Γ’ Εθνική: Ήττα στην Φιλιππιάδα η Κοζάνη – Νίκη ελπίδας ο Πυρσός – Κόλλησε στο μηδέν ο Φιλώτας – Βαριά ήττα της Καστοριάς

Με άδειες τις αποσκευές  γυρίζει από την Φιλιππιάδα η Κοζάνη καθώς γνώρισε την ήττα με 3-0 από τον Εθνικό.
Η Κοζάνη προδόθηκε από την αστοχία στην τελική προσπάθεια αφού ιδίως στο α’  ημίχρονο έχασε πολλές ευκαιρίες.

Στο 9′ Γατσέλος, στο 68′ο  Γήτας, με εύστοχο χτύπημα πέναλτι (αποβολή Καραμπατζάκη και στο 71′  ο Μπενίσκος  διαμόρφωσαν τη μεγάλη νίκη της Φιλιππιάδας.
Είναι ζωντανός ο Πυρσός αφού κατάφερε να διπλασιάσει τις νίκες του στο πρωτάθλημα. Οι πράσινοι επιβλήθηκαν δύσκολα επί του Αποστόλου Παύλου  με σκορ 2-1.Το σκορ άνοιξε στο 10΄ο Λάλλος για να ισοφαρίσει το Μακροχώρι στο 39΄ο Σαρασκέρης
Στο 56΄πάλι ο Λάλλος έδωσε τη σημαντική νίκη  στην ομάδα του  Κόλλησε στο μηδεν ο Φιλώτας ,με αντίπαλο τον Εθνικό Αλ.
 Το παιχνίδι ήταν μέτριο ποιοτικά και σε γενικές γραμμές κρίνεται δίκαιο  Κάποια παράπονα εκφράστηκαν από πλευράς γηπεδούχων για την διαιτησία.
Βαριά ήττα της Καστοριάς από το Βυζάντιο Κοκκινοχώματος με 5-1. Οι γηπεδούχοι μπήκαν με… φόρα στο ματς και κατάφεραν με σκόρερ τον Μαρκόπουλο στο 1’, στο 5’ και στο 8’ να προηγηθούν με 3-0 με το «καλημέρα»! Η… καταιγίδα δεν κόπασε και στο 11’ ο Μεντής έκανε το 4-0, ενώ στο 15’ ο Μουρατίδης πέτυχε το 5ο γκολ των γηπεδούχων. Οι φιλοξενούμενοι σημείωσαν το γκολ της τιμής στο 36’ με τον Ντάμζι να διαμορφώνει το τελικό 5-1. Μάλιστα, αξίζει να σημειωθεί πως στο δεύτερο ημίχρονο το Βυζάντιο είχε και τρία δοκάρια με τους Μεταλλίδη, Σαουλίδη και Μαρκόπουλο.