ΕΠΣ Κοζάνης: Βροχή τα γκολ! Αποτελέσματα Σαββατοκύριακου 6 – 7 Δεκεμβρίου

 Α’ κατηγορία
Διπλό και κορυφή ο Φούφας
Τρικλοποδιά το Κλείτος στον Εορδαϊκό
Μεγάλο διπλό η Ελίμεια στο Βελβεντό
Μοιρασιά στον Άγιο Χριστόφορο
Πήρε το επεισοδιακό ντέρμπι η Εράτυρα
Νίκη ανάσα για την Αιανή …. Ήττα μπελάς για το Μακεδονικό
Εύκολο πέρασε από τη Γαλατινή η Σιάτιστα  
Χαραυγή για την Ακρινή σταμάτησε το θετικό σερί της ΑΕΠ

Αποτελέσματα 12ης  αγωνιστικής
Α.Σ. Βελβεντό – Α.Ε. Ελίμειας 3-5
Αστραπή Κλείτου – Εορδαϊκός 0-0
Αναγέννηση Εράτυρας –  Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 2-1
Αλιάκμων Αιανής  – Μακεδονικός  Κοζάνης  3-1
Α.Μ.Σ. Γαλατινή – Μακεδονικός Σιάτιστας 1-5
Α.Ε. Κοζάνης  – Μακεδονικός Φούφα 0-2
Απόλλων Ακρινής  – Α.Ε.Π. Καραγιαννίων 1-0
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας  – Α.Ε. Περδίκκα 2-2

Βαθμολογία
Μακεδονικός Φούφα 30
Εορδαϊκός 29
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων 26
Αστραπή Κλείτου 26
Μακεδονικός Σιάτιστας 26
Αναγέννηση Εράτυρας 22
Α.Σ. Βελβεντό 19
Ακαδημία Ποδοσφαίρου  Βοΐου               17
Απόλλων Ακρινής 16
Α.Ε. Ελίμειας 13
Αλιάκμων Αιανής 12
Μακεδονικός  Κοζάνης 10
Α.Ε. Κοζάνης 10
Α.Ε. Περδίκκα 10
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 6
Α.Μ.Σ. Γαλατινή 1

* η  Α.Ε. Ελίμειας και ο  Αλιάκμων Αιανής έχουν από έναν αγώνα λιγότερο

Η επόμενη αγωνιστική – 13η
Α.Ε. Ελίμειας – Εορδαϊκός
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου- Α.Σ. Βελβεντό
Μακεδονικός  Κοζάνης – Αστραπή Κλείτου
Μακεδονικός Σιάτιστας – Αναγέννηση Εράτυρας
Μακεδονικός Φούφα – Αλιάκμων Αιανής
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων – Α.Μ.Σ. Γαλατινή
Α.Ε. Περδίκκα – Α.Ε. Κοζάνης
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας – Απόλλων Ακρινής

Β’ κατηγορία ΕΠΣ Κοζάνης

1ος  όμιλος
Συνεχίζει την ανοδική του πορεία ο Τιτάν
Έγινε της ανατροπής στο Λιβαδερό … αγγλικό διπλό η Κοζάνη 2004
Δύσκολο αλλά δίκαιο διπλό το Βατερό
Ανέβασε στροφές στο δεύτερο μέρος και καθάρισε η  Άνω Κώμη
Τρίποντο για το Πρωτοχώρι που ανεβαίνει
Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς  Κρανίδια, Αγία Παρασκευή και ΑΟ Τρανοβάλτου, Ιωνικός Βαθυλάκκου

Αποτελέσματα 11ης αγωνιστικής
Α.Ε. Άνω Κώμης – Έλατος Ελάτης  3-0
Τιτάν Σερβίων – Ερμής Πλατανορέμματος  5-0
Δόξα Ροδιανής – Κένταυρος Πρωτοχωρίου 0-2
Αναγέννηση Λιβαδερού – Κοζάνη 2004 3-4
ΑΕ Κρανιδίων – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής  1-1
Μ. Αλ. Λευκοπηγής – Εθνικός Βατερού  1-3
ΑΟ Τρανοβάλτου – Ιωνικός Βαθυλάκκου  2-2
     

