ΕΠΣ Κοζάνης: Επιθέσεις πολυβόλα… Τρικυμία στις άμυνες! Αποτελέσματα και Βαθμολογίες Σαββατοκύριακου

Εύκολο απόγευμα για τον Εορδαϊκό
Διπλό στο Βόιο κι έπιασε 3η θέση η Αναγέννηση Πτολεμαΐδας
Μοιράστηκαν γκολ βαθμούς κι εντυπώσεις Ελίμεια και Ακρινή
 

Νίκη με ανατροπή της ΑΕΠ Καραγιανίων 

Μεγάλο διπλό της Άρδασσας στο Φούφα
Τυφώνας η ΑΕΚ πέρασε από τα Σέρβια
Μοιράστηκαν βαθμούς Εράτυρα και Περδίκκας … έκλεψε τις εντυπώσεις ο Περδίκκας
Πήρε το ντέρμπι με διπλό στο Βόιο η Αναγέννηση Πτολεμαΐδας
Επέστρεψε στις νίκες ο Μακεδονικός
 
26η  αγωνιστική 
Μακεδονικός Φούφα  – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας  1-2
Αναγέννηση Εράτυρας  – Α.Ε. Περδίκκα  1-1
Μακεδονικός  Κοζάνης  – Άρης Μαυροπηγής  5-0
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου  – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας  0-1
Τιτάν Σερβίων  – Α.Ε. Κοζάνης   1-5
Εορδαϊκός  – Έλατος Ελάτης  6-1
Α.Ε. Ελίμειας  – Απόλλων Ακρινής  1-1
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων  – Α.Σ. Βελβεντό  2-1
 
 
 
Βαθμολογία
Αγ
Ν
Ι
Η
γκολ
δια
Β
1
26
23
3
0
85 – 17
68
72
2
26
19
5
2
66 – 32
34
62
3
26
13
7
6
47 – 26
21
46
4
26
13
6
7
42 – 36
6
45
5
26
12
7
7
62 – 47
15
43
6
26
12
4
10
43 – 32
11
40
7
26
12
4
10
47 – 46
1
40
8
26
10
9
7
48 – 35
13
39
9
26
10
7
9
43 – 35
8
37
10
26
8
8
10
44 – 43
1
32
11
26
9
4
13
33 – 47
-14
31
12
26
7
9
10
28 – 30
-2
30
13
26
7
5
14
36 – 51
-15
26
14
26
3
5
18
24 – 62
-38
14
15
26
3
4
19
25 – 63
-38
13
16
26
2
3
21
24 – 95
-71
9
                                                
 
Επόμενη αγωνιστική
Έλατος Ελάτης  – Α.Ε. Περδίκκα
Α.Ε. Κοζάνης  – Εορδαϊκός
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας  – Αναγέννηση Εράτυρας
Απόλλων Ακρινής  – Τιτάν Σερβίων
Α.Σ. Βελβεντό  – Μακεδονικός Φούφα
Άρης Μαυροπηγής  – Α.Ε. Ελίμειας
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας  – Α.Ε.Π. Καραγιαννίων
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου – Μακεδονικός  Κοζάνης
 
Β’ κατηγορία 1ος όμιλος
 
Πέρασαν με νίκες οι δύο  πρωτοπόροι Βατερό και Αιανή
Εύκολο διπλό για το Κλείτος
Τρανόβαλτο 7 αστέρων
Τρίποντο στο φινάλε για την Κοζάνη  2004
Το πάλεψε η Αγία Παρασκευή
Μοιρασιά στο Λευκοπηγή – Πρωτοχώρι
Πήρε το ντέρμπι το Λιβαδερό
Μπλέκουν οι Δαναοί
 
23η  αγωνιστική   
Δόξα Ροδιανής  – Αστραπή Κλείτου  1-5
ΑΟ Τρανοβάλτου  – Απόλλων Αυλών  7-1
Κοζάνη 2004 – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 3-2
Αλιάκμων Αιανής  – ΑΕ Κρανιδίων 6-1
Μ. Αλ. Λευκοπηγής  – Κένταυρος Πρωτοχωρίου  1-1
Εθνικός Βατερού  – Ερμής Πλατανορέματος  3-1
Δαναοί Κοζάνης  – Αναγέννηση Λιβαδερού  1-2
 
 
 
Βαθμολογία
Αγ
Ν
Ι
Η
γκολ
Δια
Β
1
23
18
4
1
69 – 16
53
58
2
23
18
4
1
68 – 20
48
58
3
23
18
2
3
81 – 17
64
56
4
23
14
4
5
53 – 26
27
46
5
23
11
7
5
31 – 27
4
40
6
23
9
5
9
52 – 45
7
32
7
23
9
3
11
40 – 56
-16
30
8
23
8
4
11
35 – 50
-15
28
9
23
6
8
9
28 – 30
-2
26
10
23
6
5
12
43 – 60
-17
23
11
23
5
3
15
25 – 56
-31
18
12
23
4
4
15
27 – 50
-23
16
13
23
3
4
16
23 – 58
-35
13
14
23
3
1
19
26 – 90
-64
5
 
 
Επόμενη αγωνιστική
Δόξα Ροδιανής  – ΑΟ Τρανοβάλτου
Απόλλων Αυλών  – Αλιάκμων Αιανής
Αστραπή Κλείτου  – Μ. Αλ. Λευκοπηγής
ΑΕ Κρανιδίων  – Εθνικός Βατερού
Κένταυρος Πρωτοχωρίου  – Κοζάνη 2004
Ερμής Πλατανορέματος  -Δαναοί Κοζάνης-
Αναγέννηση Λιβαδερού  – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής
 
