ΕΠΣ Κοζάνης: Αποτελέσματα και βαθμολογίες Σαββατοκύριακου 25-26 Ιανουαρίου

Α” κατηγορία  
Δύσκολη νίκη και ξεφεύγει ο Εορδαϊκός … Το πάλεψε ο Περδίκκας
Φωτιές πετούσε η Εράτυρα … επιβλητική νίκη επί της ΑΕΚ
 Λευκή ισοπαλία στο Φούφα
Τρίποντο με ανατροπή η Ελίμεια …έξι παιχνίδια αήττητη
Αγγλικό διπλό στην Ελάτη το Βόιο

 

Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς Μακεδονικός και Αναγέννηση
Επιστροφή στις νίκες με 5άρα η ΑΕΠ
Διπλό σωτηρίας για την Άρδασσα … φωνάζουν τα Σέρβια
 
19η  αγωνιστική 
Μακεδονικός Φούφα  – Απόλλων Ακρινής 0-0
Τιτάν Σερβίων  – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 1-3
Αναγέννηση Εράτυρας  – Α.Ε. Κοζάνης 6-1
Μακεδονικός  Κοζάνης  – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 1-1
Έλατος Ελάτης  – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου  3-4
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων  – Άρης Μαυροπηγής 5-0
Α.Ε. Ελίμειας – Α.Σ. Βελβεντό 3-1
Εορδαϊκός  – Α.Ε. Περδίκκα 2-1
 
 
Βαθμολογία
Pos
 
Team
Pld
W
T
L
Goals
Diff
Pts
1
19
17
2
0
63 – 12
51
53
2
19
14
3
2
47 – 26
21
45
3
19
11
1
7
33 – 31
2
34
4
19
10
3
6
38 – 36
2
33
5
19
9
5
5
33 – 19
14
32
6
19
8
6
5
47 – 37
10
30
7
19
7
7
5
32 – 25
7
28
8
19
7
5
7
31 – 28
3
26
9
19
7
4
8
31 – 25
6
25
10
19
6
5
8
23 – 23
0
23
11
19
5
7
7
30 – 33
-3
22
12
19
6
3
10
25 – 36
-11
21
13
19
5
4
10
27 – 34
-7
19
14
19
3
4
12
22 – 45
-23
13
15
19
2
5
12
18 – 42
-24
11
16
19
2
2
15
19 – 67
-48
8
 
 
Επόμενη αγωνιστική
Μακεδονικός  Κοζάνης  – Έλατος Ελάτης
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου  – Α.Ε.Π. Καραγιαννίων
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας  – Α.Ε. Ελίμειας
Άρης Μαυροπηγής  – Μακεδονικός Φούφα
Α.Σ. Βελβεντό  – Τιτάν Σερβίων
Απόλλων Ακρινής – Αναγέννηση Εράτυρας
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας – Εορδαϊκός
Α.Ε. Περδίκκα  – Α.Ε. Κοζάνης
 
 
… και η αγωνία κορυφώνεται στην Β’ κατηγορία …
 
Β’ κατηγορία 1ος όμιλος
 
Άνετο διπλό για το Κλείτος
Ντέρμπι με τα όλα του … έσπασαν καρδιές στο Αιανή – Πρωτοχώρι
Αγχωτική νίκη για το Βατερό
Δύσκολη αλλά δίκαιη νίκη της Ροδιανής
Τρίποντο στις καθυστερήσεις για την Κοζάνη 2004
Μεγάλα διπλά για το Τρανόβαλτο και το Πλατανόρεμα
 
 
 
16η  αγωνιστική   
Αλιάκμων Αιανής  – Κένταυρος Πρωτοχωρίου 4-4 
Δόξα Ροδιανής  – ΑΕ Κρανιδίων 2-1
Δαναοί Κοζάνης  – ΑΟ Τρανοβάλτου  1-2
Κοζάνη 2004 – Αναγέννηση Λιβαδερού  2-1
Εθνικός Βατερού  – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής   1-0
Μ. Αλ. Λευκοπηγής  – Ερμής Πλατανορέματος  1-2
Απόλλων Αυλών  – Αστραπή Κλείτου  0-6
 
Βαθμολογία
Pos
 
Team
Pld
W
T
L
Goals
Diff
Pts
1
16
13
1
2
58 – 10
48
40
2
16
12
3
1
48 – 11
37
39
3
16
12
2
2
45 – 19
26
38
4
16
11
4
1
45 – 15
30
37
5
16
7
6
3
21 – 17
4
27
6
16
7
3
6
33 – 33
0
24
7
16
7
3
6
28 – 31
-3
24
8
16
6
4
6
36 – 36
0
22
9
16
4
5
7
16 – 20
-4
17
10
16
4
2
10
15 – 35
-20
14
11
16
2
4
10
23 – 47
-24
10
12
16
2
3
11
14 – 35
-21
9
13
16
1
2
13
13 – 46
-33
5
14
16
3
0
13
19 – 59
-40
4
 
Επόμενη αγωνιστική
ΑΟ Τρανοβάλτου  – Αναγέννηση Λιβαδερού
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής  – Δαναοί Κοζάνης
Ερμής Πλατανορέματος  – Κοζάνη 2004
Κένταυρος Πρωτοχωρίου  – Εθνικός Βατερού
ΑΕ Κρανιδίων  – Μ. Αλ. Λευκοπηγής
Αστραπή Κλείτου  – Αλιάκμων Αιανής
Απόλλων Αυλών  – Δόξα Ροδιανής
 
