ΕΠΣ Κοζάνης: Φιλόξενες έδρες στην Α’ κατηγορία – Πολλά γκολ στην πρεμιέρα της Β’ κατηγορίας

Α’ κατηγορία

Διπλό τίτλου ο Εορδαϊκός
Στο τέλος πήρε τρίποντο το Βόιο
Νίκη με ανατροπή για Εράτυρα και Αναγέννηση Πτολεμαΐδας
Όλα μηδέν στο Μακεδονικός, Άρδασσα  

17η  αγωνιστική
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου  – Απόλλων Ακρινής  2-1
Μακεδονικός  Κοζάνης  – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 0-0
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας  – Α.Σ. Βελβεντό 2-1
Μακεδονικός Φούφα  – Εορδαϊκός 1-3
Τιτάν Σερβίων  – Αναγέννηση Εράτυρας  1-3
Κυριακή 12/01/2014 – 15.00
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων  – Α.Ε. Κοζάνης (γήπεδο Ξηρολίμνης)
……………………………………………………..
Α.Ε. Ελίμειας  – Α.Ε. Περδίκκα (γήπεδο Κρόκου)
Πανυτσίδης, Τζιαμπάζης, Τζιούβαρας
Έλατος Ελάτης  – Άρης Μαυροπηγής (γήπεδο Τρανοβάλτου)
Σωτηριάδης, Μπαλιάκας, Χονδροματίδης

 Βαθμολογία
Εορδαϊκός 47
ΑΕ Κοζάνης  39
Απόλλων Ακρινής 30
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας  28
Μακεδονικός Φούφα 27
Αναγέννηση Εράτυρας  27
Ακαδημία Βοΐου 27
ΑΕ Περδίκκα 23
ΑΕΠ Καραγιαννίων 22
Μακεδονικός Κοζάνης 21
ΑΕ Ελίμειας 19
ΑΣ Βελβεντό 18
Μ. Αλ. Άρδασσας 15
Έλατος Ελάτης 11
Τιτάν Σερβίων 10
Άρης Μαυροπηγής  5

Επόμενη αγωνιστική
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας  – Έλατος Ελάτης
Άρης Μαυροπηγής  – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου
Α.Σ. Βελβεντό  – Μακεδονικός  Κοζάνης
Απόλλων Ακρινής  – Α.Ε.Π. Καραγιαννίων
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας  – Α.Ε. Ελίμειας
Α.Ε. Κοζάνης  – Μακεδονικός Φούφα
Α.Ε. Περδίκκα  – Τιτάν Σερβίων
Αναγέννηση Εράτυρας  – Εορδαϊκός

Β’ κατηγορία 1ος όμιλος

Ντόρτια για την Ροδιανή

14η  αγωνιστική   
Δόξα Ροδιανής  – Αναγέννηση Λιβαδερού 4-2

Κυριακή 12/01/2014 – 15.00
Εθνικός Βατερού  – ΑΟ Τρανοβάλτου (γήπεδο Βατερού)
Σουλίδης Δ., Γκέκα, Αραβοπούλου
Μ. Αλ. Λευκοπηγής  – Κοζάνη 2004 (γήπεδο Πρωτοχωρίου)
Σουλίδης Ε., Κουτζιακουτζίδης, Χατζής
Αλιάκμων Αιανής  – Δαναοί Κοζάνης (γήπεδο Αιανής)
Μαλιούρας, Βέρρος, Βασιλειάδης
Απόλλων Αυλών  – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής (γήπεδο Αυλών)
Σπέντζας, Διαμαντής Δ., Παπαδόπουλος
Αστραπή Κλείτου  – Ερμής Πλατανορέματος (γήπεδο Αργίλου)
Τσιμεντερίδης, Σύκος, Μπακατάρη
ΑΕ Κρανιδίων  – Κένταυρος Πρωτοχωρίου (γήπεδο Κρανιδίων)
Κουτσώνας, Λαμπριανίδης, Αμαραντίδης

