ΕΠΣ Κοζάνης: Πρωταθλητής ο Εορδαϊκός… ένταση στο ντέρμπι – Ομοβροντίες από γκολ – Πήρε φωτιά η ουρά στη Β” κατηγορία!

Α’ κατηγορία

Πρωταθλητής ο Εορδαϊκός
Ισόπαλο το ντέρμπι
Κέρδισε κι ανέβηκε στην 3η θέση η Ακρινή
Αντεπίθεση της Άρδασσας … νέο τρίποντο
Λευκή ισοπαλία στο Βελβεντό


Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς Αναγέννηση και ΑΕΠ
Λύτρωση στις καθυστερήσεις για τον Περδίκκα
Διπλό  βάλσαμο για το Μακεδονικό
Ακόμα σκοράρει η Ελίμεια
 
27η  αγωνιστική 
Α.Ε. Κοζάνης  – Εορδαϊκός  1-1
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου – Μακεδονικός  Κοζάνης  0-2
Α.Σ. Βελβεντό  – Μακεδονικός Φούφα 0-0
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας  – Αναγέννηση Εράτυρας 1-0
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας  – Α.Ε.Π. Καραγιαννίων  1-1
Άρης Μαυροπηγής  – Α.Ε. Ελίμειας  0-8
Έλατος Ελάτης  – Α.Ε. Περδίκκα  0-1
Απόλλων Ακρινής  – Τιτάν Σερβίων  1-0
 
    Βαθμολογία  Αγ Ν Ι Η γκολ διαφ Β
1 ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ 2007 ΠΤΟΛ/ΔΑΣ 27 23 4 0 86 – 18 68 73
2 Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ 27 19 6 2 67 – 33 34 63
3 ΑΠΟΛΛΩΝ 2010 ΑΚΡΙΝΗΣ 27 14 6 7 43 – 36 7 48
4 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ 27 13 8 6 48 – 27 21 47
5 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ 27 12 7 8 62 – 48 14 43
6 Α.Ε.Π. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΩΝ 27 12 5 10 44 – 33 11 41
7 Α.Ε. ΕΛΙΜΕΙΑΣ 27 11 7 9 51 – 35 16 40
8 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΦΟΥΦΑ 27 10 10 7 48 – 35 13 40
9 ΑΚΑΔ. ΠΟΔ. ΒΟΪΟΥ 27 12 4 11 47 – 48 -1 40
10 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 27 9 8 10 46 – 43 3 35
11 Α.Ε. ΠΕΡΔΙΚΚΑ 27 8 9 10 29 – 30 -1 33
12 Α.Σ. ΒΕΛΒΕΝΤΟ 27 9 5 13 33 – 47 -14 32
13 Μ. ΑΛΕΞ. ΑΡΔΑΣΣΑΣ 27 8 5 14 37 – 51 -14 29
14 ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ 27 3 5 19 24 – 63 -39 14
15 ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ 27 3 4 20 25 – 64 -39 13
16 ΑΡΗΣ ΜΑΥΡΟΠΗΓΗΣ 27 2 3 22 24 – 103 -79 9
 
Επόμενη αγωνιστική
Α.Ε. Κοζάνης  – Έλατος Ελάτης
Α.Ε. Περδίκκα  – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας
Εορδαϊκός  – Απόλλων Ακρινής
Αναγέννηση Εράτυρας  – Α.Σ. Βελβεντό
Τιτάν Σερβίων  – Άρης Μαυροπηγής
Μακεδονικός Φούφα  – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας
Α.Ε. Ελίμειας  – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου

Α.Ε.Π. Καραγιαννίων  – Μακεδονικός  Κοζάνης 


Β’ κατηγορία 1ος όμιλος
 
 
Εύκολα πέρασαν οι τρεις πρωτοπόροι … το θρίλερ συνεχίζεται…
Δέκα γκολ σημείωσε η Αιανή κι από τέσσερα Βατερό και Κλείτος
Εξάσφαιρο το Πρωτοχώρι
Μεγάλο διπλό στο Λιβαδερό για την Αγία Παρασκευή
Πήρε το τρίποντο η Ροδιανή
Δύσκολα λύγισε τους Δαναούς το Πλατανόρεμα
 
24η  αγωνιστική   
Κένταυρος Πρωτοχωρίου  – Κοζάνη 2004  6-1
Δόξα Ροδιανής  – ΑΟ Τρανοβάλτου 3-0
Απόλλων Αυλών  – Αλιάκμων Αιανής  0-10
Αστραπή Κλείτου  – Μ. Αλ. Λευκοπηγής 4-0
ΑΕ Κρανιδίων  – Εθνικός Βατερού 0-4
Ερμής Πλατανορέματος  -Δαναοί Κοζάνης 1-0