 
Β’ κατηγορία  2ος όμιλος
 
Γιορτάζει το Βόιο…
 
Διπλά και μαθηματικά στην Α’ κατηγορία ο Μακεδονικός Σιάτιστας και η Γαλατινή
Νίκη σωτηρίας για την Ακαδημία
Κέρδισε και ξέμπλεξε η Ποντοκώμη … έμπλεξε ο Ανθότοπος
Κέρδισε και πήρε βαθιά ανάσα η Χαραυγή
Πέρασε από τον Ατρόμητο ο ΠΑΟΚ Κοίλων
Νίκη σωτηρίας το Μικρόκαστρο σε μπελάδες η Κρυόβρυση
 
23η  αγωνιστική   
ΑΣ Ποντοκώμης  – ΕΑΣ Ανθότοπου 2-1
Ακρίτες Κοζάνης  – Μακεδονικός Σιάτιστας  0-1
Μ. Αλ. Χαραυγής  – Πολυνίκης 2-0
Ακαδημία Σιάτιστας  – Ερμής Ασβεστόπετρας  2-0
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας  – ΠΑΟΚ Κοίλων 1-3
Ηρακλής Κρυόβρυσης  – Δόξα Μικροκάστρου  1-3
Βέρμιο Καρυοχωρίου  – ΑΜΣ Γαλατινής 1-3
 
 
 
Βαθμολογία
Αγ
Ν
Ι
Η
γκολ
δια
Β
1
23
19
2
2
75 – 29
46
59
2
23
18
4
1
69 – 28
41
58
3
23
15
4
4
60 – 26
34
49
4
23
12
3
8
49 – 42
7
39
5
23
11
4
8
44 – 30
14
37
6
23
11
1
11
59 – 55
4
34
7
23
7
7
9
34 – 39
-5
28
8
23
8
2
13
29 – 37
-8
26
9
23
7
3
13
46 – 55
-9
24
10
23
6
6
11
30 – 43
-13
24
11
23
6
6
11
35 – 53
-18
24
12
23
7
1
15
38 – 72
-34
22
13
23
5
3
15
32 – 53
-21
18
14
23
5
2
16
34 – 72
-38
17
 
 
Επόμενη αγωνιστική
Ακρίτες Κοζάνης  – Μ. Αλ. Χαραυγής
Πολυνίκης  – Βέρμιο Καρυοχωρίου
Μακεδονικός Σιάτιστας  – Ηρακλής Κρυόβρυσης
ΑΜΣ Γαλατινής  – ΑΣ Ποντοκώμης
Δόξα Μικροκάστρου  – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας
ΕΑΣ Ανθότοπου  – Ακαδημία Σιάτιστας
Ερμής Ασβεστόπετρας  – ΠΑΟΚ Κοίλων
 
Γ’ κατηγορία
 
Πέρασε από τη δύσκολη έδρα του Τσοτυλίου ο Βαθύλακκος
Έβγαλε εξάσφαιρο η Άνω Κώμη
Θρίλερ για την τρίτη θέση
 Έχασε η Λευκόβρυση από τις Ελπίδες
Νίκησαν με ανατροπή τα Πετρανά τον Κρόκο
Αγγλικό διπλό του Μικροβάλτου στο Καλονέρι
Εύκολη η επικράτηση του Ηρακλή Πτολεμαΐδας
Λύγισαν την αντίσταση του Μεταξά οι Πύργοι 
 
21η αγωνιστική
ΑΕ Άνω Κώμης – ΑΕ Καισαριάς – Κήπου-Σπάρτου 6-0
ΑΟ Πύργων – Πρόοδος Μεταξά  3-0
Δόξα Λευκόβρυσης  – Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης 1-2
Άρης Καλονερίου  – Αίας Μικροβάλτου 3-4
Κεραυνός  Πετρανών  – ΑΟ Κρόκου 3-2
Ηρακλής Πτολεμαΐδας  – ΑΣ Καρυδίτσας 6-0
Δράση Τσοτυλίου  – Ιωνικός Βαθυλάκκου 1-2
 
 
Βαθμολογία 
 
 
Βαθμολογία
Αγ.
Ν
Ι
Η
γκολ
δια
Β
1
21
18
2
1
61 – 13
48
56
2
21
17
2
2
60 – 19
41
53
3
21
15
1
5
43 – 22
21
46
4
21
14
2
5
65 – 26
39
44
5
21
11
4
6
50 – 29
21
37
6
21
11
2
8
51 – 47
4
35
7
21
9
2
10
50 – 44
6
29
8
21
9
2
10
50 – 49
1
29
9
21
8
1
12
42 – 49
-7
25
10
21
8
1
12
34 – 48
-14
25
11
21
7
4
10
45 – 44
1
23
12
21
5
3
13
35 – 53
-18
18
13
21
2
0
19
21 – 77
-56
6
14
21
0
0
21
19 – 106
-87
0
 
Επόμενη αγωνιστική
Δόξα Λευκόβρυσης  – ΑΟ Πύργων
Πρόοδος Μεταξά  – Άρης Καλονερίου
Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης  – ΑΕ Άνω Κώμης
Αίας Μικροβάλτου  – Κεραυνός  Πετρανών
ΑΕ Καισαριάς – Κήπου-Σπάρτου  – Ηρακλής Πτολεμαΐδας
ΑΟ Κρόκου  – Δράση Τσοτυλίου

Ιωνικός Βαθυλάκκου  – ΑΣ Καρυδίτσας

Από τις Ματιές στα Σπορ

Σχολιάστε