ΕΠΣ Κοζάνης: Όλα τα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου 20 – 21 Σεπτεμβρίου

Α’ κατηγορία: Έγινε της αποβολής –   Ημέρα των γηπεδούχων
Οι γηπεδούχοι είχαν την τιμητική τους το Σάββατο  αφού είχαμε πέντε νίκες στα πέντε παιχνίδια που έγιναν.
Την 2η αγωνιστική την παράσταση έκλεψαν οι έξι αποβολές σε τρία παιχνίδια, αλλά και η αποχώρηση της Γαλατινής για 7 λεπτά περίπου από το γήπεδο.

Ευτυχώς στο τέλος επικράτησε η λογική  και οι παίκτες επέστρεψαν για να συνεχιστεί η αναμέτρηση.
Δύο  αποβολές είχαμε στο παιχνίδι Μακεδονικού – Περδίκκα (αποβλήθηκαν οι τερματοφύλακες των ομάδων ), δύο στο παιχνίδι Αστραπής Κλείτου – Γαλατινής (και οι δύο για την Γαλατινή ) και δύο  στο Μακεδονικός Σιάτιστας – ΑΕΠ Καραγιαννίων (από μία αποβολή οι δύο ομάδες)
Πραγματικόντέρμπι έγινε στην Πτολεμαΐδα, μεταξύ του Εορδαϊκού και του Απόλλων Ακρινής. Οι δυο ομάδες με την απόδοσή τους έδειξαν πως θα είναι  και φέτος οι πρωταγωνιστές του πρωταθλήματος.
Εράτυρα και Αιανή μοιράστηκαν γκολ, βαθμούς σε ένα παιχνίδι που έσπασαν καρδιές με τις εναλλαγές του σκορ.  

Αποτελέσματα:
Βάλθηκε να τρελάνει κόσμο το Βελβεντό..Mεγάλη νίκη επί της ΑΕΚ και δύο στα δύο .
Με τριάρες προχώρησαν Φούφας, Κλείτος, Ακαδημία Βοίου
Έσπασαν  το ρόδι ο Μακεδονικός Κοζάνης  και ο Μακεδονικός Σιάτιστας  που πέτυχαν αγχωτικές νίκες επί του Περδίκκα και της ΑΕΠ Καραγιαννίων αντίστοιχα.
Πήρε το ντέρμπι ο Εορδαϊκός
Θεαματική ισοπαλία στην Εράτυρα

2η αγωνιστική
Μακεδονικός Κοζάνης – Α.Ε. Περδίκκα 1-0
Μακεδονικός Σιάτιστας – Α.Ε.Π. Καραγιαννίων 1-0
Μακεδονικός Φούφα – Α.Ε. Ελίμειας 3-0
Ακαδημία Π. Βοΐου – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 3-1
Α.Σ. Βελβεντό – Α.Ε. Κοζάνης 4-0
Αστραπή Κλείτου – Α.Μ.Σ. Γαλατινή 3-0
Εορδαϊκός – Απόλλων Ακρινής 1-0
Αναγέννηση Εράτυρας – Αλιάκμων Αιανής 2-2

Βαθμολογία
 
 
Βαθμολογία
Αγων
Ν
Ι
Η
γκολ
διαφ
Β
1
2
2
0
0
6 – 1
5
6
2
2
2
0
0
4 – 0
4
6
3
2
2
0
0
3 – 0
3
6
4
2
1
1
0
4 – 2
2
4
5
2
1
1
0
2 – 1
1
4
6
2
1
0
1
4 – 3
1
3
7
2
1
0
1
5 – 4
1
3
8
2
1
0
1
1 – 1
0
3
9
2
1
0
1
5 – 6
-1
3
10
2
0
2
0
4 – 4
0
2
11
2
0
1
1
1 – 2
-1
1
12
2
0
1
1
4 – 7
-3
1
13
2
0
1
1
1 – 4
-3
1
14
2
0
1
1
2 – 5
-3
1
15
2
0
0
2
0 – 3
-3
0
16
2
0
0
2
2 – 5
-3

