλων                                   4
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας                 1
Πολυνίκης                                           0

 

Επόμενη  αγωνιστική 7η
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου – Α.Ε. Κοζάνης
Εθνικός Βατερού – Πολυνίκης
Α.Σ. Βελβεντό – Μακεδονικός Σιάτιστας
Αναγέννηση Εράτυρας – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων – Μακεδονικός Φούφα
Π.Α.Ο. Κοίλων – Αλιάκμων Αιανής
Αστραπή Κλείτου – Τιτάν Σερβίων
Μακεδονικός  Κοζάνης – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας

 

Β’  κατηγορίας – 1ος όμιλος

Χόρτασαν γκολ!

3η αγωνιστική
Δόξα Λευκόβρυσης – Έλατος Ελάτης 3-1
Ιωνικός Βαθυλάκκου – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 0-2
Κένταυρος Πρωτοχωρίου -Ερμής Πλατανορέμματος 5-6
Αναγέννηση Λιβαδερού – Α.Ε. Άνω Κώμης δ.δ.
Α.Ε. Ελίμειας – Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης 3-0
Α.Ε. Καλαμιάς – Μ. Αλ. Λευκοπηγής 4-3
ΑΟ Τρανοβάλτου – ΑΕ Κρανιδίων 0-3 α.α.
 

Βαθμολογία
Δόξα Λευκόβρυσης                        7
ΑΕ Ελίμειας                                        7
ΑΕ Κρανιδίων                                    7
Αναγέννηση Λιβαδερού              6
ΑΕ Άνω Κώμης                                   6
ΑΕ Καλαμιάς                                      6
Ελπίδες ΑΕΚ                                       4
Έλατος Ελάτης                                  3
Ιωνικός Βαθυλάκκου                     3
Ερμής Πλατανορέμματος            3
Κένταυρος Πρωτοχωρίου            1
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής           0
ΑΟ Τρανοβάλτου                            -4
Μ. Αλ. Λευκοπηγής                        -4

*από έναν αγώνα λιγότερο έχουν η Αναγέννηση Λιβαδερού και ΑΕ Άνω Κώμης

 

Επόμενη αγωνιστική 4η
Ιωνικός Βαθυλάκκου – Δόξα. Λευκόβρυσης
Έλατος Ελάτης – Κένταυρος Πρωτοχωρίου
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής – Αναγέννηση Λιβαδερού
Ερμής Πλατανορέυματος – Α.Ε. Ελίμειας
Α.Ε. Άνω Κώμης – Α.Ε. Καλαμιάς
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης – ΑΟ Τρανοβάλτου
Μ. Αλ. Λευκοπηγής – ΑΕ Κρανιδίων

 

Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος

Φιλόξενες έδρες

3η αγωνιστική
Α.Ε. Περδίκκα – Ερμής Ασβεστόπετρας  0-3
ΕΑΣ Ανθότοπος – Δόξα Μικροκάστρου 0-1
Βέρμιο Καρυοχωρίου – Μ. Αλ. Χαραυγής 3-2
ΑΣ Ποντοκώμης – Ηρακλής Πτολεμαΐδας 1-1
Κοζάνη 2004 – Α.Μ.Σ. Γαλατινής  1-3
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας – Ηρακλής Κρυόβρυσης 1-3
Δράσις Τσοτυλίου – Ακρίτες Κοζάνης 3-3

 

Βαθμολογία
Α.Μ.Σ. Γαλατινής                             9
Δόξα Μικροκάστρου                     7
ΕΑΣ Ανθότοπος                                 6
Ηρακλής Κρυόβρυσης                   6
Βέρμιο Καρυοχωρίου                    6
Δράσις Τσοτυλίου                           4
Ακρίτες Κοζάνης                              4
ΑΣ Ποντοκώμης                                4
Ερμής Ασβεστόπετρας                  4
Μ. Αλ. Χαραυγής                             2
Ηρακλής Πτολεμαΐδας                  2
Κοζάνη 2004                                       1
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας              1
ΑΕ Περδίκκα                                      -2

Επόμενη αγωνιστική 4η
ΕΑΣ Ανθότοπος – Α.Ε. Περδίκκα
Ερμής Ασβεστόπετρας – Βέρμιο Καρυοχωρίου
Δόξα Μικροκάστρου – ΑΣ Ποντοκώμης
Μ Αλ. Χαραυγής – Κοζάνη 2004
Ηρακλής Πτολεμαΐδας – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας
Α.Μ.Σ. Γαλατινής – Δράσις Τσοτυλίου
Ηρακλής Κρυόβρυσης – Ακρίτες Κοζάνης

 

Γ’ κατηγορία

Αγγλικά  σκορ!

3η αγωνιστική
Απόλλων Αυλών – Ελπίδες Ελλησπόντου 1-7
Πρόοδος Μεταξά – Αίας Μικροβάλτου 4-2
Α.Σ. Καρυδίτσας – Α.Ε. Καισαρειάς- Κήπου- Σπάρτου 2-0
Δαναοί 2000 Κοζάνης – Κεραυνός Πετρανών 0-4
Πρόοδος Κομνηνών – Μακεδονομάχος 5-0
Αναγέννηση Αργίλου – Δόξα Βερμίου Πύργων 4-5
Α.Ο. Κρόκου – Δόξα Ροδιανής 2-0

 

Βαθμολογία
Ελπίδες Ελλησπόντου                    9
Δόξα Βερμίου Πύργων                  9
Κεραυνός Πετρανών                      7
Αναγέννηση Αργίλου                    6
Α.Σ. Καρυδίτσας                              6
Πρόοδος Μεταξά                            4
Πρόοδος Κομνηνών                        4
Α.Ο. Κρόκου                                      4
Αίας Μικροβάλτου                         3
Α.Ε. Καισαρειάς Κήπου Σπάρτου3
Δαναοί Κοζάνης                             1
Απόλλων Αυλών                               0
Δόξα Ροδιανής                                 -5
Μακεδονομάχος Πτολεμαΐδας -9

 

Επόμενη αγωνιστική – 4η
Πρόοδος Μεταξά – Απόλλων Αυλών
Ελπίδες Ελλησπόντου – Α.Σ. Καρυδίτσας
Αίας Μικροβάλτου – Δαναοί 2000 Κοζάνης
Α.Ε. Καισαρειάς- Κήπου- Σπάρτου – Πρόοδος Κομνηνών
Κεραυνός Πετρανών – Αναγέννηση Αργίλου
Μακεδονομάχος – Α.Ο. Κρόκου

Δόξα Βερμίου Πύργων – Δόξα Ροδιανής

 

Από τις Ματιές στα σπορ

Κοινοποιήστε
Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Email this to someonePrint this page

Σχολιάστε