ΕΠΣ Κοζάνης: Γκολ, νεύρα, ένταση – Τα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου 13 – 14 Δεκεμβρίου

Α’ κατηγορία
Ισοπαλία με φωνές στο ντέρμπι του Βοΐου
Νίκη οξυγόνο για την Αναγέννηση
Ξεπέρασε και την Αιανή ο Φούφας … συνεχίζει μόνος στην κορυφή
Λευκή ισοπαλία στο στρατιωτικό
Επεισοδιακή νίκη του Βοΐου
Έβγαλαν εξάσφαιρο τα Καραγιάννεια
Καθάρισε ο Εορδαϊκός στον Κρόκο
Βαθιά ανάσα της ΑΕ Κοζάνης .. παράπονα ο Περδίκκας

13η αγωνιστική
Μακεδονικός Σιάτιστας – Αναγέννηση Εράτυρας 1-1
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας – Απόλλων Ακρινής  2-0
Μακεδονικός Φούφα – Αλιάκμων Αιανής  3-0
Μακεδονικός  Κοζάνης – Αστραπή Κλείτου 0-0
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου- Α.Σ. Βελβεντό 3-2
Α.Ε. Περδίκκα – Α.Ε. Κοζάνης 1-4
Α.Ε. Ελίμειας – Εορδαϊκός  0-3
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων – Α.Μ.Σ. Γαλατινή  6-1

Βαθμολογία
Μακεδονικός Φούφα 33
Εορδαϊκός 32
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων 29
Αστραπή Κλείτου 27
Μακεδονικός Σιάτιστας 27
Αναγέννηση Εράτυρας 23
Ακαδημία Ποδοσφαίρου  Βοΐου               20
Α.Σ. Βελβεντό 19
Απόλλων Ακρινής 16
Αλιάκμων Αιανής 15
Α.Ε. Ελίμειας 13
Α.Ε. Κοζάνης 13
Μακεδονικός  Κοζάνης 11
Α.Ε. Περδίκκα 10
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 9
Α.Μ.Σ. Γαλατινή 1

Η επόμενη αγωνιστική – 14η
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου – Α.Ε. Ελίμειας
Εορδαϊκός – Μακεδονικός  Κοζάνης
Α.Σ. Βελβεντό – Μακεδονικός Σιάτιστας
Αστραπή Κλείτου – Μακεδονικός Φούφα
Αναγέννηση Εράτυρας – Α.Ε.Π. Καραγιαννίων
Αλιάκμων Αιανής – Α.Ε. Περδίκκα
Α.Μ.Σ. Γαλατινή – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας
Α.Ε. Κοζάνης – Απόλλων Ακρινής

Β’ κατηγορία   

1ος  όμιλος
Το βιολί του το Βατερό!
Πραγματικός Τιτάνας .. πήρε το ντέρμπι!
Μίλησε στο τέλος η Κοζάνη 2004
Σούπερ διπλό ο Βαθύλακκος
Είναι «ζωντανή» η Ροδιανή
Επιτέλους νίκη για το Πλατανόρεμμα
Ανοδική πορεία το Πρωτοχώρι

12η αγωνιστική
Τιτάν Σερβίων – Α.Ε. Άνω Κώμης  4-0
Κοζάνη 2004 – Μ. Αλ. Λευκοπηγής  3-0
Ερμής Πλατανορέμματος – Αναγέννηση Λιβαδερού 4-1
Εθνικός Βατερού – ΑΟ Τρανοβάλτου 2-0
Έλατος Ελάτης – Δόξα Ροδιανής 2-3
Κένταυρος Πρωτοχωρίου – ΑΕ Κρανιδίων  2-0
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής – Ιωνικός Βαθυλάκκου 0-1

Βαθμολογία
Εθνικός Βατερού 32
Τιτάν Σερβίων 23
Α.Ε. Άνω Κώμης 20
Ιωνικός Βαθυλάκκου 20
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 19
Κένταυρος Πρωτοχωρίου 19
Κοζάνη 2004 17
Μ. Αλ. Λευκοπηγής 16
Έλατος Ελάτης 13
Αναγέννηση Λιβαδερού 11
ΑΟ Τρανοβάλτου 9
Ερμής Πλατανορέμματος 9
ΑΕ Κρανιδίων 8
Δόξα Ροδιανής 8
                                                                                                                    

Η επόμενη αγωνιστική   – 13η
Α.Ε. Άνω Κώμης – Δόξα Ροδιανής           
Αναγέννηση Λιβαδερού – Τιτάν Σερβίων            
ΑΕ Κρανιδίων – Έλατος Ελάτης
Μ. Αλ. Λευκοπηγής – Ερμής Πλατανορέμματος
Ιωνικός Βαθυλάκκου – Κένταυρος Πρωτοχωρίου            
ΑΟ Τρανοβάλτου – Κοζάνη 2004             
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής – Εθνικός Βατερού

2ος  όμιλος
Και μαθηματικά πρωταθλητής χειμώνα ο ΠΑΟΚ Κοίλων
Ψυχωμένη η Ποντοκώμη πήρε το διπλό
Καπάρωσε την δεύτερη θέση η Άρδασσα
Μεγάλη νίκη του Πολυνίκη!
Αέρας η Ασβεστόπετρα
Μοιράστηκαν γκολ βαθμούς και εντυπώσεις Κρυόβρυση και Καρυοχώρι
Τρίποντο για την Χαραυγή

12η αγωνιστική
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας – ΑΣ Ποντοκώμης  2-3
Μέγας Αλ. Άρδασσας – ΕΑΣ Ανθότοπος 2-1  
Πολυνίκης – Κεραυνός Πετρανών 2-0
Ερμής Ασβεστόπετρας – Ακρίτες Κοζάνης  4-0
Μ. Αλ. Χαραυγής – Άρης Μαυροπηγής  2-1
Ηρακλής Κρυόβρυσης – Βέρμιο Καρυοχωρίου 2-2
ΠΑΟΚ Κοίλων – Δόξα Μικροκάστρου  3-0

Βαθμολογία
ΠΑΟΚ Κοίλων 33
Μ. Αλ. Άρδασσας 29
Ερμής Ασβεστόπετρας 23
ΕΑΣ Ανθότοπος 22
Κεραυνός Πετρανών 19
Πολυνίκης 17
ΑΣ Ποντοκώμης 16
Δόξα Μικροκάστρου14
Ηρακλής Κρυόβρυσης 14
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 13
Μ. Αλ. Χαραυγής 12
Βέρμιο Καρυοχωρίου 12
Ακρίτες Κοζάνης 11
Άρης Μαυροπηγής 0

Η επόμενη αγωνιστική  – 13η
ΑΣ Ποντοκώμης – Ακρίτες Κοζάνης         
Άρης Μαυροπηγής – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας
ΕΑΣ Ανθότοπος – Ερμής Ασβεστόπετρας             
Βέρμιο Καρυοχωρίου – Μ. Αλ. Χαραυγής           
Δόξα Μικροκάστρου – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας
Κεραυνός Πετρανών – Ηρακλής

Από τις Ματιές στα σπορ

Σχολιάστε