Βαθμολογία
Εθνικός Βατερού 29
Τιτάν Σερβίων 20
Α.Ε. Άνω Κώμης 20
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 19
Ιωνικός Βαθυλάκκου 19
Μ. Αλ. Λευκοπηγής 16
Κένταυρος Πρωτοχωρίου 16
Κοζάνη 2004 14  
Έλατος Ελάτης 13
Αναγέννηση Λιβαδερού 11
ΑΟ Τρανοβάλτου 9
ΑΕ Κρανιδίων 8
Ερμής Πλατανορέμματος 6
Δόξα Ροδιανής 5                                                                                          

Η επόμενη αγωνιστική   – 12η
Τιτάν Σερβίων – Α.Ε. Άνω Κώμης             
Έλατος Ελάτης – Δόξα Ροδιανής              
Ερμής Πλατανορέμματος – Αναγέννηση Λιβαδερού     
Κένταυρος Πρωτοχωρίου – ΑΕ Κρανιδίων           
Κοζάνη 2004 – Μ. Αλ. Λευκοπηγής          
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής – Ιωνικός Βαθυλάκκου           
Εθνικός Βατερού – ΑΟ Τρανοβάλτου

2ος  όμιλος
Χόρεψε και στο γήπεδο ο ΠΑΟΚ Κοίλων
Νέο τρίποντο για τον Ατρόμητο
Πέρασε απ΄το Λιάππειο η Άρδασσα
Σπουδαίο διπλό του Πολυνίκη
Μοιρασιά στα Πετρανά
Πέρασε από τοην Ποντοκώμη η Ασβεστόπετρα … σημαντικό διπλό
Ανάσα για Κρυόβρυση

Αποτελέσματα 11ης αγωνιστικής
ΑΣ Ποντοκώμης – Ερμής Ασβεστόπετρας  1-2
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας – Μ. Αλ. Χαραυγής  1-0
Ακρίτες Κοζάνης – Μ.  Αλ.  Άρδασσας 2-3
Άρης Μαυροπηγής – Ηρακλής Κρυόβρυσης  1-3
ΕΑΣ Ανθότοπος – ΠΑΟΚ Κοίλων  1-3
Βέρμιο Καρυοχωρίου – Πολυνίκης 1-2
Κεραυνός Πετρανών – Δόξα Μικροκάστρου 2-2

Βαθμολογία
ΠΑΟΚ Κοίλων 30
Μ. Αλ. Άρδασσας 26
ΕΑΣ Ανθότοπος 22
Ερμής Ασβεστόπετρας 20
Κεραυνός Πετρανών 19
Δόξα Μικροκάστρου14
Πολυνίκης 14
ΑΣ Ποντοκώμης 13
Ηρακλής Κρυόβρυσης 13
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 13
Μ. Αλ. Χαραυγής 12
Ακρίτες Κοζάνης 11
Βέρμιο Καρυοχωρίου 11
Άρης Μαυροπηγής 0

Η επόμενη αγωνιστική  – 12η
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας – ΑΣ Ποντοκώμης        
Ερμής Ασβεστόπετρας – Ακρίτες Κοζάνης           
Μ. Αλ. Χαραυγής – Άρης Μαυροπηγής
Μέγας Αλ. Άρδασσας – ΕΑΣ Ανθότοπος             
Ηρακλής Κρυόβρυσης – Βέρμιο Καρυοχωρίου  
ΠΑΟΚ Κοίλων – Δόξα Μικροκάστρου    
Πολυνίκης – Κεραυνός Πετρανών

Γ’ κατηγορία

Πήρε το παιχνίδι το εξ αναβολής ο Κρόκος κι έπιασε δεύτερη θέση

1ος  όμιλος
ΑΟ Κρόκου – Πρόοδος Μεταξά 2-1

Ματιές στα σπορ

  
eve_kaplanoglou17
 

Σχολιάστε