ΕΠΣ Κοζάνης: Γκολ και θέαμα – Αποτελέσματα και βαθμολογίες Σαββατοκύριακου 7-8 Φεβρουαρίου 2015

Τρίποντο και πλησιάζει κορυφή ο Φούφας
Σκόνταψε ο Εορδαϊκός από το ψυχωμένο Βελβεντό
Επιστροφή στις νίκες για το Κλείτος με μεγάλο διπλό
Πήρε φόρα ο Μακεδονικός κι ανεβαίνει
Χαμογέλασε η Σιάτιστα
Βαθμολογική ανάσα για την Αναγέννηση
Τρίποντο ανάσα για τον Απόλλωνα
 
Α’ κατηγορία
 
20η αγωνιστική
Μακεδονικός Φούφα  – Α.Μ.Σ. Γαλατινή  3-0
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου  – Αστραπή Κλείτου  0-1
Μακεδονικός  Κοζάνης  – Αναγέννηση Εράτυρας  3-0
Μακεδονικός Σιάτιστας  – Αλιάκμων Αιανής 1-0
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας  – Α.Ε. Ελίμειας  4-2
Α.Σ. Βελβεντό  – Εορδαϊκός 1-1
Α.Ε. Περδίκκα  – Απόλλων Ακρινής  0-2
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων – Α.Ε. Κοζάνης  δ.δ.
 
 
Βαθμολογία
Θέση
Ομάδα
Π
Ν
Ι
Η
Γκολ
Διαφ
Βαθ
1
ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ
19
15
3
1
49 – 7
42
48
2
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΦΟΥΦΑ
19
15
1
3
49 – 14
35
46
3
Α.Ε.Π. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΩΝ
19
13
3
3
40 – 16
24
42
4
ΑΣΤΡΑΠΗ ΚΛΕΙΤΟΥ
19
11
4
4
39 – 21
18
37
5
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ
19
10
6
3
31 – 18
13
36
6
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ
19
9
3
7
39 – 38
1
30
7
ΑΚΑΔ. ΠΟΔ. ΒΟΪΟΥ
19
8
3
8
34 – 22
12
27
8
ΑΛΙΑΚΜΩΝ ΑΙΑΝΗΣ
19
7
3
9
34 – 26
8
24
9
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
20
7
2
11
31 – 43
-12
23
10
ΑΠΟΛΛΩΝ 2010 ΑΚΡΙΝΗΣ
19
7
2
10
21 – 26
-5
23
11
Α.Σ. ΒΕΛΒΕΝΤΟ
19
6
4
9
36 – 37
-1
22
12
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ
19
6
3
10
18 – 29
-11
21
13
Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ
18
5
3
10
24 – 42
-18
18
14
Α.Ε. ΕΛΙΜΕΙΑΣ
19
4
2
13
24 – 49
-25
14
15
Α.Μ.Σ. ΓΑΛΑΤΙΝΗ
19
4
1
14
22 – 53
-31
13
16
Α.Ε. ΠΕΡΔΙΚΚΑ
19
3
1
15
16 – 66
-50
10
 
·         Η ΑΕ Κοζάνης  έχει ένα αγώνα λιγότερο και η Αναγέννηση  Πτολεμαΐδας  έναν αγώνα περισσότερο.
 
Η επόμενη αγωνιστική – 21η
Α.Ε. Ελίμειας  – Απόλλων Ακρινής
Α.Ε. Κοζάνης  – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας
Α.Μ.Σ. Γαλατινή  – Α.Ε. Περδίκκα 
Αλιάκμων Αιανής  – Α.Ε.Π. Καραγιαννίων
Αναγέννηση Εράτυρας  – Μακεδονικός Φούφα
Αστραπή Κλείτου – Μακεδονικός Σιάτιστας
Α.Σ. Βελβεντό  – Μακεδονικός  Κοζάνης
Εορδαϊκός  – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου
 
Ορισμός αναβληθέντων αγώνων Α΄ Κατηγορίας
Οι αναβληθέντες αγώνες της 19ης αγωνιστικής της Α΄ Κατηγορίας θα διεξαχθούν την Τετάρτη 18/02/2015 και ώρα 15:00 εκτός των αναμετρήσεων ΑΠΟΛΛΩΝ 2010 ΑΚΡΙΝΗΣ – ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΦΟΥΦΑ και ΑΛΙΑΚΜΩΝ ΑΙΑΝΗΣ – ΑΚΑΔ. ΠΟΔ. ΒΟΪΟΥ που θα διεξαχθούν την Τετάρτη 11/02/2015 και ώρα 15:00.
 