Βαθμολογία
Κένταυρος Πρωτοχωρίου 34
Αστραπή Κλείτου 31
ΦΣ Εθνικός Βατερού  30
Αλιάκμων Αιανής 30
ΑΕ Κρανιδίων 21
Κοζάνη 2004 20
Ερμής Πλατανορέματος 19
Δόξα Ροδιανής 18
Μ. Αλ. Λευκοπηγής 16
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 11
Αναγέννηση Λιβαδερού 8
ΑΟ Τρανοβάλτου 6
Δαναοί Κοζάνης  5
Απόλλων Αυλών 4

Επόμενη αγωνιστική
ΑΟ Τρανοβάλτου  – Κοζάνη 2004
Δαναοί Κοζάνης  – Εθνικός Βατερού
Αναγέννηση Λιβαδερού  – Μ. Αλ. Λευκοπηγής
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής  – Αλιάκμων Αιανής
Ερμής Πλατανορέματος  – Δόξα Ροδιανής
Κένταυρος Πρωτοχωρίου  – Απόλλων Αυλών
ΑΕ Κρανιδίων  – Αστραπή Κλείτου

Β’ κατηγορία  2ος όμιλος

 Πυροβολούσε με εξάσφαιρο ο Μακεδονικός Σιάτιστας
Με το δεξί το Καρυοχώρι
Μοιράστηκαν βαθμούς Ακρίτες, Ερμής Ασβεστόπετρας και Ποντοκώμη, Χαραυγή

14η  αγωνιστική   
Μακεδονικός Σιάτιστας  – ΕΑΣ Ανθότοπου  6-0
Βέρμιο Καρυοχωρίου  – Ακαδημία Σιάτιστας 3-0
ΑΣ Ποντοκώμης  – Μ. Αλ. Χαραυγής 2-2
Ακρίτες Κοζάνης – Ερμής Ασβεστόπετρας 0-0

Κυριακή 12/01/2014 – 15.00
ΑΜΣ Γαλατινής  – Δόξα Μικροκάστρου (γήπεδο Γαλατινής)
…………………………………………..
Ηρακλής Κρυόβρυσης  – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας (γήπεδο Κρυόβρυσης)
Σπυριάδης, Αρτζουμάνης, Τσιγγένης Μ.
Πολυνίκης  – ΠΑΟΚ Κοίλων (γήπεδο στρατοπέδου)
Ζούγρας, Γεωργιάδης, Ξενακίδης

 
Βαθμολογία
Μακεδονικός Σιάτιστας 32
ΑΜΣ Γαλατινής 31
ΠΑΟΚ Κοίλων 28
Ακρίτες Κοζάνης  26
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 22
Ερμής Ασβεστόπετρας 22
Πολυνίκης Πτολεμαΐδας 18
Ηρακλής Κρυόβρυσης 15
ΑΣ Ποντοκώμης 15
Μ. Αλ. Χαραυγής 15
Βέρμιο Καρυοχωρίου 14
Ακαδημία Σιάτιστας 10
Δόξα Μικροκάστρου 8
ΕΑΣ Ανθότοπος 4

Επόμενη αγωνιστική
Μ. Αλ. Χαραυγής  – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας
Ακαδημία Σιάτιστας  – ΑΣ Ποντοκώμης
Ερμής Ασβεστόπετρας  – Ηρακλής Κρυόβρυσης
ΠΑΟΚ Κοίλων  – Βέρμιο Καρυοχωρίου
ΕΑΣ Ανθότοπου  – Ακρίτες Κοζάνης
Δόξα Μικροκάστρου  – Πολυνίκης
ΑΜΣ Γαλατινής  – Μακεδονικός Σιάτιστας

Γ’ κατηγορία

11η αγωνιστική  (αναβληθέν παιχνίδι)
Κυριακή 12/01/2014 – 15.00
Ηρακλής Πτολεμαΐδας – Δόξα Λευκόβρυσης (γήπεδο Ηρακλή Πτολ/δας)

Κουντουράκης, Μπέλτσου, Πραχάλης

Από τις Ματιές στα σπορ

Σχολιάστε