Η επόμενη αγωνιστική – 3η
Α.Ε. Ελίμειας – Α.Ε.Π. Καραγιαννίων
Α.Ε. Περδίκκα   – Μακεδονικός Φούφα
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας – Μακεδονικός Σιάτιστας
Απόλλων Ακρινής – Μακεδονικός  Κοζάνης
Α.Ε. Κοζάνης – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου
Α.Μ.Σ. Γαλατινή – Εορδαϊκός
Αλιάκμων Αιανής – Α.Σ. Βελβεντό
Αστραπή Κλείτου – Αναγέννηση Εράτυρας

Β’ κατηγορία
Οι γηπεδούχοι τον πρώτο λόγο στον 1ο όμιλο, οι φιλοξενούμενοι στον 2ο όμιλο στα παιχνίδια του Σαββάτου … την Κυριακή άλλαξαν τα δεδομένα

α’ όμιλος
Πήρε δύσκολα το ντέρμπι το Βατερό
Με τρία γκολ έκανε σεφτέ η Αγ. Παρασκευή με δύο η Άνω Κώμη που έκανε την ανατροπή
Μεγάλο διπλό του Πλατανορεμματος
Μοιρασιά  Μ. Αλ. Λευκοπηγής – Τιτάν Σερβίων,  Ιωνικός Βαθυλάκκου – Έλατος Ελάτης , ΑΕ Κρανιδίων – Δόξα Ροδιανής  

1η αγωνιστική
Εθνικός Βατερού – Κένταυρος Πρωτοχωρίου 2-1
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής – Κοζάνη 2004 3-1
 Α.Ε. Άνω Κώμης – Αναγέννηση Λιβαδερού  2-1          
ΑΕ Κρανιδίων – Δόξα Ροδιανής  1-1
Μ. Αλ. Λευκοπηγής – Τιτάν Σερβίων    1-1    
Ιωνικός Βαθυλάκκου – Έλατος Ελάτης   0-0
ΑΟ Τρανοβάλτου – Ερμής Πλατανορέμματος    1-5

Η επόμενη αγωνιστική   – 2η
ΑΕ Κρανιδίων – Α.Ε. Άνω Κώμης              
Αναγέννηση Λιβαδερού – Μ. Αλ. Λευκοπηγής
Δόξα Ροδιανής – Ιωνικός Βαθυλάκκου
Τιτάν Σερβίων – ΑΟ Τρανοβάλτου          
Έλατος Ελάτης – Εθνικός Βατερού          
Ερμής Πλατανορέμματος – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής  
Κένταυρος Πρωτοχωρίου – Κοζάνη 2004

β’ όμιλος

Με το δεξί  και διπλά στην πρεμιέρα για Άρδασσα, Ακρίτες και  Ατρόμητο
Στο 0-0 έμειναν Μικρόκαστρο και Ασβεστόπετρα
Δύσκολες νίκες για Κεραυνό και ΠΑΟΚ Κοίλων
Καθάρισε η Ποντοκώμη

1η αγωνιστική
Πολυνίκης – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας  0-2     
Βέρμιο Καρυοχωρίου – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 1-2
ΕΑΣ Ανθότοπος – Ακρίτες Κοζάνης   0-2     
Δόξα Μικροκάστρου – Ερμής Ασβεστόπετρας  0-0
 ΑΣ Ποντοκώμης – Άρης Μαυροπηγής  2-0
Κεραυνός Πετρανών – Μ. Αλ. Χαραυγής  2-1           
ΠΑΟΚ Κοίλων – Ηρακλής Κρυόβρυσης   2-1

Η επόμενη αγωνιστική  – 2η
ΕΑΣ Ανθότοπος – ΑΣ Ποντοκώμης          
Άρης Μαυροπηγής – Βέρμιο Καρυοχωρίου        
Ακρίτες Κοζάνης – Δόξα Μικροκάστρου              
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας – Κεραυνός Πετρανών              
Ερμής Ασβεστόπετρας – Πολυνίκης       
Μ. Αλ. Χαραυγής – ΠΑΟΚ Κοίλων           
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας – Ηρακλής Κρυόβρυσης

Ματιές στα σπορ

  
eve_kaplanoglou17
 

Σχολιάστε