ΕΠΣ Κοζάνης: Φωτιά οι επιθέσεις, τρικυμία στις άμυνες! Αποτελέσματα και βαθμολογίες Σαββατοκύριακου 20-21 Δεκεμβρίου

Α’ κατηγορία
 Μόνος στην κορυφή ο Εορδαϊκός
Με ψυχή το Κλείτος … αυτοκτονικές φάσεις ο Φούφας
Χαμογέλασε το Βόιο
Εφτάψυχο το Βελβεντό
Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς ΑΕΚ και Ακρινή
Αέρας πέρασε από την Εράτυρα η ΑΕΠ
Ακόμα σκοράρει η Αιανή
Φώναξε παρών η Γαλατινή

14η αγωνιστική
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου – Α.Ε. Ελίμειας  2-1
Α.Σ. Βελβεντό – Μακεδονικός Σιάτιστας  2-2
Αστραπή Κλείτου – Μακεδονικός Φούφα 2-2
Α.Ε. Κοζάνης – Απόλλων Ακρινής 1-1
Αναγέννηση Εράτυρας – Α.Ε.Π. Καραγιαννίων 0-4
Εορδαϊκός – Μακεδονικός  Κοζάνης 3-0
Α.Μ.Σ. Γαλατινή – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 3-1
Αλιάκμων Αιανής – Α.Ε. Περδίκκα 8-2

Βαθμολογία
Εορδαϊκός 35
Μακεδονικός Φούφα 34
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων 32
Αστραπή Κλείτου 28
Μακεδονικός Σιάτιστας 28
Αναγέννηση Εράτυρας 23
Ακαδημία Ποδοσφαίρου  Βοΐου               23
Α.Σ. Βελβεντό 20
Αλιάκμων Αιανής 18
Απόλλων Ακρινής 17
Α.Ε. Κοζάνης 14
Α.Ε. Ελίμειας 13
Μακεδονικός  Κοζάνης 11
Α.Ε. Περδίκκα 10
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 10
Α.Μ.Σ. Γαλατινή 4

Η επόμενη αγωνιστική – 15η (τελευταία 1ου γύρου)
Α.Ε. Ελίμειας – Μακεδονικός  Κοζάνης
Μακεδονικός Σιάτιστας – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου
Μακεδονικός Φούφα – Εορδαϊκός
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων – Α.Σ. Βελβεντό
Α.Ε. Περδίκκα – Αστραπή Κλείτου
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας – Αναγέννηση Εράτυρας
Απόλλων Ακρινής – Αλιάκμων Αιανής
Α.Ε. Κοζάνης – Α.Μ.Σ. Γαλατινή

Β’ κατηγορία   

1ος  όμιλος
Ισόπαλο το ντέρμπι της Αγίας Παρασκευής
Δια πυρρός και σιδήρου η νίκη της Άνω Κώμης
Συνεχίζει την ανοδική  του πορεία ο Τιτάν
Νίκη με ανατροπή η Ελάτη
Τρίποντο για το Τρανόβαλτο
Έβγαλε 6σφαιρο το Πλατανόρεμμα
Μεγάλο διπλό του Πρωτοχωρίου

13η αγωνιστική (τελευταία 1ου γύρου)
Α.Ε. Άνω Κώμης – Δόξα Ροδιανής  1-0
Αναγέννηση Λιβαδερού – Τιτάν Σερβίων 0-3
ΑΟ Τρανοβάλτου – Κοζάνη 2004  2-0  
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής – Εθνικός Βατερού 1-1
ΑΕ Κρανιδίων – Έλατος Ελάτης  2-3
Μ. Αλ. Λευκοπηγής – Ερμής Πλατανορέμματος 2-6  
Ιωνικός Βαθυλάκκου – Κένταυρος Πρωτοχωρίου 0-1

Βαθμολογία
Εθνικός Βατερού 33
Τιτάν Σερβίων 26
Α.Ε. Άνω Κώμης 23
Κένταυρος Πρωτοχωρίου 22
Ιωνικός Βαθυλάκκου 20
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 20
Κοζάνη 2004 17
Μ. Αλ. Λευκοπηγής 16
Έλατος Ελάτης 16
ΑΟ Τρανοβάλτου 12
Ερμής Πλατανορέμματος 12
Αναγέννηση Λιβαδερού 11
ΑΕ Κρανιδίων 8
Δόξα Ροδιανής 8
                                                                                                                    

Η επόμενη αγωνιστική  – 14η
Αναγέννηση Λιβαδερού – Α.Ε. Άνω Κώμης
Δόξα Ροδιανής  – ΑΕ Κρανιδίων
Τιτάν Σερβίων  – Μ. Αλ. Λευκοπηγής
Έλατος Ελάτης  – Ιωνικός Βαθυλάκκου
Ερμής Πλατανορέμματος – ΑΟ Τρανοβάλτου
Κένταυρος Πρωτοχωρίου – Εθνικός Βατερού
Κοζάνη 2004 – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής

2ος  όμιλος
Καθάρισε εύκολα ο ΠΑΟΚ Κοίλων
Μοιρασιά σε Μικρόκαστρο και Ανθότοπο
Σε δεύτερη μοίρα η νίκη της Χαραυγής … σοβαρός τραυματισμός νεαρού ποδοσφαιριστή
Δύσκολη νίκη της Ποντοκώμης
Πήρε τον πρώτο της βαθμό η Μαυροπηγή
Μοιρασιά στα Πετρανά βαθμός χρυσάφι για την Κρυόβρυση

13η αγωνιστική (τελευταία 1ου γύρου)
Δόξα Μικροκάστρου – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 2-2
ΕΑΣ Ανθότοπος – Ερμής Ασβεστόπετρας  1-1
Βέρμιο Καρυοχωρίου – Μ. Αλ. Χαραυγής  1-2
ΠΑΟΚ Κοίλων – Πολυνίκης  3-0
ΑΣ Ποντοκώμης – Ακρίτες Κοζάνης  3-2
Άρης Μαυροπηγής – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 1-1
Κεραυνός Πετρανών – Ηρακλής Κρυόβρυσης  1-1

Βαθμολογία
ΠΑΟΚ Κοίλων 36
Μ. Αλ. Άρδασσας 30
Ερμής Ασβεστόπετρας 24
ΕΑΣ Ανθότοπος 23
Κεραυνός Πετρανών 20
ΑΣ Ποντοκώμης 19
Μ. Αλ. Χαραυγής 18
Πολυνίκης 17
Δόξα Μικροκάστρου15
Ηρακλής Κρυόβρυσης 15
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 14
Βέρμιο Καρυοχωρίου 12
Ακρίτες Κοζάνης 11
Άρης Μαυροπηγής 1

Η επόμενη αγωνιστική  – 14η
Άρης Μαυροπηγής  – ΑΣ Ποντοκώμης
Ακρίτες Κοζάνης – ΕΑΣ Ανθότοπος
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας  – Βέρμιο Καρυοχωρίου
Ερμής Ασβεστόπετρας  – Δόξα Μικροκάστρου
Μ. Αλ. Χαραυγής – Κεραυνός Πετρανών
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας – Πολυνίκης
Ηρακλής Κρυόβρυσης  – ΠΑΟΚ Κοίλων  

Πηγή: Ματιές στα Σπορ

Σχολιάστε