 
Β’ κατηγορία  2ος όμιλος
Δια πυρρός και σιδήρου η νίκη του Μακεδονικού Σιάτιστας στον Πολυνίκη
Πέρασαν με διπλά ΠΑΟΚ Κοίλων και Γαλατινή 
Μεγάλο διπλό της Ασβεστόπετρας
Στην εκπνοή πήρε την ισοπαλία το Καρυοχώρι
Διπλό ελπίδας για ον Ανθότοπο
 
 
16η  αγωνιστική   
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας  – Ερμής Ασβεστόπετρας 2-3
ΑΣ Ποντοκώμης  – ΠΑΟΚ Κοίλων 1-2
Βέρμιο Καρυοχωρίου  – Δόξα Μικροκάστρου 1-1
Ακρίτες Κοζάνης  – ΑΜΣ Γαλατινής 0-3
Ακαδημία Σιάτιστας  – Μ. Αλ. Χαραυγής  3-0
Ηρακλής Κρυόβρυσης  – ΕΑΣ Ανθότοπου 1-3
Πολυνίκης  – Μακεδονικός Σιάτιστας 2-3
 
 
Βαθμολογία
Pos
 
Team
Pld
W
T
L
Goals
Diff
Pts
1
16
12
3
1
52 – 24
28
39
2
16
12
2
2
53 – 22
31
38
3
16
11
4
1
42 – 15
27
37
4
16
9
3
4
35 – 19
16
30
5
16
9
2
5
40 – 30
10
29
6
16
8
1
7
39 – 36
3
25
7
16
6
3
7
35 – 36
-1
21
8
16
5
4
7
24 – 29
-5
19
9
16
4
6
6
23 – 28
-5
18
10
16
5
1
10
24 – 28
-4
16
11
16
5
1
10
30 – 50
-20
16
12
16
3
3
10
23 – 41
-18
12
13
16
1
6
9
19 – 46
-27
9
14
16
2
1
13
20 – 55
-35
7
 
 
Επόμενη αγωνιστική
Μ. Αλ. Χαραυγής  – Ερμής Ασβεστόπετρας
ΠΑΟΚ Κοίλων  – Ακαδημία Σιάτιστας
ΕΑΣ Ανθότοπου  – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας
Δόξα Μικροκάστρου  – ΑΣ Ποντοκώμης
ΑΜΣ Γαλατινής  – Ηρακλής Κρυόβρυσης
Μακεδονικός Σιάτιστας  – Βέρμιο Καρυοχωρίου
Πολυνίκης  – Ακρίτες Κοζάνης
 
 
Γ’ κατηγορία
 
Αέρας πέρασε από την Πτολεμαΐδα ο Βαθύλακκος
Μεγάλες νίκες της Άνω Κώμης, Πετρανά και Λευκόβρυση
Πέρασαν από το Μεταξά οι Ελπίδες  
Έδρασαν με διπλό στο Τσοτύλι οι Πύργοι
Νικητής των ουραγών το Καλονέρι
 
14η αγωνιστική
Ηρακλής Πτολεμαΐδας – Ιωνικός Βαθυλάκκου 0-4
Δράση Τσοτυλίου – ΑΟ Πύργων 1-3
Άρης Καλονερίου  – ΑΕ Καισαριάς – Κήπου-Σπάρτου 3-0
Κεραυνός  Πετρανών – ΑΣ Καρυδίτσας  6-3
ΑΕ Άνω Κώμης – ΑΟ Κρόκου  4-1
Δόξα Λευκόβρυσης  – Αίας Μικροβάλτου 4-0
Πρόοδος Μεταξά  – Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης 1-2
 
Βαθμολογία 
Pos
 
Team
Pld
W
T
L
Goals
Diff
Pts
1
14
12
1
1
45 – 9
36
37
2
14
11
2
1
39 – 14
25
35
3
14
11
0
3
26 – 11
15
33
4
14
8
3
3
38 – 19
19
27
5
14
8
2
4
42 – 16
26
26
6
14
7
1
6
39 – 31
8
22
7
14
7
0
7
36 – 41
-5
21
8
14
5
3
6
29 – 30
-1
18
9
14
5
1
8
29 – 29
0
16
10
14
5
0
9
30 – 37
-7
15
11
14
5
0
9
16 – 32
-16
15
12
14
5
1
8
28 – 33
-5
14
13
14
2
0
12
18 – 56
-38
6
14
14
0
0
14
13 – 70
-57
0
 
Επόμενη αγωνιστική
ΑΟ Πύργων  – Ιωνικός Βαθυλάκκου
ΑΣ Καρυδίτσας  – Δράση Τσοτυλίου
ΑΟ Κρόκου  – Ηρακλής Πτολεμαΐδας
ΑΕ Καισαριάς – Κήπου-Σπάρτου  – Κεραυνός  Πετρανών
Αίας Μικροβάλτου  – ΑΕ Άνω Κώμης
Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης  – Άρης Καλονερίου
Πρόοδος Μεταξά  – Δόξα Λευκόβρυσης

 


 

Σχολιάστε