 
Β’ κατηγορία
 
Αέρας τα Σέρβια … σκόρπισε την Αγία Παρασκευή
Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς Λιβαδερό και Τρανόβαλτο
Σαρωτική η Άνω Κώμη
Άνετο διπλό του Βατερού
Νίκη με ανατροπή για την Ελάτη 
Πέρασε από το Πλατανόρεμμα το Πρωτοχώρι
Χαμογέλασαν τα Κρανίδια
 
1ος όμιλος
16η  Αγωνιστική
Αναγέννηση Λιβαδερού – ΑΟ Τρανοβάλτου  2-2
Τιτάν Σερβίων – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 5-2
Μ. Αλ. Λευκοπηγής – Α.Ε. Άνω Κώμης 1-5
ΑΕ Κρανιδίων  – Ιωνικός Βαθυλάκκου 1-0
Δόξα Ροδιανής  – Εθνικός Βατερού0-4
Έλατος Ελάτης – Κοζάνη 20042-1
Ερμής Πλατανορέμματος  – Κένταυρος Πρωτοχωρίου 0-1
 
Θέση
Ομάδα
Π
Ν
Ι
Η
Γκολ
Διαφ
Βαθ
1
Φ.Σ. ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΑΤΕΡΟΥ
15
12
3
0
47 – 10
37
39
2
ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ
15
9
5
1
43 – 12
31
32
3
Α.Ε. ΑΝΩ ΚΩΜΗΣ
16
9
2
5
27 – 16
11
29
4
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΠΡΩΤΟΧΩΡΙΟΥ
15
7
4
4
19 – 16
3
25
5
ΙΩΝΙΚΟΣ ΒΑΘΥΛΑΚΚΟΥ
15
6
4
5
18 – 18
0
22
6
ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ
15
5
7
3
23 – 26
-3
22
7
Μ.Α.Π.Σ. ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
15
5
6
4
20 – 20
0
21
8
ΚΟΖΑΝΗ 2004
15
5
3
7
19 – 27
-8
18
9
Α.Ε. ΚΡΑΝΙΔΙΩΝ
16
4
5
7
17 – 28
-11
17
10
Μ. ΑΛΕΞ. ΛΕΥΚΟΠΗΓΗΣ
15
4
4
7
19 – 31
-12
16
11
ΕΡΜΗΣ ΠΛΑΤΑΝΟΡΡΕΥΜΑΤΟΣ
15
4
3
8
24 – 27
-3
15
12
Α.Ο. ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟΥ
15
2
7
6
18 – 28
-10
13
13
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΒΑΔΕΡΟΥ
15
3
3
9
25 – 34
-9
12
14
ΔΟΞΑ ΡΟΔΙΑΝΗΣ
15
2
2
11
10 – 36
-26
8
 
 
Η επόμενη αγωνιστική  – 17η
Α.Ε. Άνω Κώμης  – Ιωνικός Βαθυλάκκου
ΑΟ Τρανοβάλτου  – Μ. Αλ. Λευκοπηγής
Εθνικός Βατερού – ΑΕ Κρανιδίων
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής – Αναγέννηση Λιβαδερού
Κοζάνη 2004  – Δόξα Ροδιανής
Κένταυρος Πρωτοχωρίου –  Τιτάν Σερβίων
Ερμής Πλατανορέμματος – Έλατος Ελάτης
 
 
2ος όμιλος
 
Πέρασαν  τραίνο από τον Ατρόμητο ο ΠΑΟΚ Κοίλων κι από την Χαραυγή η Άρδασσα
Επιτέλους νίκη για το Καρυοχώρι
Σημαντικό διπλό του Πολυνίκη
Αποθέωση ποδοσφαίρου στο Ασβεστόπετρα – Κρυόβρυση
Μοιρασιά στον Ανθότοπο
Τρίποντο της Μαυροπηγής επί του λαβωμένου Κεραυνού  
 
