ΕΠΣ Κοζάνης: Όλα τα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου 18-19 Ιανουαρίου

Α’ κατηγορία

Κούρσα για δυο … κέρδισαν κι απομακρύνονται Εορδαϊκός και ΑΕΚ
Άνετες νίκες για Αναγέννηση Πτολεμαΐδας και Ακαδημίας Βοΐου
Είναι ζωντανός ο Τιτάν … διπλό στον Περδίκκα
Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς  Άρδασσα και Ελίμεια

Νίκη ανάσα για το Βελβεντό …. Βράζει ο Μακεδονικός για την διαιτησία των Λαρισαίων ….καταγγέλλει τα επεισόδια που έγιναν εις βάρος του….  
Τρίποντο και σταθερά τρίτη η Ακρινή

18η  αγωνιστική
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας  – Έλατος Ελάτης 3-0
Άρης Μαυροπηγής  – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου  0-5
Α.Ε. Κοζάνης  – Μακεδονικός Φούφα 2-0
Α.Ε. Περδίκκα  – Τιτάν Σερβίων 0-1
Αναγέννηση Εράτυρας  – Εορδαϊκός 1-4
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας  – Α.Ε. Ελίμειας 2-2
Α.Σ. Βελβεντό  – Μακεδονικός  Κοζάνης  2-1
Απόλλων Ακρινής  – Α.Ε.Π. Καραγιαννίων  3-1

Βαθμολογία
Εορδαϊκός 50
ΑΕ Κοζάνης  45
Απόλλων Ακρινής 33
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας  31
Ακαδημία Βοΐου 30
Μακεδονικός Φούφα 27
Αναγέννηση Εράτυρας  27
ΑΕ Περδίκκα 23
ΑΕ Ελίμειας 23
ΑΕΠ Καραγιαννίων 22
Μακεδονικός Κοζάνης 21
ΑΣ Βελβεντό 21
Μ. Αλ. Άρδασσας 16
Τιτάν Σερβίων 13
Έλατος Ελάτης 11
Άρης Μαυροπηγής  8

Επόμενη αγωνιστική
Έλατος Ελάτης  – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου
Μακεδονικός  Κοζάνης  – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων  – Άρης Μαυροπηγής
Α.Ε. Ελίμειας – Α.Σ. Βελβεντό
Μακεδονικός Φούφα  – Απόλλων Ακρινής
Τιτάν Σερβίων  – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας
Αναγέννηση Εράτυρας  – Α.Ε. Κοζάνης
Εορδαϊκός  – Α.Ε. Περδίκκα

Β’ κατηγορία 1ος όμιλος

Πρωτοπόροι 7 αστέρων
Με εφτάρες προχώρησαν Πρωτοχώρι Κλείτος και Βατερό
Καθάρισε από το α’ ημίχρονο η Αιανή
Διπλό και νέα νίκη της Ροδιανής στο Πλατανόρεμα
Δίκαιη μοιρασιά στο Τρανόβαλτο – Κοζάνη 2004
Λευκή ισοπαλία Λιβαδερό – Λευκοπηγή

15η  αγωνιστική   
ΑΟ Τρανοβάλτου  – Κοζάνη 2004 1-1
Αναγέννηση Λιβαδερού  – Μ. Αλ. Λευκοπηγής 0-0
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής  – Αλιάκμων Αιανής 2-4
Δαναοί Κοζάνης  – Εθνικός Βατερού 1-7
Ερμής Πλατανορέματος  – Δόξα Ροδιανής  1-3
Κένταυρος Πρωτοχωρίου  – Απόλλων Αυλών 7-0
ΑΕ Κρανιδίων  – Αστραπή Κλείτου 0-7

Βαθμολογία
Αστραπή Κλείτου 37
Αλιάκμων Αιανής 36
Κένταυρος Πρωτοχωρίου 37
ΦΣ Εθνικός Βατερού  36
Κοζάνη 2004 24
ΑΕ Κρανιδίων 24
Δόξα Ροδιανής 21
Ερμής Πλατανορέματος 19
Μ. Αλ. Λευκοπηγής 17
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 14
Αναγέννηση Λιβαδερού 9
ΑΟ Τρανοβάλτου 7
Δαναοί Κοζάνης  5
Απόλλων Αυλών 4

Επόμενη αγωνιστική
Δαναοί Κοζάνης  – ΑΟ Τρανοβάλτου
Κοζάνη 2004 – Αναγέννηση Λιβαδερού
Εθνικός Βατερού  – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής
Μ. Αλ. Λευκοπηγής  – Ερμής Πλατανορέματος
Αλιάκμων Αιανής  – Κένταυρος Πρωτοχωρίου
Δόξα Ροδιανής  – ΑΕ Κρανιδίων
Απόλλων Αυλών  – Αστραπή Κλείτου