Αναγέννηση Λιβαδερού  – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής  1-4 

    Βαθμολογία  Αγ Ν Ι Η γκολ Διαφ Β
1 ΑΛΙΑΚΜΩΝ ΑΙΑΝΗΣ 24 19 4 1 78 – 20 58 61
2 Φ.Σ. ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΑΤΕΡΟΥ 24 19 4 1 73 – 16 57 61
3 ΑΣΤΡΑΠΗ ΚΛΕΙΤΟΥ 24 19 2 3 85 – 17 68 59
4 ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΠΡΩΤΟΧΩΡΙΟΥ 24 15 4 5 59 – 27 32 49
5 ΚΟΖΑΝΗ 2004 24 11 7 6 32 – 33 -1 40
6 ΕΡΜΗΣ ΠΛΑΤΑΝΟΡΡΕΥΜΑΤΟΣ 24 10 5 9 53 – 45 8 35
7 ΔΟΞΑ ΡΟΔΙΑΝΗΣ 24 10 3 11 43 – 56 -13 33
8 Α.Ε. ΚΡΑΝΙΔΙΩΝ 24 8 4 12 35 – 54 -19 28
9 Μ. ΑΛΕΞ. ΛΕΥΚΟΠΗΓΗΣ 24 6 8 10 28 – 34 -6 26
10 Α.Ο. ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟΥ 24 6 5 13 43 – 63 -20 23
11 Μ.Α.Π.Σ. ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 24 6 3 15 29 – 57 -28 21
12 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΒΑΔΕΡΟΥ 24 4 4 16 28 – 54 -26 16
13 ΔΑΝΑΟΙ 2000 ΚΟΖΑΝΗΣ 24 3 4 17 23 – 59 -36 13
14 ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΥΛΩΝ 24 3 1 20 26 – 100 -74 5
Β’ κατηγορία  2ος όμιλος
 
Αγκαλιάζει την πρώτη θέση η  Γαλατινή
Στραβοπάτησε ο Μακεδονικός Σιάτιστας …παλικαρίσιος βαθμός για την Κρυόβρυση
Πήρε το ντέρμπι κι ελπίζει ο Ανθότοπος
Αγγλικό σκορ σε Ασβεστόπετρα
Χιτσκοκική ισοπαλία στο παιχνίδι Πολυνίκης – Καρυοχώρι
Βαθιά ανάσα σωτηρίας  για το Μικρόκαστρο
 
24η  αγωνιστική   
Ακρίτες Κοζάνης  – Μ. Αλ. Χαραυγής  2-1
Πολυνίκης  – Βέρμιο Καρυοχωρίου  3-3
Μακεδονικός Σιάτιστας  – Ηρακλής Κρυόβρυσης  1-1
ΑΜΣ Γαλατινής  – ΑΣ Ποντοκώμης  5-3
Δόξα Μικροκάστρου  – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας  1-0
ΕΑΣ Ανθότοπου  – Ακαδημία Σιάτιστας  4-2
Ερμής Ασβεστόπετρας  – ΠΑΟΚ Κοίλων  4-3
 

 

    Βαθμολογία  Αγ Ν Ι Η γκολ διαφ Β
1 Α.Μ.Σ. ΓΑΛΑΤΙΝΗ 24 20 2 2 80 – 32 48 62
2 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ 24 18 5 1 70 – 29 41 59
3 ΠΑΟ ΚΟΙΛΩΝ ΚΟΖΑΝΗΣ 24 15 4 5 63 – 30 33 49
4 ΕΡΜΗΣ ΑΣΒΕΣΤΟΠΕΤΡΑΣ 24 13 3 8 53 – 45 8 42
5 ΑΚΡΙΤΕΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 24 12 4 8 46 – 31 15 40
6 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ 24 11 1 12 59 – 56 3 34
7 ΒΕΡΜΙΟΝ ΚΑΡΥΟΧΩΡΙΟΥ 24 7 8 9 37 – 42 -5 29
8 ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΚΑΣΤΡΟΥ 24 7 6 11 36 – 53 -17 27
9 Α.Σ. ΠΟΝΤΟΚΩΜΗΣ 24 8 2 14 32 – 42 -10 26
10 ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ 24 7 4 13 49 – 58 -9 25
11 Μ. ΑΛΕΞ. ΧΑΡΑΥΓΗΣ 24 6 6 12 31 – 45 -14 24
12 ΑΚΑΔ. ΠΟΔ. ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ 24 7 1 16 40 – 76 -36 22
13 Ε.Α.Σ. ΑΝΘΟΤΟΠΟΣ 24 6 2 16 38 – 74 -36 20
14 ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΡΥΟΒΡΥΣΗΣ 24 5 4 15 33 – 54 -21 19
Επόμενη αγωνιστική
ΑΟ Τρανοβάλτου  – Αλιάκμων Αιανής
Μ. Αλ. Λευκοπηγής  – Δόξα Ροδιανής
Εθνικός Βατερού  – Απόλλων Αυλών
Κοζάνη 2004 – Αστραπή Κλείτου
Δαναοί Κοζάνης  – ΑΕ Κρανιδίων
Αναγέννηση Λιβαδερού  – Κένταυρος Πρωτοχωρίου

ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής  – Ερμής Πλατανορέματος 



Γ’ κατηγορία
 
Νίκες για τους πρωτοπόρους Βαθύλακκο και Άνω Κώμη … βαδίζουν ολοταχώς για Β’ κατηγορία
Πέρασαν δύσκολα απ’ το Μικρόβαλτο τα Πετρανά
Πέρασε το εμπόδιο των Πύργων η Λευκόβρυση
Αγγλική νίκη ο Κρόκος
Διπλά για Καλονέρι και Ηρακλή Πτολεμαΐδας
 
22η αγωνιστική
Αίας Μικροβάλτου  – Κεραυνός  Πετρανών 1-2
Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης  – ΑΕ Άνω Κώμης 0-1
Ιωνικός Βαθυλάκκου  – ΑΣ Καρυδίτσας 2-0
Δόξα Λευκόβρυσης  – ΑΟ Πύργων 2-1
Πρόοδος Μεταξά  – Άρης Καλονερίου 1-3
ΑΕ Καισαριάς – Κήπου-Σπάρτου  – Ηρακλής Πτολεμαΐδας 1-4

ΑΟ Κρόκου  – Δράση Τσοτυλίου 5-3 


    Βαθμολογία  Αγ. Ν Ι Η γκολ Διαφ Β
1 ΙΩΝΙΚΟΣ ΒΑΘΥΛΑΚΚΟΥ 22 19 2 1 63 – 13 50 59
2 Α.Ε. ΑΝΩ ΚΩΜΗΣ 22 18 2 2 61 – 19 42 56
3 ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΟΒΡΥΣΗΣ 22 16 1 5 45 – 23 22 49
4 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΤΡΑΝΩΝ 22 15 2 5 67 – 27 40 47
5 ΕΛΠΙΔΕΣ Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ 22 11 4 7 50 – 30 20 37
6 ΔΟΞΑ ΒΕΡΜΙΟΥ ΠΥΡΓΩΝ 22 11 2 9 52 – 49 3 35
7 ΑΚΑΔ.ΗΡΑΚΛΗ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ 22 10 2 10 54 – 45 9 32
8 ΑΙΑΣ ΜΙΚΡΟΒΑΛΤΟΥ 22 9 2 11 51 – 51 0 29
9 Α.Ο. ΚΡΟΚΟΥ 22 9 1 12 39 – 51 -12 28
10 ΔΡΑΣΙΣ ΤΣΟΤΥΛΙΟΥ 22 7 4 11 48 – 49 -1 23
11 Α.Σ. ΚΑΡΥΔΙΤΣΑΣ 22 8 1 13 42 – 51 -9 25
12 ΠΡΟΟΔΟΣ ΜΕΤΑΞΑ 22 5 3 14 36 – 56 -20 18
13 ΑΡΗΣ ΚΑΛΟΝΕΡΙΟΥ 22 3 0 19 24 – 78 -54 9
14 Α.Ε. ΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ-ΚΗΠΟΥ-ΣΠΑΡΤΟΥ 22 0 0 22 20 – 110 -90 0


  
Επόμενη αγωνιστική
ΑΟ Πύργων  – Άρης Καλονερίου
ΑΕ Άνω Κώμης  – Δόξα Λευκόβρυσης
Κεραυνός  Πετρανών  – Πρόοδος Μεταξά
Ηρακλής Πτολεμαΐδας  – Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης
Δράση Τσοτυλίου  – Αίας Μικροβάλτου
Ιωνικός Βαθυλάκκου  – ΑΕ Καισαριάς – Κήπου-Σπάρτου

ΑΣ Καρυδίτσας  – ΑΟ Κρόκου

Από τις Ματιές στα Σπορ

Σχολιάστε