Βράβευση μαθητών Ν. Κοζάνης από το Παράρτημα Κοζάνης της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας

Το Παράρτημα Κοζάνης της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας,  όπως κάθε χρόνο, θα τιμήσει και φέτος όλα τα παιδιά του Ν. Κοζάνης,  που προκρίθηκαν στους  διαγωνισμούς της Ε.Μ.Ε., σε ανοικτή εκδήλωση που θα πραγματοποιηθεί την   Κυριακή 16 Μαρτίου 2014  στην αίθουσα Συνεδριάσεων της Περιφερειακής Ενότητας   Κοζάνης (πρώην Νομαρχίας) στις 11 το πρωί, με επίσημο ομιλητή τον κ. Δόρτσιο Κωνσταντίνο πρώην Σχολικό  Σύμβουλο Μαθηματικών Δυτικής Μακεδονίας.

Θα βραβευθούν οι μαθητές των Γυμνασίων και Λυκείων του νομού που πρώτευσαν στον 74ο Πανελλήνιο Μαθηματικό Διαγωνισμό  «Ο ΘΑΛΗΣ».   Οι μαθητές αυτοί είναι:

ΕΠΩΝΥΜΟ

ΟΝΟΜΑ

ΤΑΞΗ

ΣΧΟΛΕΙΟ

 

 

ΓΚΟΤΖΑΜΠΑΣΟΠΟΥΛΟΣ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

Β” ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

8ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

 

ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΥ

ΙΩΑΝΝΑ

Β” ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ

 

 

ΚΑΡΑΝΑΝΟΥ

ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

Β” ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

8ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

 

 

ΚΩΤΟΥΛΑ

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

Β” ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

6ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

 

 

ΜΑΛΟΥΤΑ

ΕΡΑΣΜΙΑ

Β” ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΣΕΡΒΙΩΝ ΚΟΖΑΝΗΣ

 

 

ΜΠΟΥΚΟΥΒΑΛΑ

ΑΝΝΑ

Β” ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΣΕΡΒΙΩΝ ΚΟΖΑΝΗΣ

 

 

ΜΥΛΟΠΟΥΛΟΥ

ΔΙΑΜΑΝΤΩ

Β” ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

6ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

 

 

ΠΟΥΛΙΟΣ

ΝΙΚΟΣ

Β” ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

ΜΟΥΣΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

 

 

ΤΡΙΚΑΣ-ΨΩΜΑΣ

ΝΙΚΟΣ

Β” ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

 

 

ΑΡΑΪΛΟΠΟΥΛΟΣ

ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

Γ” ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ

 

 

ΒΛΑΧΟΥ

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ

Γ” ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

 

 

ΠΕΛΕΚΑ

ΕΛΙΣΑΒΕΤ

Γ” ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

6ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

 

 

ΤΑΚΙΔΟΥ

ΣΟΝΙΑ

Γ” ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ

 

 

ΤΟΥΝΑΣ

ΝΕΣΤΟΡΑΣ

Γ” ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΡΟΚΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ

 

 

ΤΥΠΟΥ

ΠΑΝΤΕΛΗΣ

Γ” ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

 

 

ΧΑΡΙΖΟΠΟΥΛΟΣ

ΓΙΑΝΝΗΣ

Γ” ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

ΜΟΥΣΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

 

 

ΧΑΤΖΗΜΟΥΡΑΤΙΔΟΥ

ΕΛΕΝΗ

Γ” ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

6ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

 

 

ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ

ΜΑΡΚΟΣ

Γ” ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΛΒΕΝΤΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ

 

 

ΒΛΑΧΟΔΗΜΟΥ

ΝΙΚΟΛΕΤΤΑ

Α΄ΛΥΚΕΙΟΥ

1ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

 

 

ΓΑΛΙΑΓΙΑ

ΣΤΕΡΓΙΑΝΗ

Α΄ΛΥΚΕΙΟΥ

ΜΟΥΣΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

 

 

ΔΟΚΟΛΙΑΝΙΔΟΥ

ΝΑΤΑΛΙΑ

Α΄ΛΥΚΕΙΟΥ

4ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

 

 

ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

Α΄ΛΥΚΕΙΟΥ

ΜΟΥΣΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

 

 

ΚΑΡΙΠΙΔΟΥ

ΝΙΚΗ

Α΄ΛΥΚΕΙΟΥ

ΜΟΥΣΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

 

 

ΝΙΚΚΟΥ

ΦΡΕΙΔΕΡΙΚΗ

Α΄ΛΥΚΕΙΟΥ

ΜΟΥΣΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

 

 

ΔΑΣΚΑΛΟΠΟΥΛΟΣ

ΕΥΘΥΜΙΟΣ

Β΄ΛΥΚΕΙΟΥ

1ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

 

 

ΚΙΛΗΣ

ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

Β΄ΛΥΚΕΙΟΥ

3ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

 

 

ΜΗΤΚΑΣ

ΑΝΕΣΤΗΣ

Β΄ΛΥΚΕΙΟΥ

3ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

 

 

ΠΑΥΛΙΔΗΣ

ΘΟΔΩΡΗΣ

Β΄ΛΥΚΕΙΟΥ

3ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

 

 

ΡΑΠΤΗ

ΕΥΛΑΜΠΙΑ

Γ΄ΛΥΚΕΙΟΥ

4ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

 

 

 

Επίσης, θα βραβευθούν οι μαθητές των Γυμνασίων και Λυκείων του νομού που πρώτευσαν στον 74ο Πανελλήνιο Μαθηματικό Διαγωνισμό «ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ», που είναι η επόμενη φάση από τον διαγωνισμό «Ο ΘΑΛΗΣ». Οι μαθητές αυτοί είναι:

 

ΕΠΩΝΥΜΟ

ΟΝΟΜΑ

ΣΧΟΛΕΙΟ

ΤΑΞΗ

1

ΒΛΑΧΟΔΗΜΟΥ

ΝΙΚΟΛΕΤΤΑ

1ο ΓΕΛ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ

Α΄ΛΥΚΕΙΟΥ

2

ΒΛΑΧΟΥ

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ

2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

Γ” ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

Ακόμη, για πρώτη φορά φέτος είχαμε μαθητές της Α΄ Γυμνασίου που συμμετείχαν στους διαγωνισμούς «Υπατία» και «Καραθεοδωρή». Από αυτούς διακρίθηκαν οι:

ΕΠΩΝΥΜΟ

ΟΝΟΜΑ

ΣΧΟΛΕΙΟ

ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ

ΚΛΕΙΩ

4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΔΑΔΟΠΟΥΛΟΣ

ΜΙΧΑΛΗΣ

2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ

ΠΑΠΑΧΑΡΙΣΙΟΥ

ΖΗΣΗΣ

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΡΟΚΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΚΕΡΜΕΝΙΩΤΗΣ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ

2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ

Θερμά συγχαρητήρια αξίζουν σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες, που συμμετείχαν και διακρίθηκαν στους διαγωνισμούς της Ε.Μ.Ε. Τους ευχόμαστε να πετύχουν το καλύτερο δυνατό σε κάθε προσπάθειά τους.

Για το Δ.Σ.

Η Πρόεδρος

Αντωνιάδου Μυροφόρα

Η Γραμματέας

Σταθοπούλου Νικολέτα

Σχολιάστε