16η  Αγωνιστική
Βέρμιο Καρυοχωρίου  – ΑΣ Ποντοκώμης  1-0
ΕΑΣ Ανθότοπος – Δόξα Μικροκάστρου  1-1
Ακρίτες Κοζάνης  – Πολυνίκης 1-2  
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας  – ΠΑΟΚ Κοίλων  0-4
Ερμής Ασβεστόπετρας –  Ηρακλής Κρυόβρυσης 4-4
Μ. Αλ. Χαραυγής  –  Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 1-4
Άρης Μαυροπηγής – Κεραυνός Πετρανών 3-0
 
Θέση
Ομάδα
Π
Ν
Ι
Η
Γκολ
Διαφ
Βαθ
1
ΠΑΟ ΚΟΙΛΩΝ ΚΟΖΑΝΗΣ
15
13
1
1
49 – 14
35
40
2
Μ. ΑΛΕΞ. ΑΡΔΑΣΣΑΣ
15
11
3
1
31 – 16
15
36
3
Ε.Α.Σ. ΑΝΘΟΤΟΠΟΣ
16
9
3
4
36 – 24
12
30
4
ΕΡΜΗΣ ΑΣΒΕΣΤΟΠΕΤΡΑΣ
16
8
4
4
33 – 20
13
28
5
ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΚΑΣΤΡΟΥ
16
5
7
4
24 – 24
0
22
6
Μ. ΑΛΕΞ. ΧΑΡΑΥΓΗΣ
15
7
2
6
30 – 21
9
21
7
ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
16
6
2
8
20 – 30
-10
20
8
Α.Σ. ΠΟΝΤΟΚΩΜΗΣ
16
6
1
9
25 – 29
-4
19
9
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΡΥΟΒΡΥΣΗΣ
15
4
5
6
26 – 30
-4
17
10
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
15
5
2
8
22 – 32
-10
17
11
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΤΡΑΝΩΝ
15
6
2
7
27 – 32
-5
15
12
ΒΕΡΜΙΟΝ ΚΑΡΥΟΧΩΡΙΟΥ
15
4
3
8
21 – 29
-8
15
13
ΑΚΡΙΤΕΣ ΚΟΖΑΝΗΣ
16
3
2
11
17 – 34
-17
11
14
ΑΡΗΣ ΜΑΥΡΟΠΗΓΗΣ
15
2
1
12
17 – 43
-26
7
 
 
Η επόμενη αγωνιστική  – 17η
ΑΣ Ποντοκώμης  – Δόξα Μικροκάστρου
Κεραυνός Πετρανών  – Βέρμιο Καρυοχωρίου
Πολυνίκης  – ΕΑΣ Ανθότοπος
ΠΑΟΚ Κοίλων –  Άρης Μαυροπηγής
Ηρακλής Κρυόβρυσης  – Ακρίτες Κοζάνης
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας  –  Ατρόμητος Πτολεμαΐδας
Μ. Αλ. Χαραυγής –  Ερμής Ασβεστόπετρας
 
Ορισμός αναβληθέντων αγώνων Β΄ Κατηγορίας
Οι αναβληθέντες αγώνες της 15η αγωνιστικής του 1ου και 2ου Ομίλου της Β΄ Κατηγορίας θα διεξαχθούν την Τετάρτη 11/02/2015 και ώρα 15:00.
 
Γ’ κατηγορία
 
Πήρε το τρίποντο ο Αίας
Πήραν το ντέρμπι οι Ελπίδες
Άνετο διπλό του Κρόκου
Εύκολα απόγευμα για το Μεταξά
 
1ος όμιλος
11η  Αγωνιστική 
Αίας Μικροβάλτου – Α.Ε. Καισαρειάς- Σπάρτου 4-2
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης  –  Δαναοί Κοζάνης 3-1
Πρόοδος Μεταξά –  Αναγέννηση Αργίλου 5-0
Απόλλων Αυλών  –  Α.Ο. Κρόκου 0-5
Ρεπό:  Δόξα Λευκόβρυσης   
 
