ΕΠΣ Κοζάνης: Έβρεξε… και γκολ! Βαθμολογίες και αποτελέσματα

Α’ κατηγορία
Έβρεξε γκολ
Λευκή ισοπαλία Ελίμειας – Εορδαϊκού
Ισόπαλο το τοπικό ντέρμπι Μακεδονικού – ΑΕΚ
Στο «Χ» Αναγέννηση – Ακρινή όλα έγιναν στα τελευταία λεπτά
Ματσάρα και διπλό η Εράτυρα στον Φούφα
Πήρε το τρίποντο και  έχει το κεφάλι της ήσυχο η ΑΕΠ
Αέρας το Βόιο … σκόρπισε την Άρδασσα
Διπλό και βαθμολογική ανάσα για το Βελβεντό
Πήρε το ντέρμπι των ουραγών η Ελάτη
 
24η  αγωνιστική 
Τιτάν Σερβίων  – Έλατος Ελάτης  0-1
Μακεδονικός Φούφα  – Αναγέννηση Εράτυρας 2-3
Μακεδονικός  Κοζάνης  – Α.Ε. Κοζάνης 2-2
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου  – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 4-1
Άρης Μαυροπηγής  – Α.Σ. Βελβεντό  0-1
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας  – Απόλλων Ακρινής  1-1
Α.Ε. Ελίμειας  – Εορδαϊκός  0-0

Α.Ε.Π. Καραγιαννίων  – Α.Ε. Περδίκκα  1-0

 
 
Βαθμολογία
Α
Ν
Ι
Η
γκολ
διαφ
Β
1
24
21
3
0
76 – 16
60
66
2
24
17
5
2
59 – 30
29
56
3
24
12
5
7
39 – 35
4
41
4
24
11
7
6
41 – 26
15
40
5
24
12
4
8
46 – 43
3
40
6
24
11
6
7
57 – 43
14
39
7
24
10
8
6
47 – 33
14
38
8
24
10
6
8
41 – 32
9
36
9
24
10
4
10
37 – 30
7
34
10
24
7
8
9
39 – 41
-2
29
11
24
7
7
10
27 – 29
-2
28
12
24
8
4
12
30 – 44
-14
28
13
24
6
5
13
33 – 46
-13
23
14
24
3
5
16
20 – 52
-32
14
15
24
3
4
17
24 – 55
-31
13
16
24
2
3
19
24 – 85
-61
9


Επόμενη αγωνιστική

Έλατος Ελάτης  – Αναγέννηση Εράτυρας
Εορδαϊκός  – Τιτάν Σερβίων
Α.Ε. Περδίκκα  – Μακεδονικός Φούφα
Α.Ε. Κοζάνης  – Α.Ε. Ελίμειας
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας  – Α.Ε.Π. Καραγιαννίων 
Απόλλων Ακρινής  – Μακεδονικός  Κοζάνης
Α.Σ. Βελβεντό  – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου
Άρης Μαυροπηγής  – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας
 
Β’ κατηγορία 1ος όμιλος
 
Κέρδισαν με μεγάλα σκορ Βατερό και Αιανή
Πήρε το ντέρμπι κι ελπίζει το Κλείτος
Σημαντική νίκη για το Τρανόβαλτο
Μεγάλο διπλό της Αγίας Παρασκευής
Εύκολα πέρασε απ’ τις Αυλές το Πλατανόρεμα
Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς Λευκοπηγή Δαναοί
 
21η  αγωνιστική   
ΑΟ Τρανοβάλτου  – ΑΕ Κρανιδίων  2-1
Δόξα Ροδιανής  – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 1-4 
Αστραπή Κλείτου  – Κένταυρος Πρωτοχωρίου 3-0
Απόλλων Αυλών  – Ερμής Πλατανορέματος 0-5
Αλιάκμων Αιανής  – Αναγέννηση Λιβαδερού  4-0
Μ. Αλ. Λευκοπηγής  – Δαναοί Κοζάνης  2-2
Εθνικός Βατερού  – Κοζάνη 2004  5-1
 
 
 
Βαθμολογία
Α
Ν
Ι
Η
γκολ
διαφ
Β
1
21
16
4
1
62 – 14
48
52
2
21
16
4
1
61 – 19
42
52
3
21
16
2
3
72 – 16
56
50
4
21
14
3
4
52 – 24
28
45
5
21
9
7
5
27 – 25
2
34
6
21
9
5
7
51 – 41
10
32
7
21
8
3
10
31 – 41
-10
27
8
21
8
3
10
38 – 51
-13
27
9
21
6
6
9
25 – 27
-2
24
10
21
5
5
11
36 – 55
-19
20
11
21
5
2
14
21 – 51
-30
17
12
21
3
4
14
24 – 45
-21
13
13
21
3
4
14
22 – 55
-33
13
14
21
3
0
18
22 – 80
-58
4
 
 
Επόμενη αγωνιστική
Αστραπή Κλείτου  – ΑΟ Τρανοβάλτου
ΑΕ Κρανιδίων  – Απόλλων Αυλών
Κένταυρος Πρωτοχωρίου  – Δόξα Ροδιανής
Ερμής Πλατανορέματος  – Αλιάκμων Αιανής
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής  – Μ. Αλ. Λευκοπηγής
Αναγέννηση Λιβαδερού – Εθνικός Βατερού
Κοζάνη 2004 – Δαναοί Κοζάνης
 