Β’ κατηγορία  2ος όμιλος

Ισόπαλο το ντέρμπι του Βοΐου φωνάζει η Σιάτιστα
Πέρασαν με διπλά Ακρίτες Κοζάνης και Πολυνίκης
Άνετη νίκη της Ασβεστόπετρας
Επιτέλους νίκη για την Ακαδημία Σιάτιστας
Νίκησε κι ανεβαίνει η Χαραυγή
Δύσκολη νίκη του ΠΑΟΚ Κοίλων που πλησίασε κορυφή

15η  αγωνιστική   
Μ. Αλ. Χαραυγής  – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 2-0
Ακαδημία Σιάτιστας  – ΑΣ Ποντοκώμης 2-1
Ερμής Ασβεστόπετρας  – Ηρακλής Κρυόβρυσης 4-0
ΕΑΣ Ανθότοπου  – Ακρίτες Κοζάνης 1-3
Δόξα Μικροκάστρου  – Πολυνίκης 1-3
ΠΑΟΚ Κοίλων  – Βέρμιο Καρυοχωρίου 1 – 0
ΑΜΣ Γαλατινής  – Μακεδονικός Σιάτιστας  1-1

Βαθμολογία
Μακεδονικός Σιάτιστας 36
ΑΜΣ Γαλατινής 35
ΠΑΟΚ Κοίλων 34
Ακρίτες Κοζάνης  30
Ερμής Ασβεστόπετρας 26
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 25
Πολυνίκης Πτολεμαΐδας 21
Μ. Αλ. Χαραυγής 19
Βέρμιο Καρυοχωρίου 17
ΑΣ Ποντοκώμης 16
Ακαδημία Σιάτιστας 13
Ηρακλής Κρυόβρυσης 12
Δόξα Μικροκάστρου 8
ΕΑΣ Ανθότοπος 4

Επόμενη αγωνιστική
Ακαδημία Σιάτιστας  – Μ. Αλ. Χαραυγής
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας  – Ερμής Ασβεστόπετρας
ΑΣ Ποντοκώμης  – ΠΑΟΚ Κοίλων
Ηρακλής Κρυόβρυσης  – ΕΑΣ Ανθότοπου
Βέρμιο Καρυοχωρίου  – Δόξα Μικροκάστρου
Ακρίτες Κοζάνης  – ΑΜΣ Γαλατινής
Πολυνίκης  – Μακεδονικός Σιάτιστας

Γ’ κατηγορία

 Πήρε το ντέρμπι ο Ιωνικός και είναι πρωταθλητής Χειμώνα
Νέα νίκη για τη Λευκόβρυση
Εύκολο διπλό για τα Πετρανά
Αγγλική νίκη των Ελπίδων
Με εξάσφαιρο πυροβολούσε ο Αχιλλέας
Μεταξάς 7 αστέρων

13η αγωνιστική
Δράση Τσοτυλίου – Κεραυνός Πετρανών  0-3
Ιωνικός Βαθυλάκκου – ΑΕ Άνω Κώμης 1-0
Δόξα Βερμίου Πύργων –   Ηρακλής Πτολεμαΐδας  5-2
Ελπίδες ΑΕΚ – Αίας Μικροβάλτου 5-3
ΑΟ Κρόκου – Δόξα Λευκόβρυσης  0-2
Αχιλλέας Καρυδίτσας – Άρης Καλονερίου  6-0
Καισαριά – Κήπος – Σπάρτος – Πρόοδος Μεταξά  3-7

Βαθμολογία
Ιωνικός Βαθυλάκκου 34
ΑΕ Άνω Κώμης 32
Δόξα Λευκόβρυσης 30
Ελπίδες ΑΕΚ 24
Κεραυνός Πετρανών  23
Αίας Μικροβάλτου 22
Πρόοδος Μεταξά 18
Δόξα Βερμίου – Πύργων 18
ΑΣ Καρυδίτσας 16
Ηρακλής Πτολεμαΐδας 15
ΑΟ Κρόκου 15
Δράση Τσοτυλίου 14
 Άρης Καλονερίου 3
Καισαριά – Κήπος – Σπάρτος 0

Επόμενη αγωνιστική
Δράση Τσοτυλίου – ΑΟ Πύργων
Ηρακλής Πτολεμαΐδας – Ιωνικός Βαθυλάκκου
Κεραυνός  Πετρανών – ΑΣ Καρυδίτσας
ΑΕ Άνω Κώμης – ΑΟ Κρόκου
Άρης Καλονερίου  – ΑΕ Καισαριάς – Κήπου-Σπάρτου
Δόξα Λευκόβρυσης  – Αίας Μικροβάλτου
Πρόοδος Μεταξά  – Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης

Πηγή: Ματιές στα σπορ

Σχολιάστε