Θέση
Ομάδα
Π
Ν
Ι
Η
Γκολ
Διαφ
Βαθ
1
ΕΛΠΙΔΕΣ Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ
9
7
2
0
24 – 8
16
23
2
Α.Ο. ΚΡΟΚΟΥ
9
6
1
2
25 – 9
16
19
3
ΔΑΝΑΟΙ 2000 ΚΟΖΑΝΗΣ
10
5
4
1
17 – 8
9
19
4
ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΟΒΡΥΣΗΣ
8
5
0
3
25 – 16
9
15
5
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΓΙΛΟΥ
9
4
1
4
14 – 18
-4
13
6
ΑΙΑΣ ΜΙΚΡΟΒΑΛΤΟΥ
10
4
1
5
20 – 17
3
11
7
ΠΡΟΟΔΟΣ ΜΕΤΑΞΑ
9
2
2
5
18 – 23
-5
8
8
ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΥΛΩΝ
9
1
1
7
8 – 33
-25
4
9
Α.Ε. ΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ-ΚΗΠΟΥ-ΣΠΑΡΤΟΥ
9
0
2
7
11 – 30
-19
2
 
Η επόμενη αγωνιστική  12η
Αίας Μικροβάλτου – Πρόοδος Μεταξά           
Αναγέννηση Αργίλου – Δόξα Λευκόβρυσης       
Α.Ε. Καισαρειάς- Σπάρτου – Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης     
Δαναοί Κοζάνης  – Α.Ο. Κρόκου     
Ρεπό: Απόλλων Αυλών             
 
 
2ος όμιλος
 
Έβγαλαν εξάσφαιρα Ηρακλής κι Ελλήσποντος
Με 5άρες προχώρησαν Καλαμιά και Τσοτύλι
 
11η  Αγωνιστική 
Ηρακλής Πτολεμαΐδας  – Άρης Καλονερίου 6-2
Ελπίδες  Ελλησπόντου  – Δόξα Βερμίου Πύργων  6-3
Α.Ε. Καλαμιάς –  Α.Σ. Καρυδίτσας  5-1
Ατρόμητος Δροσερού – Δράση Τσοτυλίου 0-5
Ρεπό:  Α.Ε. Ποντίων Κοζάνης   
 
Θέση
Ομάδα
Π
Ν
Ι
Η
Γκολ
Διαφ
Βαθ
1
ΔΡΑΣΙΣ ΤΣΟΤΥΛΙΟΥ
10
8
0
2
36 – 6
30
24
2
Α.Ε.Κ. ΚΑΛΑΜΙΑΣ
9
8
0
1
39 – 11
28
24
3
ΑΚΑΔ. ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
9
6
1
2
32 – 9
23
19
4
ΕΛΠΙΔΕΣ ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΥ
9
5
1
3
26 – 21
5
13
5
Α.Σ. ΚΑΡΥΔΙΤΣΑΣ
9
4
1
4
25 – 25
0
13
6
ΔΟΞΑ ΒΕΡΜΙΟΥ ΠΥΡΓΩΝ
9
3
2
4
14 – 17
-3
11
7
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΔΡΟΣΕΡΟΥ
9
2
1
6
7 – 20
-13
7
8
ΑΡΗΣ ΚΑΛΟΝΕΡΙΟΥ
9
2
0
7
18 – 35
-17
6
9
Α.Ε. ΠΟΝΤΙΩΝ ΚΟΖΑΝΗΣ
9
0
0
9
5 – 58
-53
0
 
 
Η επόμενη αγωνιστική  12η
Α.Ε. Καλαμιάς – Ηρακλής Πτολεμαΐδας
Άρης Καλονερίου  – Α.Ε. Ποντίων Κοζάνης
Α.Σ. Καρυδίτσας  – Ελπίδες  Ελλησπόντου
Δόξα Βερμίου Πύργων  – Δράση Τσοτυλίου
Ρεπό: Ατρόμητος Δροσερού
 
Ορισμός αναβληθέντων αγώνων Γ΄ Κατηγορίας  

Οι αναβληθέντες αγώνες  της 10ης αγωνιστικής (1η Β΄ Γύρου) του 1ου και 2ου Ομίλου της Γ΄ Κατηγορίας , συμπεριλαβομένου και του αγώνα Α.Σ. ΚΑΡΥΔΙΤΣΑΣ – ΑΚΑΔ. ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ , που είχε οριστεί για την Τετάρτη 18/02/2015 , θα διεξαχθούν το Σάββατο 21/02/2015 και ώρα 15:00.

Από τις Ματιές στα Σπορ

Σχολιάστε