 
Β’ κατηγορία  2ος όμιλος
 
Πέρασε από την Χαραυγή η Γαλατινή νίκη του Μακεδονικού με το Μικρόκαστρο και προβάρουν  τα κουστούμια για την Α’ κατηγορία
Μεγάλη νίκη των Ακριτών … φαίνεται να χάνει το τρένο της ανόδου ο ΠΑΟΚ Κοίλων
Μεγάλες νίκες του Ατρόμητου και του Καρυοχωρίου 
Νίκησε κι ελπίζει ο Ανθότοπος
Βαθμολογική ανάσα η Κρυόβρυση
 
21η  αγωνιστική   
ΑΣ Ποντοκώμης  – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας  1-3
Μ. Αλ. Χαραυγής  – ΑΜΣ Γαλατινής  1-2
Μακεδονικός Σιάτιστας  – Δόξα Μικροκάστρου  2-0
Ακρίτες Κοζάνης  – ΠΑΟΚ Κοίλων  3-2
Βέρμιο Καρυοχωρίου  – Ερμής Ασβεστόπετρας  3-1
Πολυνίκης  – ΕΑΣ Ανθότοπου  1-2
Ηρακλής Κρυόβρυσης  – Ακαδημία Σιάτιστας  4-0
 
 
 
Βαθμολογία
Α
Ν
Ι
Η
γκολ
διαφ
Β
1
21
17
2
2
69 – 27
42
53
2
21
16
4
1
63 – 27
36
52
3
21
13
4
4
53 – 24
29
43
4
21
11
4
6
44 – 26
18
37
5
21
11
3
7
47 – 40
7
36
6
21
10
1
10
55 – 52
3
31
7
21
7
7
7
32 – 34
-2
28
8
21
7
3
11
45 – 50
-5
24
9
21
7
2
12
27 – 34
-7
23
10
21
5
6
10
27 – 38
-11
21
11
21
6
1
14
36 – 69
-33
19
12
21
5
3
13
30 – 46
-16
18
13
21
4
6
11
29 – 52
-23
18
14
21
4
2
15
31 – 69
-38
14
 
 
Επόμενη αγωνιστική
Μακεδονικός Σιάτιστας  – Μ. Αλ. Χαραυγής
ΑΜΣ Γαλατινής  – Πολυνίκης
Δόξα Μικροκάστρου  – Ακρίτες Κοζάνης
ΕΑΣ Ανθότοπου  – Βέρμιο Καρυοχωρίου
ΠΑΟΚ Κοίλων  – Ηρακλής Κρυόβρυσης
Ερμής Ασβεστόπετρας  – ΑΣ Ποντοκώμης
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας  – Ακαδημία Σιάτιστας
 
 
 
Γ’ κατηγορία
 
Κέρδισαν οι πρωτοπόροι Βαθύλακκος και Άνω Κώμη
Επέστρεψε στις επιτυχίες η Λευκόβρυση
Το βιολί τους τα Πετρανά, νέα νίκη
Εξάσφαιρο έβγαλαν οι Ελπίδες
Πήραν το ντέρμπι οι Πύργοι
Έβρεχε γκολ στο Μεταξά, διπλό για τον ΑΟ Κρόκου
 
 
19η αγωνιστική
Άρης Καλονερίου  – Ιωνικός Βαθυλάκκου 0-1
ΑΕ Άνω Κώμης  – Δράση Τσοτυλίου 3-1
ΑΟ Πύργων  – Αίας Μικροβάλτου  3-1
Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης  – ΑΕ Καισαριάς – Κήπου-Σπάρτου 6-0
Πρόοδος Μεταξά  – ΑΟ Κρόκου 3-6
Δόξα Λευκόβρυσης  – ΑΣ Καρυδίτσας 3-1
Κεραυνός  Πετρανών  – Ηρακλής Πτολεμαΐδας 4-2
 
 
 
Βαθμολογία
Α
Ν
Ι
Η
γκολ
διαφ
Β
1
19
16
2
1
58 – 12
46
50
2
19
15
2
2
51 – 19
32
47
3
19
14
1
4
40 – 19
21
43
4
19
13
2
4
62 – 23
39
41
5
19
10
4
5
48 – 26
22
34
6
19
9
2
8
46 – 47
-1
29
7
19
8
1
10
42 – 40
2
25
8
19
8
1
10
43 – 43
0
25
9
19
7
2
10
42 – 46
-4
23
10
19
7
3
9
43 – 41
2
22
11
19
7
1
11
29 – 45
-16
22
12
19
5
3
11
35 – 46
-11
18
13
19
2
0
17
18 – 70
-52
6
14
19
0
0
19
18 – 98
-80
0
 
 
Επόμενη αγωνιστική
Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης  – ΑΟ Πύργων
Αίας Μικροβάλτου  – Πρόοδος Μεταξά
ΑΕ Καισαριάς – Κήπου-Σπάρτου  – Δόξα Λευκόβρυσης
ΑΟ Κρόκου  – Άρης Καλονερίου
ΑΣ Καρυδίτσας  – ΑΕ Άνω Κώμης
Ιωνικός Βαθυλάκκου  – Κεραυνός  Πετρανών

Δράση ΤσοτυλίουΗρακλής Πτολεμαΐδας

Από τις Ματιές στα Σπορ

Σχολιάστε