ΕΠΣ Κοζάνης: Γκολ, αγωνία και θέαμα – Αποτελέσματα Σαββατοκύριακου 17 -18 Ιανουαρίου

Α’ κατηγορία
Λύγισε την αντίσταση της Ακρινής ο πρωτοπόρος Εορδαϊκός .. Άξιζε κάτι καλύτερο ο Απόλλων
Κέρδισαν κι ανάσαναν ΑΕΚ και Αναγέννηση Πτολεμαΐδας
Πέρασε εύκολα από τον Κρόκο ο Φούφας
Επιτέλους νίκη για το Μακεδονικό
Συνεχίζει το νικηφόρο σερί η Γαλατινή
Κρατάει επαφή με κορυφή η ΑΕΠ
Ανεβαίνει η Αιανή

17η   αγωνιστική
 Αναγέννηση Πτολεμαΐδας  – Ακαδημία Ποδοσφαίρου  Βοΐου  1-0
Α.Ε. Κοζάνης  – Α.Σ. Βελβεντό 1-0
Α.Ε. Ελίμειας  – Μακεδονικός Φούφα  0-3
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων  – Μακεδονικός Σιάτιστας  3-1
Α.Ε. Περδίκκα  – Μακεδονικός  Κοζάνης  0-3
Απόλλων Ακρινής  – Εορδαϊκός 0-1  
Α.Μ.Σ. Γαλατινή  – Αστραπή Κλείτου 2-1
Αλιάκμων Αιανής  – Αναγέννηση Εράτυρας 3-0

Βαθμολογία
1. Εορδαϊκός   44
2. Μακεδονικός Φούφα  40
3. Α.Ε.Π. Καραγιαννίων   39
4. Αστραπή Κλείτου   34
5. Μακεδονικός Σιάτιστας  32
6. Αναγέννηση Εράτυρας   27
7. Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου   24
8. Αλιάκμων Αιανής  21
9. Α.Σ. Βελβεντό  21
10. Απόλλων Ακρινής   20
11. Α.Ε. Κοζάνης 18
12. Αναγέννηση Πτολεμαΐδας  16
13. Μακεδονικός Κοζάνης 15
14. Α.Ε. Ελίμειας 14
15. Α.Μ.Σ. Γαλατινή 13
16. Α.Ε. Περδίκκα 10

Επόμενη αγωνιστική (28/1/15- λόγω εκλογών)
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων Α.Ε. Ελίμειας
Μακεδονικός Φούφα Α.Ε. Περδίκκα
Μακεδονικός Σιάτιστας Αναγέννηση Πτολεμαΐδας
Μακεδονικός Κοζάνης Απόλλων Ακρινής
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου Α.Ε. Κοζάνης
Εορδαϊκός Α.Μ.Σ. Γαλατινή
Α.Σ. Βελβεντό Αλιάκμων Αιανής
Αναγέννηση Εράτυρας Αστραπή Κλείτου

Β’ κατηγορία
Προελαύνει το Βατερό
Με το δεξί ξεκίνησαν Σέρβια και Άνω Κώμη
Γκολ και βαθμούς μοιράστηκαν Κοζάνη 2004 και Αγία Παρασκευή
Σπουδαίες νίκες για Έλατο Κρανία και Πλατανόρεμμα

1ος όμιλος
14η  αγωνιστική  
Τιτάν Σερβίων  – Μ. Αλ. Λευκοπηγής 4-0
Αναγέννηση Λιβαδερού – Α.Ε. Άνω Κώμης 2-3
Κοζάνη 2004 – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 1-1
Δόξα Ροδιανής  – ΑΕ Κρανιδίων   0-2
Έλατος Ελάτης  – Ιωνικός Βαθυλάκκου 2-1
Ερμής Πλατανορέμματος – ΑΟ Τρανοβάλτου 2-1
Κένταυρος Πρωτοχωρίου – Εθνικός Βατερού 0-2

Βαθμολογία
1. Εθνικός Βατερού   36
2. Τιτάν Σερβίων   29
3. Α.Ε. Άνω Κώμης   26
4. Κένταυρος Πρωτοχωρίου   22
5. Ιωνικός Βαθυλάκου   22
6. ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής   21
7. Έλατος Ελάτης 19
8. Κοζάνη 2004  18
9. Μ. Αλ. Λευκοπηγής   16
10. Ερμής Πλατανορέμματος  15
11. ΑΟ Τρανοβάλτου  12
12. Αναγέννηση Λιβαδερού   11
13. ΑΕ Κρανιδίων   11
14. Δόξα Ροδιανής  8

Επόμενη αγωνιστική
Α.Ε. Άνω Κώμης  – ΑΕ Κρανιδίων
Μ. Αλ. Λευκοπηγής    – Αναγέννηση Λιβαδερού
Ιωνικός Βαθυλάκκου   – Δόξα Ροδιανής
ΑΟ Τρανοβάλτου – Τιτάν Σερβίων
Εθνικός Βατερού  – Έλατος Ελάτης
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής     – Ερμής Πλατανορέμματος
Κοζάνη 2004  – Κένταυρος Πρωτοχωρίου

2ος  όμιλος

Εύκολα η Άρδασσα
Δύσκολο αλλά δίκαιο τρίποντο του Ατρομήτου
Σημαντικά διπλά Ανθότοπου, Μικρόκαστρου
Ζωντανή η Μαυροπηγή
Αέρας η Χαραυγή
Ηρακλής η Κρυόβρυση …. Σκόνταψε ο ΠΑΟΚ Κοίλων  

2ος όμιλος
14η  αγωνιστική
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας – Πολυνίκης  3-0
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας  – Βέρμιο Καρυοχωρίου   1-0
Ακρίτες Κοζάνης – ΕΑΣ Ανθότοπος 0-3
Ερμής Ασβεστόπετρας  – Δόξα Μικροκάστρου 0-1
Άρης Μαυροπηγής  – ΑΣ Ποντοκώμης  2-1
Μ. Αλ. Χαραυγής – Κεραυνός Πετρανών 5-1
Ηρακλής Κρυόβρυσης  – ΠΑΟΚ Κοίλων  2-2

Βαθμολογία
1. ΠΑΟΚ Κοίλων   37
2. Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας   33
3. ΕΑΣ Ανθότοπος   26
4. Ερμής Ασβεστόπετρας   24
5. Μ. Αλ. Χαραυγής  21
6. ΑΣ Ποντοκώμης  19
7. Δόξα Μικροκάστρου   18
8. Ατρόμητος Πτολεμαΐδας  17
9. Πολυνίκης17
10. Ηρακλής Κρυόβρυσης  16
11. Κεραυνός Πετρανών   15
12. Βέρμιο Καρυοχωρίου   12
13. Ακρίτες Κοζάνης   11
14. Άρης Μαυροπηγής 4

Επόμενη αγωνιστική
ΑΣ Ποντοκώμης – ΕΑΣ Ανθότοπος  
Βέρμιο Καρυοχωρίου  – Άρης Μαυροπηγής  
Δόξα Μικροκάστρου   – Ακρίτες Κοζάνης  
Κεραυνός Πετρανών  – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας  
Πολυνίκης  – Ερμής Ασβεστόπετρας          
ΠΑΟΚ Κοίλων – Μ. Αλ. Χαραυγής  
Ηρακλής Κρυόβρυσης – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας  

Από τις Ματιές στα σπορ

Σχολιάστε