Γ’ Εθνική: Δύο στα δύο η Κοζάνη – Πήρε τον πρώτο της βαθμό η Καστοριά – Ήττα για Φιλώτα και Πυρσό

1ος  όμιλος

Δεν κατάφερε να  πάρει βαθμό η βαθμούς η Θύελλα στο δεύτερο παιχνίδι της στη Γ΄ εθνική αφού γνώρισε την ήττα μέσα στην έδρα της από το Βυζάντιο Κοκκινοχώματος με σκορ 0-1.

Το γκολ που έκρινε τον αγώνα πέτυχε ο Μαρκόπουλος στο 76΄με τον τερματοφύλακα του Βυζαντίου Σουμελίδη  να κάνει άσεμνες χειρονομίες στην εξέδρα με συνέπεια να προκληθεί ένταση και να αποχωρήσει με κόκκινη κάρτα.

Λευκή ισοπαλία στην Καστοριά

Οι γουναράδες δεν τα κατάφεραν να πάρουν το τρίποντο με αντίπαλο το Αγιονέρι και υποχρεώθηκαν σε ισοπαλία 0-0

2ος  όμιλος

Ολοκληρώθηκε η 2η αγωνιστική στο πρωτάθλημα του 2ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής κατηγορίας, με την Κοζάνη να κάνει το 2 στα 2  επικρατώντας στην έδρα της τον Πύρασο με σκορ 2-1

Οι ερυθρόλευκοι με κεκτημένη ταχύτητα από το ματς με τον Βατανιακό   προηγήθηκαν στο νωρίς νωρίς 2-0 στο 7΄με γκολ του Παπαδόπουλου Κυριάκου και του Τσικόπουλου.

Ο Πύρασος κατάφερε να μειώσει πριν τελειώσει το πρώτο μέρος και να μπει ξανά στο παιχνίδι  . Στο δεύτερο ημίχρονο οι ρόλοι άλλαξαν οι ερυθρόλευκοι αγχώθηκαν, με τους φιλοξενούμενους να προσπαθούν να ισοφαρίσουν . Στο 78΄ φτασαν κοντά στην ισοφάριση , αλλά  Βίδρας ,με φοβερή επέμβαση έσωσε την παρτίδα

Ο Πυρσός για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι εκτός έδρας λύγισε στο δεύτερο ημίχρονο και γνώρισε την ήττα στην Νεοκαισάρεια με σκορ 2-0